Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új lakás vásárlással inkább...

Új lakás vásárlással inkább várjunk? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azt mondák hogy most hirtelen túl lettek árazva az új lakások a CSOK miatt. És rengetek új lakás fog épülni ezért túlkínált lesz és lejjebb fognak menni az árak kb 2 év múlva.


szerinted ?


2016. febr. 7. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez gyaníthatóan így is lesz, igen. Aránylag sok új lakás fog épülni és ez a CSOK sem olyan, hogy nesze és kapsz 10 milkát ajándékba. Keményebbek ennél a feltételek, ráadásul ha nem jön össze a gyerek, lehet visszafizetni.
2016. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kamatostól! 10+7 milkós kamat 10 éva altt. :-D
2016. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazság szerint még egyetlen portálon sem olvastam egy részletes szakmai elemzés Victor csókjáról, szóval tényleg csak tippelni tudok, illetve részinformációkból saccolni.

Normális esetben a piacot a kereslet-kínálat viszonya határozza meg, a piaci mechanizmusok állítják be az egyensúlyi árat.

No mármost, Victor csókja a piac egy kis szegmensében erős túlkínálatot okozott változatlan kereslet mellett, érthető, hogy az új, a feltételeknek megfelelő ingatlanok ára jelentősen megemelkedett. Időbe telik amíg a kínálati piac eléggé kibővül (felépülnek az új ingatlanok), hogy ki tudja elégíteni a megnövekedett keresletet. Tehát igen, egyelőre drasztikus áremelkedés van az új ingatlanok piacán.

Idővel csökkenés várható, sőt, 3-5 év múlva, ha felépültek az ingatlanok, megnövekedett a kínálat, és lanyhul az érdeklődés, akár az is elképzelhető, hogy túlkínálat lesz, és áron alul fognak elkelni az új ingatlanok.

Az albérletek és a használt lakások piaca pörög, mesterségesen fel van fújva (ugye ez az egyetlen befektetés, ami pénzt is hoz) csúcson van, itt nem azonnali és látványos, de stabil, hosszútávú csökkenés várható. Miért? Mert túl látványos a pörgés, túl gyors volt az áremelkedés, egy picit olyan ez az egész, mintha 2007-et írnánk...

De az én "szakvélményemre" azért ne alapozz, felelősséget nem vállalok érte :D

2016. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek, szerintem is hisztérikusan felemelték egyes területeken az árakat. Viszont én a szakmában vagyok, és látom, hogy nagyon sok "alvó" beruházás indult el. Most még napok alatt kapkodják el a lakásokat, de idővel ez rendeződik. Szerintem azért 1-2 év legalább kell, hogy megnyugodjanak a kedélyek. De nagy árcsökkenésre ne számíts.
2016. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tegnap bejelentették, hogy használt lakásra, házra is jár a CSOK! Akkor felújítod, kifested és nem kell az újak összes hibájával küzdened.

És nem lesz olyan drága, mint az új!

2016. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 ös ezt hol láttad - hallottad ?
2016. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az újak összes hibááááájááávl ?
2016. febr. 8. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!