Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig érdemes várni a lakás...

Meddig érdemes várni a lakás vásárlással? Meddig csökkenek még az árak?

Figyelt kérdés
Meg van kpba az összeg, de annyira nem sürgős.. Hány évet érdemes még várni?
2011. máj. 30. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megvárnám, hogy hogyan alakul a helyzet a kilakoltatási moratórium feloldása után. Ha nem sürgős, fél-egy évet még várhattok. Én is lakásvárálás előtt vagyok, de nekem még néhány millió kell hitelből is (max 3-4, annyit bevállalok)

Én várok még csökkenést, de már nem lesz nagymértékű. 5-10% a max, amit még csökkeni fog, de ekkora tétel lakásnál már egész jó.

2011. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Én mindenképpen a moratórium után vásárolnék, akkor még lesz egy értékcsökkenés + a banki lakások tök olcsók lesznek.
2011. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ingatlanárak számtalan dologtól függnek, de összefoglalva alegfontosabb a fizetőképes kereslet.


Korábbi ingatlanboom azért (is) volt, mert:

- Felnőttek a ratkó korszak fiataljai és szerettek volna költözni.

- Az európaiak arra számítottak (nem feltétlenül helyesen), hogy óriási ingatlanár növekedés lesz az EU csatlakozás után, ezért rengeteg ír/angol vett budapesti lakást.

- Az állam komoly lakástámogatást adott (adófizetők pénzén), mint pl szocpol, támogatott lakáshitel első lakás vásárlásra, stb.

- Infláció.


Ezek közül most egyedül az infláció az egyedül megmaradt érv az ingatlanár emelkedésre, viszont van rengeteg ellenérv:

- Nehéz hitelhez jutni (a bankok túlbiztosítják magukat - jogosan - a korábbi tapasztalatok miatt),

- Nől a munkanélküliség, emiatt kevesebbet tud egy átlag család megtakarítani.


Azt látom, hogy - mivel a gazdagok egyre gazdagabbak lesznek - a luxuskategóriájú ingatlanokat mindig meg tudják fizetni, ott nem változnak az árak (illetve csak nőnek), míg a szegény/középréteg által lakott ingatlanok árai folyamatosan csökkennek még a jövőben reálértéken.


Amennyiben megvan a pénzed a lakásra azt javaslom most is nézegesd a kínálatot, s ha találsz olyat, ami nagyon megéri (jó fekvésű mélyen ár alatt), akkor vegyél. Ha nem találsz, akkor még mindig vehetsz később.

2011. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan elmennek külföldre dolgozni,emiatt kénytelenek felszámolni mindent.Mi volna,ha akár hirdetés útján megcéloznád a kitelepülni szándékozó emberek eladásra kínált ingatlanját? Ha megvan az összeg akkor te komoly,alkuképes vevőnek számítasz,hát élj vele!!! Esetleg a válófélben lévőktől lehetne még ingatlant vásárolni. Szégyellem bevallani,de nekünk is lett volna lehetőségünk hitellel terhelt,nehéz helyzetbe lévő emberek ingatlanját megvásárolni,de a lelkem nem vitt rá!!!!Úgy gondoltam,ha ezen az alapon más sem venné meg,akkor talán még valamennyi esélyük megmarad!!!! Nem lennék képes úgy élni,hogy az otthonról csak az jusson eszembe,másnak pont emiatt nem lett otthona!!!!
2012. nov. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!