Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi idő van kifizetni egy...

Mennyi idő van kifizetni egy ház teljes vételárát? Hogy működik a részletfizetés?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy házat falun, de a teljes ára csak 2017. márciusra lesz meg. (Hitel helyett családi kölcsönnel egészítenénk ki az önerőt, plusz megelőlegezett csok-kal.)


Arra gondoltam, hogy idén májusban kifizetnénk 10% foglalót, októberben első részletnek a ház árának felét, 2017. januárban a 2. részlet =teljes ár-foglaló-1.részlet-CSOK, 2017. márciusban pedig a CSOK lenne az utolsó részlet.

(Azért március, mert akkorra gyűlne össze a felújításhoz szükséges pénz.)

Már 2 éve árulják, eddig nem érdeklődtek utána, ezért nagyon lement az ára, és a részlet fizetéssel szeretném biztosítani, h nehogy más vegye meg.

Meglehet írni így a szerződést, ha az eladó belemegy ebbe a részletfizetésbe?



2016. febr. 20. 17:48
 1/9 anonim válasza:
15%

Latszolag mindent kiszamoltal, csak elfelejtetted azt hogy mi van HA.... ha nem kaptok csokot, ha varatlan kiadasotok adodik es csusztok egy reszlettel..

Egyszoval, ha en lennek az elado, elhajtanalak a fenebe. Minek varjak masfel evet arra hogy kifizessen valaki, ha 1-2 honap alatt olyan vevot is talalok aki kifizeti egybe.

2016. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
40%
A csaladi kolcsonokrol meg megvan a velemenyem..
2016. febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
40%
Olvasd vissza magad: "Hitel helyett családi kölcsönnel egészítenénk ki az önerőt." Tehat meg az onerore sincs penzetek a sajat erotokbol, ti jobban jartok ha nem vesztek lakast :)
2016. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Légyszi olvasd vissza magad Te!;)

Szükségünk lenne még 1,5 millió forintra a csokon és a saját erőnkből összegyűjtött pénzen kívül, amit a szüleinktől, illetve az öcsémtől meg is kapnánk.

Vagy minek számít a saját fizetésünkből összespórolt pénz, ha nem önerőnek? Nem most kezdtünk el házra gyűjteni, de bocs, hogy nem akarunk hitelt fizetni, ha van más megoldás is.

2016. febr. 20. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az eladóval sikerül megegyezni akkor hajrá! Habár én ebbe nem mennék bele.
2016. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt azért még párszor át kellene rágni, mind a vevő, mind az eladó szemszögéből. Pontosítani az ellentételezést, pl. mire van joga a vevőnek, ha kifizette a ház árának a felét ? Azt is tekintetbe kell venni, hogy pl. a foglaló vagy a ház árának a fele ügyvédi letétben lesz vagy pedig az eladó kapja meg ? Bele kell foglalni a szerződésbe minden elvileg felmerülni képes lehetőséget, ami megváltoztatja a helyzetet: akár az eladó, akár a vevő részéről, azaz milyen visszalépési lehetőségek lesznek. Egy éves időtávlat nagyon hosszúnak tűnik, eközben az épület állaga is jelentősen változhat, különösen, ha nincs lakva. Ez így nekem olyannak tűnik, mint az a közös ló, amelyiknek túros a háta.
2016. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A dolog ott fog megbukni, hogy csoknal az adásvételi szerződés aláírását követő 120 napon belül be kell adni az igénylést, de a.csoknak kell lennie az utolsó részletnek. Én eladóként ebbe nem mennék bele. Mert mi van ha eltörlik a csokot? Mi van, ha nem lesztek rá jogosultak (elváltok, nem lesz tb jogviszonyotok, köztartozást halmoztok fel, beveztnek egy szigorítást a használt ingatlanokra, aminek.nem felel meg az adott ház), mi van, ha mégsem ad kölcsön a család, mi van, ha valaki meghal ennyi idő alatt és így tovább. A helyetekben vennék fel egy személyi kölcsönt, másfél.milliónak 7 évre a törlesztője 30 ezer Ft, aztán amikor megkapjátok a kölcsönt a családtól, akkor abból visszatörlesztitek. Oké, hogy buktok pár tízezret vagy egy százezer Ft-ot a kamaton, de ilyen részletfizetésbe én nem mennék bele.
2016. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a felújítás ára hiányzik? Mert akkor bizony én azt csinálnám, hogy megvenném most a lakást, mert 2017-ig rengeteget változhat a CSOK szabályozás, vagy akár el is törölhetik. Meg ahogy írták az adásvételi sem lehet 120 napnál régebbi az igényléskor.

Így a lakás már megvan és apránknét lehet felújítani.


Én eladóként nem mennék bele ilyen jellegű részletfizetésbe, mert ahogy te félsz, hogy megveszik előled 1 év alatt, én is félnék, hogy 1 év alatt megvehetné egy rendesen fizető vásárló.

2016. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az előttem hozzászólók már nagyon sok buktatót leírtak eladó és vevő oldaláról egy ilyen terv kapcsán, ami mind igaz, én viszont megoldást javasolnék.

Miből gondolod, hogy egy banki hitellel mindenképpen rosszabbul járnátok, mint a rokoni kölcsönnel?


Ha a ház hitelezhető és Ti hitelképesek vagytok, akkor tudok mutatni megoldásokat, amikkel 4-5 év alatt, havi részletekben fizetheted vissza a lakáshitelt a banknak és a végeredmény garantáltan kamatmentes lesz.


Kérlek írd le, mik a pontos számok?

Vételár?

Pontosan hol van a kiszemelt ház?

Jelenleg mennyi a meglévő önerő?

Hány gyermeket szeretnétek vállalni?

Mennyi a jövedelmetek?


Manapság összeállítható úgy is egy lakáshitel, hogy a törlesztőrészletek fixek, kényelmesen kifizethető a teljes tartozás 4-5 év alatt és még többlet költség sem keletkezik, tehát a végeredmény "kamatmentes" lesz.


Ha megírod a kérdéseimre a választ, meg tudom mutatni a legjobb megoldásokat.

2016. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!