Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakcímváltozás esetén, ha...

Lakcímváltozás esetén, ha olyan helyre jelenteném be magam, ahol - több rokonommal együtt - tulajdonos vagyok, kell-e a többi tulajdonos írásbeli beleegyezése?

Figyelt kérdés
Eladtunk egy családi házat, így a jelenlegi lakcímem megszűnik. Viszont nagyszüleim házában örökös vagyok, 4 másik rokonnal együtt. Ha át akarom magam jelentkeztetni oda, kell-e az ő beleegyezésük, vagy tulajdonosként ezek nélkül is megtehetem?

2016. febr. 22. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
tulajdonosként nem kell tőlük semmi
2016. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mi most jelentkeztünk be új saját ingatlanba (IV.ker.), mindketten tulajok vagyunk. a papírra azt mondta az ügyintéző, hogy egymást írjuk be és írjuk alá, és ugye a minőség: tulajdonos.
2016. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hónapja jelentkeztem be a lakásunkba, a férjemmel közösen vagyunk tulajdonosok. A párom poénkodott az ügyintéző előtt, hogy nem engedélyezi a bejelentkezésem. Az ügyintéző erre rávágta, hogy nem is kell, mert tulajdonos vagyok én is.


Tehát nem kell a tulajdonosok beleegyezése, hogy a tulajdonos bejelentkezzen.

2016. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek :)
2016. febr. 23. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!