Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlaneladás ingatlanirodán...

Ingatlaneladás ingatlanirodán keresztül? Mik az előnyök és hátrányok, mire kell figyelni? Ha nem sikerül eladni az ingatlant bizonyos határidőn belül akkor is ki kell fizetni nekik az ingatlan árának 2-6 %-át?

Figyelt kérdés

Illetve melyik a legjobb ingatlaniroda?Ki melyiknél tudta eladni?


Oc/Otp/Tipp/Cdc stb



Válaszokat előre is köszönöm.


2016. febr. 23. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

" 2-6 %-át?"

Mennyit?!

Amelyik ingatlanos 1,5%-nál többet kér, azt röhögd körbe!

Ne köss olyan szerződést, ami kizárólagos értékesítést biztosít az irodának ( vagyis sem te, sem más iroda nem kereshet rá vevőt)!

Fix díjat - pláne előre fizetendő - díjat ne fogadj el! csak 1 - max 1,5%-os jutalékot - jutalék pedig csak vételárból jár, értelemszerűen ha nem adja el, nem kap semmit!


Előnye max. annyi van, hogy profibb fotókat és hirdetésszöveget tud készíteni, de ez sem mindig igaz.

Ugyanott hirdet, ahol te magánszemélyként is ingyen hirdethetsz.

Az esetek 99%-ban kamu a "nagy vevői adatbázis", mert a vevők is inkább magánszemélyek hirdetéseit nézik, mert tudják, hogy az ingatlanos hirdetésbe az árba az eladó már belekalkulálta a jutalékot is.

Egyetlen esetben van előnye az ingatlanoson keresztüli eladásnak: ha nem sürgős az eladás, a lakásban nincsenek értékek, és neked nincs időd és/ vagy kedved az érdeklődőkkel foglalkozni. Ilyenkor adhatsz egy kulcsot és egy meghatalmazást az ingatlanosnak, aki nélküled is meg tudja mutatni az ingatlan az érdeklődőknek, és neked csak akkor kell vele foglalkozni, ha valaki a vétel mellett dönt.


Ja, és ne hagyd, hogy az ingatlanos megpróbáljon meggyőzni, hogy engedj az árból! Gyakran bepróbálkoznak ezzel, mert tudják, hogy olcsóbban nagyobb eséllyel adja el, és neki a jutalékában nem jelent nagy különbséget, és inkább a biztosabb kisebb jutalékra hajt, mint a bizonytalan nagyobbra! Jobban jár havi 3-4 alacsonyabb jutalékkal, mint hogy van a portfóliójában 30 ingatlan, de fél évig nem tudja egyiket sem eladni.

2016. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld kéz.
2016. febr. 23. 19:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2016. febr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Én az Immo1-et tudom ajánlani. Általában mindenki 5%-ért dolgozik, ha van időd és nem sürgős, nem speciális eset az ingatlan, lehet, hogy érdemes önerőből eladni az ingatlant. Az ingatlan.com-on ingyenes a hirdetés, de a képekért fizetni kell (kép nélkül senki nem nézi meg). Kizárólagos szerződést ne köss senkivel.
2016. febr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

"Általában mindenki 5%-ért dolgozik, "


Haverom egy budapesti székhelyű, országos lefedettségű ingatlanos cégnél van. Náluk alapból 3 % áll a szerződésben, de ki van adva nekik, hogy ha az ügyfél ennyiért nem ír alá, akkor lemehetnek 1,5%-ra, 20 millás eladási ár felett 1%-ra.

Aki egy 12 000 000 lakás eladása után kifizet 600 000-et egy ingatlanosnak, aki semmi mást nem tett, mint amit az eladó maga is megtehet, az meg is érdemli.

2016. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Jelzem, hogy budapesti lesz a sztorim, ahol a lakáspiac most őrülten száguld, ehhez mérd a történetet.


Mi a DH-nál adtuk el a lakásunkat, és vettünk is egyet. Ha nem tudja eladni, nem fizettünk volna neki semmit. Kizárólagos megbízást adtunk neki 3 hónapra, ami azt jelenti, hogy attól még mi eladhattuk volna, de más cégek nem.


Mi bementünk hozzá hétfőn, szerdán kijött fotózni, kötöttünk szerződést, pénteken és szombaton hozott olyan vevőket, akik ilyen típusú lakást kerestek. Vasárnap tett valaki ajánlatot, és mivel nem alkudott, elfogadtuk. Szerdán aláírtuk az adásvételt.


Pénteken és szombaton megnéztünk 3-3 lakást, előre megbeszéltük, milyet akarunk és kb hol. Az egyikre ajánlatot tettünk, elfogadták. Következő szerdán aláírtuk az adásvételit ott, pénteken meg birtokba adtuk a régi lakást a vevőnknek.


Mi amúgy nem lakunk egyikben sem, így szerencsénk volt, de ha ti költöztök, figyelni kell a birtokbaadási időkre, hogy nehogy ne tudjatok egyből átmenni egyikből a másikba. De ezt az ingatlanos tudni fogja.


Amiért jó volt: sose kellett odamenni a lakásba, nem kellett hirdetéseket böngészni órákig meg hívni embereket, ő mutatott nekünk hirdetéseket olyanokról, amiket kértünk és szervezte le az egészet, vitt minket autóval mindenhová. És, az ügyvédet se nekünk kellett szereznünk, meg az egész adásvételt se lebonyolítani.


Nekünk megérte.

2016. febr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy kamuszakma.

Annyit csinálnak hogy felteszik ingatlan.com-ra az ingatlanod és várnak. Milliókért.

Én magam hirdettem a com-on, jöttek is az ingatlanosok, mondtam nekik hogy a com-ra nem tehetik, teljesen meg voltak lőve. Többen meg is mondták hogy úgy semmi értelme. Nekik ennyiből áll.

Kb 5-6 embernek mutattam meg a lakást, kevesebbet alkudtak mint a közvetítői díj.

2016. febr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
4-es vagyok. Gáz, h itt minden hülye lepontozhat. Én már sok lakást adtam el és vettem, befektetési céllal, jelenleg is eladás közepén állok. Kérdező, ha van kérdésed írj rám nyugodtan, szivesen válaszolok.
2016. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
5 Budapesten 2 hónappal ezelőtt kezdtem el hirdetni, otthon centrum, duna house, immo1 5 százalékot kért, akkor kevesebb ha kizárólagos szerződést kötsz, de akkor sem sokkal. Másfél százalékot senki nem kér, a legolcsóbb ingatlanos anno akit megbíztam 3 százalékot kért és lebeszélte a vevőmet a vételről, 2 milliót buktam rajta, szóval én ilyen kis magán ingatlanosokkal soha többet, de amúgy is nehéz jó ingatlanost találni.
2016. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!