Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok megallapodas...

Az ingatlanosok megallapodas alapjan kapjak a jutalekot vagy szazalekosan "dolgoznak"?

Figyelt kérdés

2016. febr. 18. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A legtobb dolog megallapodas kerdese, de ha jot akarsz magadnak, keruld el az ingatlanosokat tagas ivben.
2016. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Neha nem lehet kikerülni öket.


Azt szeretnem tudni, hogy a lehuzasnak hol van a hatara, ki mennyit fizetett az ingatlanosnak, mennyi volt az ingatlan korabeli erteke, amit az ingatlanos ertekesitett?

(csak tiszta kivancsisag)

2016. febr. 18. 22:27
 3/13 anonim ***** válasza:

3-5% között van.

5% felett NAGY ÍVBEN kerüld őket.....

2016. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nekünk nem %-ra dolgozott, hanem fix árért. Hidd el, hogy nem az ingatlanos maga kapja azt a pénzt, hanem a cég nyúlja le a nagyobb részét. Nem aranyélet azért az a munka sem...:)


Nálunk 15 milliós lakásnál (eladtuk) 600.000 Ft volt az ingatlanos jutaléka, amiben benne volt az ügyvédi költség és az, hogy mi sose mentünk oda a lakáshoz, nem vettünk fel telefonokat és semmi.


Nekünk megérte, de a mi ingatlanosunk szuperül dolgozott, gyorsan és végig kommunikált velünk emailben, telefonon. Lehet, hogy szerencsénk volt, de ajánlanánk őt másnak is, az tuti. Egy hét alatt vitt a lakásba 8 olyan embert, akik tényleg azt a lakástípust keresték, rögtön tett valaki ajánlatot (megadta az árat). Elfogadtuk, következő héten már lakásokat néztünk, olyat, amilyet kerestünk is tényleg, és már azon a hétvégén az egyikre ajánlatot tettünk (alkudtunk). Következő héten már adásvételivel távoztunk:)

2016. febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4-es


A Ft 600 K egy becsületes összeg. (minusz ügyved)


Az adasvetelnel mi volt az amit Ti nem tudtatok volna megoldani, CSAK az ingatlanos?


Ha, az ingatlanos jutaleka mondjuk Ft 400 K volt, nem erte volna meg Nektek a munkat?

A munkahelyen sokkal többet, sokkal tovabb kell dolgozni ennyinel kevesebb havi fizetesert.

2016. febr. 19. 09:45
 6/13 A kérdező kommentje:

#4

"nekünk nem %-ra dolgozott, hanem fix árért."


Lehet, hogy rosszul szamolom? ... de, mar az is a lakas aranak a 4%-a!

2016. febr. 19. 09:49
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk 2,5 % volt a jutaléka, de mi úgy egyeztünk meg, hogy megmondtuk, mi minimum mennyit szeretnénk kapni, és onnantól nem érdekelt, mennyiért adja el. Két lakásunkat adta el még áremelkedés előtt, de az egyiknél esélyt se nagyon láttunk arra, hogy elmegy. Szuper ügyes volt, mert egy hét alatt eladta. A másikat 10 nap alatt sikerült. Mi nagyon meg voltunk elégedve, főleg, hogy abban az időben hónapokig árultak hasonló lakásokat.
2016. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xswerdy ***** válasza:

ezt az ügyvéd dolot nem egészen értem a 4-esnél. Jellemzően az ingatlanost az eladó fizeti, az ügyvédet meg a vevő.


A kérdező venni akar, vagy eladni? Eladóként simán kikerülheted az ingatlanost. Vevőként is mondhatod, hogy nem tárgyalsz velük, de sajnos a hirdetések zöme mögött ügynök van.

2016. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8-as


Mi mar vettünk lakast, ingatlanost nem fizettünk, ügyvedet igen.

Az, hogy az 'ingatlanost nem fizettem' tkp. azt jelenteni, hogy en, mint vevö fizettem a jutalekot csak azt nem en adtam at. A vetelarba mar tuti bele volt kalkulalva a jutalek is. Ezert, szeretnem tudni, hogy kb. mennyi lehetett a jutalek. Puszta kivancsisag, mert mar ugyis mind.

2016. febr. 19. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, mi adtunk is és vettünk is, sőt ki is adjuk az újat a segítségükkel:)


"A Ft 600 K egy becsületes összeg. (minusz ügyved)"


ez irónia? bocs, de írásban nem jön át:)


"Az adasvetelnel mi volt az amit Ti nem tudtatok volna megoldani, CSAK az ingatlanos?"


csak pár dolgot emelek ki:

-minden hirdetéshez hozzájutsz, nemcsak a nyilvánosokhoz

-9 hónapos terhesen egyszer se kellett szabit kivenni és a lakáshoz odamenni mutogatni a vevőknek (nem laktunk benne)

-átküldött egy csomó hirdetést, és tényleg értette, milyet keresünk (korábban mi is próbáltunk keresni, de Bp-en úgy pörög a piac, hogy mindenről lemaradtunk)

-csak olyan vevőjelölteket hozott, akik a mi lakásunkat akarták

-szerzett nekünk ügyvédet, aki megbízható stb, én nem ismerek ügyvédeket:)

-maga az ingatlanos valszeg kb 200-at kap meg ebből a dologból, a többit a cége, szóval nem kell őket ördögnek beállítani

-nekünk nem érte volna meg dolgozni nagyon sokat ilyen babavárós helyzetben, a férjem és én se akartunk emiatt járkálni, meg szabinapjainkat elveszíteni

-mikor először adtuk ki a lakásunkat, 100 ember jelentkezett, 25-öt hívtunk be, és borzalmas nagy munka volt azt megszervezni, közjegyzői szerződés, stb. egyszerűen ez most nekünk lelkileg és fizikailag nem fért volna bele

-ugyanaz, mint a 7-esnél, megmondtuk, hogy ennyit kell kapnunk a lakásért, hogy vehessünk egy nagyobbat. adja el ennyiért+a jutaléka


"A munkahelyen sokkal többet, sokkal tovabb kell dolgozni ennyinel kevesebb havi fizetesert."


ez nem minden munkahelyen van így szerencsére:)nekem pl. nem kell 200.000 Ft-ért fel-le futkároznom a fővárosban, lakásokat mutogatni, és telefonálgatnom és hülye emberek (mint mi vagy más eladók és vevők) hülye igényeit fejben tartanom:)

2016. febr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!