Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlásnál meg lehet...

Ingatlanvásárlásnál meg lehet kerülni az illetéket?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlásra adtam a fejem és az lenne a kérdés, hogy meg lehet-e kerülni valahogy az illetéket? Ez az első inatlanom, 33 éves vagyok és 15,8 M-be kerülne az ingatlan és sajnos ez a 4% eléggé nagy érvágás.

Mi van, ha az adásvételibe 15M alatti összeget írunk?


2016. febr. 25. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

első lakásra van valami kedvezmény (mi anno 20000ft kedvezményt kaptunk fejenként,de most mintha ennél jobb kedvezmény lenne).

Szinte teljesen mind1 mit írtok az adásvételibe mert átlag kimennek navtól és felértékelik és lehet drukkolni,hogy ne többre értékeljék hanem elfogadják azt ami az adásvételin van.Mondjuk azt csak tippelem,hogy miután nem 25 millióst akartok papíron 15 alá vinni így van esélye,hogy elfogadják majd és jól jártál

2016. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Első lakástulajdon megszerzése esetén az illeték felét szükséges kifizetni, ha a fiatal vásárló a 35. életévét még nem töltötte be és a vásárolt lakástulajdon forgalmi értéke nem több, mint 15 millió forint. A fiatal ráadásul ebben az esetben 12 havi részletfizetési kedvezményt kaphat, ha ezt kéri."


Forrás: [link]


Lehet kevesebbet írni az adásvételire ha az ügyvéd és eladó belemegy.

Ha valami nem lesz kerek a történetben, később gond lehet ebből, vagyis van rizikója.

2016. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha 15,8 M helyett 14,9-et írtok, abból nem lehet gond. Nincs akkora eltérés. Ez simán lehet a piaci ára. Az már nyilván gyanús lenne, ha 7 milliót írnátok.

Én eddig 4 lakást vettem, egyszer nem ellenőrzött semmit sem a NAV. A beadott papírok alapján szabták ki az illetéket. Mondjuk nem is ügyeskedtem semmit se :)

Egyébként az ügyvéded pontosan el tud mondani mindent az illetékkel kapcsolatban.

2016. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

"Ha 15,8 M helyett 14,9-et írtok, abból nem lehet gond"


És azt a mandjem egy millát hogyan adják el úgy, hogy egyik fél se kozkáztasson? Lepapírozni nem lehet, ügyvédi letét nem játszik.

2016. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

"ogyan adják el úgy"


adják ÁT úgy

2016. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4: ezt majd az ügyvéd megmondja :)

Nyilván meg lehet oldani, mert sokan csinálnak ilyet.

2016. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: pl. úgy lehet a kül.-et lepapírozni, hogy az a "bútor" stb. De továbbra is az a véleményem, hogy rizikója van az ilyen ügyleteknek.
2016. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kedves 4. válaszoló. Akkor te szerencsés vagy :) Nálunk a banki értékbecslő után 2 nappal már itt is volt a nav (persze előtte kaptunk levelet,hogy ekkor meg ekkor jönnek és engedjük be őket..persze mind ezt úgy,hogy mi akkor még csak a foglalót fizettük ki szóval mi se jöhettünk mehettünk csak úgy) így 2 részletbe kellett kifizetnünk az illetéket, az elsőnek a teljesítése még a banki folyósítás előtt volt és a második részlet kb 3 héttel azután érkezett,hogy ténylegesen miénk lett a ház.
2016. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8: ilyenről meg még csak nem is hallottam, hogy előre ki kellett fizetni az illetéket! Ilyet soha egyik ismerősömnek se kellett. De még ügyvéd se mondott ilyet.

Mindig utólag (sokszor hónapokkal) később küldi a határozatot NAV és attól számítva is x nap van (30 vagy 60, nem emlékszem már pontosan) hogy befizesd.

Nektek sima adás-vétel volt? Vagy volt benne valami, ami megbonyolította?

2016. febr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

megnéztem a papírokat :)

2010 május 5.én lett befizetve 2x 68500ft (fele-fele arányba vagyunk tulajdonosok) ezt a pénzt ha valami közbe jött volna és nem lett volna miénk a ház akkor idő kérdése lett volna,de vissza kaptunk volna.

2010 május 17.én írtuk alá a hitel miatt a közjegyzőnél a papírt.Aztán telt múlt az idő mire 3 nappal a határidő előtt utalt a bank.

2010 július 30.án fizettük ki az illeték másik felét ami 2x 75500ft volt.

Hát nekünk ezt így sikerült megnyernünk.

2016. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!