Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kockázatos tetőtéri panellakás...

Kockázatos tetőtéri panellakást venni?

Figyelt kérdés
Nem tudom számít-e valamit de a panelprogram ki van fizetve, azaz a teljes szigetelés megtörtént a lakáson. Maga a kinézett lakás tökéletesnek látszik de az a kérdés hogy bele merjünk e vágni egy tetőtéri lakás vásárlásába. Gondolok én itt a beázás kockázatára. Legalább 4 évig laknék ott.

2016. márc. 23. 21:29
 1/9 A kérdező kommentje:
* zárószinti lakás nem tetőtéri
2016. márc. 23. 21:32
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

4 év alatt nem történik semmi.

Ha ennyire biztos vagy, hogy nem gondolkodsz hosszú távra, akkor egy albérletbe is mehetnél, majd ha tuti biztos vagy akkor költözöl.

2016. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én nem ezt kérdeztem, nem azt kérdeztem hogy vegyek vagy béreljek. minek béreljek ha tudok venni is? 4 év albérlet fizetéssel milliók mennek el, és a végén nincs semmim. inkább a banknak fizet az ember mert akkor legalább az övé lesz (előbb utóbb)
2016. márc. 23. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megveheted, a harmadik zárószinti lakásban lakok jelenleg (gyerekkorom óta), sose költöznék már valaki alá. A beázást a normális szigetelés megoldja, az meg társasháznál közös pénz, tehát akármelyik szinten laksz ugyanannyi ennek a költsége, és a kockázat amúgy is kicsi, cserébe senki nem járkál feletedd, lényegesen csendesebb, mint lejjebb és a kikátás is jobb.
2016. márc. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. márc. 24. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
A tetoteri nagyon jo! Egyetlen hatranya, hogy nyaron nagyon melegszik, de ha van legkondi, nem gaz. Elonye viszont, hogy tisztabb a levego, kevesebb a por es a rovar, csendesebb, nem zorognek a fejed folott, meg a kilatas is jobb.
2016. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én ilyet vettem. Teljesen meg vagyok elégedve
2016. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
beruházhatsz klímára is
2016. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:

nézd meg azért annak a panelprogramnak a tartalmát. Láttam már olyat, ahol a tető szigetelés nem történt meg, csak a homlokzati. Normális esetben a tető kapott egy hőszigetelést, és annak a tetejére egy vadi új vízszigetelést. Azzal remélhetőleg még sokáig nem lesz probléma (kivitelezési hiba talán már kibukott volna).


De ha elmaradt a tető szigetelés (a korai panelprogramos felújításoknál volt ez jellemző), ott most fáznak a tizediken, mert a fűtés betáplálását visszaveték hiszen a homlokzati szigetelés meg az ablakcsere miatt a többi szinten lecsökkent a hőigény.

2016. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!