Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új ház vásárlásakor irathatom...

Új ház vásárlásakor irathatom azt egyből kiskorú gyermekem nevére?

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Elvileg igen,de nem javaslom....Semmit nem tudsz vele csinálni a későbbiekben(ha tegyük fel megszorulnál),mert a gyámhatóság nem fogja engedni az eladását, míg nagykorú nem lesz.
2016. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
29%
6hónapja vettünk házat,nem lehetett a 6éves fiam nevére íratni,legalábbis az ügyvéd ezt mondta...
2016. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2016. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
50%
Nos én pár évvel ezelőtt örököltem házat kiskorúként és a tulajdonosa jogszerint én voltam, simán át lehetett íratni függetlenül attól mennyi idős vagyok. Persze a közüzemi számlák esetében a számlafizetőnek nagykorúnak kellett lennie, de a tulajdonos mibenlétében különösen nem foglalkoztak, mint hogy formaiság.
2016. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:

öröklésnél nyilván lehet, hiszen ha a kiskorú az örökös, akkor a nevére kell kerülnie.


Más eset a vásárlás, itt az a kérdés, hogy milyen pénzből. Gondolom, arra gondolsz, hogy a te pénzedből, és ez gyakorlatilag egyben egy ajándékozás. Ez is megoldható gond nélkül.


Ha a pénz a kiskorúé (mondjuk pénzt örökölt, és azt akarod befektetni), akkor is a gyámhivatalnak állást kell foglalnia, hogy azt jó befektetésnek tartja-e, reális áron veszed-e, stb.

2016. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Gondolj arra is, hogy a gyermeked nem biztos, hogy örülni fog neki. Például, ha te akarod a házat használni, kiszúrsz vele, mert később elesik egy csomó támogatástól ( szocpol, kedvezményes hitel).

Én biztos inkább örökségként juttatnám neki, azért sem kell fizetni.

Ráadásul, ha felnő és megnősül azzal is lehet probléma.

2016. márc. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel az egyenesági öröklés illetékmentes, anyagilag nem terheli jobban jelenleg kiskorú gyermekedet, ha örökség jogcímén kerül majd a tulajdonába.


Nekem az OTP-ben egy autónyereménybetétkönyv vásárlásakor sem ajánlották, hogy kiskorú gyermekem nevére írassam.

Nem lehet tudni mit hoz a jövő, és az ifjú házasokat milyen lakhatáshoz jutási kedvezménnyel fogja majd támogatni az akkori rendszer. Ezekből a kedvezményekből nem kellene eleve kizárni a gyermeket azzal, hogy a te házad a gyermek nevén van.

2016. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiskorú az mennyi pontosan? Mert ha 14-18 kozott, akkor korlátozottan cselekvőképes, amely azt jelenti, hogy lehetséges, de valoszinu nem eleg a szülői hozzájárulás a tulajdonjog megszerzésében, hanem a gyámhatóság is szükséges.
2017. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!