Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásakor szokás/l...

Ingatlan vásárlásakor szokás/lehet azonnal leelőlegezni egy ingatlant, és majd úgy írni szerződést utána, hogy abban benne legyen, vagy azt csak a szerződéskötéskor ill. utána lehet?

Figyelt kérdés
Konkrétan félek, hogy elviszik előlem, de már eldöntöttem, hogy megveszem, csak nincs sok gyakorlatom az ilyesmiben.

2015. szept. 23. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet előleget vagy foglalót adni, de mindent írásban azonnal, hogy nyoma legyen. Egyébként ez is szerződésnek minősülő okirat.
2015. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első tökéletes választ adott. Még annyiban egészítem ki, ha mindenben megfelel az ingatlan, és biztosan meg akarod venni, foglalót adj. Legjobb, ha holnap elmentek az ügyvédhez, ő rögtön megírja a szerződést is (ma már nem írnak előszerződést), ő rögtön ráíratja a tulajdoni lapra a vételi szándékot, és nem viheti el előled más. (Természetesen kivétel ha az eladó visszalép, de akkor a foglaló kétszeresét kell visszafizetnie neked.)
2015. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem Te írtad ki ezt a kérdést is?:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__722417..

Ahogy előző írta, amint lehet nyomás az ügyvédhez. Mostanában sokan csinálják ugyanígy, hogy nincs meg a pénzük, de foglalóznak és sietni kell, nehogy lefoglalózza más.

2015. szept. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem én írtam ki azt a kérdést, és köszönöm mindenkinek a választ!
2015. szept. 23. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a helyzetben voltam.

A következőképpen jártam el:


Közvetítővel néztem meg, mondtam, hogy komoly a vételi szándék. Hívta a tulajt, pár perc múlva megérkezett, megegyezés megvolt. Közvetítővel kitöltöttünk egy vételi szándéknyilatkozatot, mindenki aláírta, tanuk stb. 1% foglalót egyből kapott készpénzben, még 9%ot másnap utalva. Így volt idő az ügyvédre és a papírmunkára

2015. szept. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ingatlanossal néztem házat, tetszett, 1%-ot le kellett tenni (írásban is rögzítve) az irodában, ügyvédnél, ez beleszámított a vételárba. Utána megírtuk a szerződést, akkor kellett letenni a 10%-ot, majd a közművek átírása után kifizetni a teljes vételárat. Ha ez megvan, megkapod a kulcsokat.
2015. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tettem ajánlatot az ingatlanra, és az eladó elfogadta. Ez a rész megoldva. Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2015. szept. 25. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!