Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Átlagosan kereső fiatal pár...

Átlagosan kereső fiatal pár szeretne házat venni. Egyikük szülei jómódúak, sokkal tudnak segíteni, a másik részről sajnos semmivel. Valaki hasonló helyzetben? Elfogadnátok így a szülői segítséget?

Figyelt kérdés
Hogy alakulnak így a lakás tulajdonviszonyai? A vagyonosabb szülők eléggé irányító típusok.

2016. márc. 28. 11:27
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Anyagiakban mindig nagyvonalúak voltak a szüleim, csak engem hajlamosak életképtelennek tartani. Nem szeretném, hogy a jövendőbelimet is annak tartsák, csak mert nincs segítsége. Egyébként egyikünk sem életképtelen. Tehát a segítség elfogadásától én idegenkedem kicsit, de a masik lehetőség meg a hitel.
2016. márc. 28. 14:01
 12/33 anonim ***** válasza:
41%
Én azt tanácsolnám hogy fogadjátok el a segítséget és vegyetek házat de jó messze a szüleidtől. Ami azt jelenti hogy ne tudjanak kényükre kedvükre mikor van szabad negyed órájuk beugrani hozzátok. A tulajdon viszony dolga a te és a szüleid döntése hogyan alakítjátok.
2016. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
59%
Nem fogadnám el. Sem neked, sem a párodnak, sem kettőtök kapcsolatámak nem tenne jót. Válasszátok a nehezebb utat, egymást támogatva, holtfáradtan, de büszkén teremtsetek magatoknak saját fészket, aminek minden centiméterét a magatokénak érezhettek, ahova gond nélkül érhettek haza, ahol senki nem szólhat bele, hogy mit csináltok. Mutassátok meg, hogy nem vagytok életképtelenek.
2016. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, ment a zöld kez. Tobben irtatok, h. a leendő haz legyen a szülők neven. A szüleimnél tobb ingatlanjuk van, most is az egyik lakásukban lakom. De a leendő hazastarsamnal mashol szeretnénk letelepedni. Kb. másfél ora autóút lenne a szuleim lakohelyetol.


Olyanról mi a véleményetek, hogy elfogadjuk a szülői segítséget, de visszafizetjuk reszletekben?

2016. márc. 29. 09:11
 15/33 anonim ***** válasza:
56%

Gondolod, hogy elfogadnák? Akármilyen irányító típusú is a szülő, a legtöbb azért mégiscsak azért ad elsősorban a gyerekének, mert segíteni akar, viszont jó eséllyel megbántódik, ha a gyerek vissza akarja fizetni.

Te ismered a szüleidet, beszéld meg velük.

2016. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Menjen a te nevedre az ingatlan.

Hülyeség lenne nem elfogadni, hacsak nem vagytok fasírtban a szüleiddel.

Vagy megbeszélni velük, hogy valami kamatmentes kölcsönt adjanak nektek. Ha a szülők adják (és tényleg van miből) akkor semmiképp nem ugranék bele banki hitelbe. Papa-mama kölcsön törlesztése rugalmasabb, korlátlanul előtörleszthető, ha megycsúszol nem jön büntikamat:)

2016. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Fasírtban éppen nem vagyok a szüleiommel, csak távolságtartó a viszonyunk, ritkán utazom el hozzájuk, akkor is csak pár órára, és a legszükségesebb infókon kívül (jól vagyok, egészséges vagyok, jól megy a munka) nem mondok magamról semmit.


Apám először azt mondta, hogy segít, de az én nevemen legyen a lakás. Ezt megértem, szóval nem probléma. De múltkor pl. már azt mondta, hogy most a csok miatt felmentek az árak, majd inkább úgy másfél év múlva, adig lakjunk az ő egyik lakásukban (most én lakom ott).


Meg attól félek, hogy nem fognak-e enyhe lenézéssel viseltetni a párom iránt, mert nincs megtakarítása és a szülei sem tudnak segíteni. Nekem ezzel nincs bajom, én puszta szerencsének fogom fel, hogy nekem meg igen. De zavar az a függő helyzet, hogy a leendő vőlegényemet emiatt esetleg életképtelennek (rosszabb esetben hozományvadásznak) fogják tartani.

2016. ápr. 28. 08:20
 18/33 anonim ***** válasza:

Akármennyire is nagy a szerelem és úgy látod, hogy életed végéig a párod/férjed/gyerekeid leendő apja marad, biztosan csak kb. 40 év múlva tudod meg. Szüleid sok mindent láttak már, ezért is szeretnék ha be lenne biztosítva a pénz amit adnak, hogy az a tied is marad, ha rosszul alakulna. A helyükben én is így tennék, lehet, hogy 25-30 év múlva te is így fogsz gondolkodni, a tapasztalatoktól függően.

Csak egy aktuális példa. Kollégám összeházasodott (de már évek óta együtt éltek), lett 2 gyerek minden rendben volt, mindenki tette a dolgát. Kb. 3 évesek voltak a gyerekek amikor asszonyka bebolondult összevissza pasizott és gyerekeit is lehanyagolta, volt olyan, hogy az új pasik a ház előtt mentek egymásnak! Elvált, a gyerekeket a kollégámnál maradtak (mert anyjuk annyira elhanyagolta), a közös vagyon feleződött, annak ellenére, hogy 90%-t a kollégám tette bele. Másodjára is megházasodott, 10 évig minden ok, közös gyerek is lett, igazi családi élet, minden OK, de egyszer csak az új asszonyka már bekattant, hogy nem bírja elviselni a hozott gyerekeket (akik közben kamaszok lettek), szadizta őket és követelte, hogy menjenek el a közös házból (ami nagyrészt a kollégám munkája-pénze), de könyörgött, hogy kollégám maradjon, csak a gyerekeit paterolja ki! A gyerekeket én is ismerem, nincs velük semmi gond (nem hisztiznek, nem drogoznak, nem maradnak ki stb., tök normális kamaszok). Válik másodjára is, padlón anyagilag is. Azt mondta, hogy soha többet nem viszi be a közösbe a saját vagyonát és nagyon bánja, hogy 2x is úgy állt hozzá, hogy a közösbe rakja amije van!

2016. ápr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled, kedves előző válaszoló, pont az ilyen esetek miatt értem meg apámat is, ez eddig sem volt probléma. Kétségeim nem is emiatt vannak, hanem hogy attol tartok, az anyagi segítség miatt beleszolnak a közös életünkbe.
2016. ápr. 28. 18:21
 20/33 anonim ***** válasza:

"az anyagi segítség miatt beleszolnak a közös életünkbe"

Akkor ezt direktbe velük beszéld meg közvetlenül és őszintén (párod ne legyen ott). Ha nem sikerül erről valóban őszintén (meg)beszélni, akkor segítségük nélkül boldogulni...szerintem.

2016. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!