Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Átlagosan kereső fiatal pár...

Átlagosan kereső fiatal pár szeretne házat venni. Egyikük szülei jómódúak, sokkal tudnak segíteni, a másik részről sajnos semmivel. Valaki hasonló helyzetben? Elfogadnátok így a szülői segítséget?

Figyelt kérdés
Hogy alakulnak így a lakás tulajdonviszonyai? A vagyonosabb szülők eléggé irányító típusok.

2016. márc. 28. 11:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

A párod hogy vélekedik erről?


Szerintem baromi szép dolog a büszkeség, de az igazság az, hogy nagyon nem mindegy hogy indulsz az életben, 25 év hitellel a nyakadban, vagy egy tehermentes lakással. Azok az ismerőseim akik kaptak a szülőktől ingatlant sokkal előrébb tartanak, nyugodtabban élnek, van megtakarításuk, amiből utazgatnak vagy vállalkoznak, nem a törlesztő viszi el a jövedelmük jó részét. Szóval szerintem hülyeség nem elfogadni. Legyen a te neveden, és mindenki megnyugszik. A spórolt pénzből meg csinálhattok egy közös üzletet, ahol megmutatjátok, hogy nem vagytok életképtelenek. De végső soron a ti döntésetek.

2016. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

A párom ambivalensen áll a dologhoz. Nyilván sokkal kényelmesebb, ha nem kell a hitellel bajlódnunk, de nekem egyre gyötrőbb lelkiismeret-furdalásom van amiatt, hogy csak úgy ölembe hull egy ház, míg másoknak ez nem adatik meg. Ez is rossz érzés.


Másrészt meg az is, hogy a szüleim már elkezdték átvenni az irányítást, ők keresnek házat, el is autóztak oda (kicsit több mint egyórányira a lakóhelyüktől), és már kiválasztották azt, ami szerintük megfelelő.


Mi is nézelődünk a párommal, de még nem találtunk olyat, ami jó lenne.


Nagyon nehéz, mert értem, hogy a szüleim nem akarják csak úgy odaadni a pénzt nekem, hiszen kemény munkájuk van benne, mégis nagyon zavar, hogy itt is ők akarnak dönteni.


Egyébként az le van tisztázva szülőkkel is, párommal is, hogy az én nevemen lesz, ebből nem lesz gond. (Remélem.)

2016. jún. 29. 16:02
 23/33 anonim ***** válasza:

Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. Nekem nem lenne, ha kaptam volna, és ha én majd megtehetem, akkor venni fogok majd a sajátommak nagy-nagy örömmel. Még csak három éves, úg,higy ez egyenlőre nem aktuális, de egy szülőnek bármilyen is,mundig az a célja, hogy a gyerekének jó legyen az élete.


Szerintem fogadjátok el, aztán még mindig kiköltöztették, ha nem szállnak le rólatok, nem sikerül a szabályokat lefektetni. Nem rosszindulatból mondom, de csak azt lehet irányítani, aki hagyja! Az én szüleim is ilyenek, kemény meccseink voltak mire elfogadták, hogy nem engedem, hogy beleszóljanak az életembe. Mondd még,bogy az neked nem tetszik, ezért meg azért, te ezt szeretnéd. Pont. A szüleid. Nem kell tőlük félni. Nem fognak megenni. Ha nem nem sikerül, és tényleg úgy látod, hogy azért vesznek házat, hogy az irányításuk alatt maradj, akkor meg elköltöztök, de gondolom, hogy az kellene lennie a célnak, hogy normális viszonyok alakuljanak ki a családban.

2016. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Hú, bocsi a hibákért ...
2016. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Már sokszor mondtam a szüleimnek, hogy a házvásárlást mi szeretnénk és fogjuk intézni. De ők mindig azzal jönnek, hogy mi nem értünk az ingatlanokhoz, ellentétben velük, akik már több ingatlan vásárlásán vannak túl.


Szóval ezen dilemmázom, érdemes-e ilyen áron elfogadni az anyagi segítséget.


Utolsó válaszoló, nagyon köszönöm a választ. Még annyi, hogy nem, nem félek tőlük, egyszerűen fizikai tüneteim vannak már a gondolattól, hogy rám akarnak telepedni, kontrollálni akarnak 30 évesen. Rendszeresen kommunikálok velük, és nyíltan elmondom a kéréseimet, együttműködő vagyok, de határozott. Míg ők csak hajtják a magukét, hogy ők értenek a témához, én nem. Ez destruktív, nem visz előre.


Szóval most gondolkodunk a párommal, mi legyen.

2016. jún. 30. 08:09
 26/33 anonim válasza:
100%
Ha a szülők tehetik, vegyenek egy házat, amit a gyerek és a párja használ. Nincs ebben semmi szégyen. Amíg nem fellengzősködnek. Viszont így válás esetén egyértelmű, hogy kié lesz a lakás. Hiszen még örökségként sem ítélhetik oda a másik félnek.
2016. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

" De ők mindig azzal jönnek, hogy mi nem értünk az ingatlanokhoz, ellentétben velük, akik már több ingatlan vásárlásán vannak túl"


Mondjuk ez nem hülyeség, ők már beszoptak sokmindent, amire már figyelnek. Ti meg most fogjátok beszopni ugyanazokat, ha nem hagyjátok, hogy segítsenek.

2016. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Olyan kondíciókkal elfogadnátok-e, hogy az ingatlant a szülők választották a pár igényeinek nagyjábóli figyelembevételével, ill. a nő nevére menjen az egész ingatlan, és a nő szülei haszonélvezeti jogot akarnak, tehát az engedélyük nélkül nem adhatja el a nő?
2016. aug. 19. 16:40
 29/33 anonim ***** válasza:
Vagyonjogi szerződést a házasfelek között bármikor lehet kötni. Ha a feleség nevén lesz az ingatlan, az utána kötött vagyonjogi szerződés ezt még módosíthatja és abba beleszólása nem lehet a szülőknek, mivel nem kell a tudomásukra hozni (hacsak ők haszonélvezőként nem szerepelnek). A segítséget meg miért ne lehetne elfogadni ? Némiképp mi is hasonló helyzetben voltunk, amikor meg akartuk vásárolni a szüleimtől az ő általuk nem lakott ingatlanjukat. Apósom hajlandó volt kifizetni a vételárat azzal a kikötéssel, ha a lánya (feleségem) is tulajdonostárs lesz. Apám kötötte az ebet a karóhoz (mert akkor éppen olyan mentális állapotban volt), hogy a feleségem leánykori neve nem szerepelhet az adásvételi szerződésben. Ígéretet tettem apósomnak, hogy az adásvétel után benyújtunk módosítási kérvényt a földhivatalhoz. Így a lakás előtt az én nevemen szerepelt, majd a módosító kérvény után a kettőnk neve szerepelt benne. Apám meg ezt soha nem tudta meg.
2016. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Hát pont ez az. Haszonélvezetet akarnak, mert félnek, hogy a leendő férjem rávesz a ház eladására, a pénzt meg elherdáljuk. Egyébként van vagy öt ingatlanjuk, nem arról van szó, h. a saját házukat íratják a nevemre, és azért kell a haszonélv., nehogy kiteyem őket onnan.


Nem igazán bíznak bennem, naivnak és életképtelennek tartanak, csak úgy segítenek, ha pk választják ki az ungatlant, és ők lehetnek a hadzonélvezői.


Nem adtam okot a bizalmatlanságra, és tudom, hogy őket is meg lehrt érteni, hisz nem kevés pénzről van szó. Mégis zavar, hogy haszonélvezők akarnak lenni.

2016. aug. 23. 08:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!