Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen buktatói lehetnek...

Milyen buktatói lehetnek annak ha ingatlanost (otthon centum) bízok meg ház eladásával? Nagyon bizalmatlan vagyok e téren.

Figyelt kérdés

Hirdetek egy ingatlant. O.C.s ember felhívott, h kötne szerződést, ki is jött. Kértem, h hagyja itt a szerződést megnézetem ismerőssel és ha megfelel aláírom visszaviszem.

Erre azt mondta, h ő ezt nem hagyhatja nálam, mert van rajta valami szám, szabályokkal működnek stb.


2016. ápr. 7. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
hülyeség,miért ne hagyhatná? én dh-val adtam már el lakást,nem volt problemam velük.az oc.tnem ismerem.simán megy mivel az ügyvédi szerződéskötésnél is ott kullognak ,kell nekik a jutalék,hozzák a vevőket ,én kizárolagost kötöttem a dh- val így jobban tepertek.
2016. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem adhatja ki a kezéből a papírt, mert számozott. Neki ezzel el kell számolni, ha nem írom alá és nem adom vissza .....
2016. ápr. 7. 21:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért nem hagyják ott, mert ha megnézeted hozzáértővel, nem biztos, hogy aláírod, mert egyoldalúan őket támogatja a szerződés.

Rengeteg rossz tapasztalatom van ingatlanosokkal, csak akkor hirdetném velük, ha az eladandó lakás mondjuk 200km-re van és macera mutogatni.

Lakásomat nem adták el, olyanokat hoztak akik nem olyat kerestek, csak időmet pazarolták. Végül felmondtam a szerződéseket, drágábban adtam el, több mint 1MFt-tal és a milliós jutalékot is megspóroltam. A felmondás miatt bosszúból tovább hirdették, a jelentkezőknek meg azt mondták, hogy elkelt (van rá írásos bizonyítékom), több hét után az írásos bizonyíték és kártérítési per kilátásba helyezés után, sikerült leállítani őket.

2016. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eladásban nincs tapasztalatom csak vásárlásban, de nem az OC-mal.


Vesd fel az ingatlanosnak, hogy jó ok, ne hagyja ott a szerződést, de akkor te bemész az irodába hozzá (általad meghatározott időpontban) az ismerőssel, aki a helyszínen átnézi a szerződést, ha megfelelőnek találjátok aláírod ott.

Ha ebbe belemegy, nem biztos, hogy van takargatnivalója. Ha nem megy bele, akkor gyorsan felejtsd el őket.

Természetesen, ha belemegy, beszélj az ismerőssel, hogy ugorjon be veled, és nézzétek át.

2016. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Fogod a telefonod és véggifényképezed az oldalakat.

Egyébként én most vettem lakást, illetve tavaly adtam el mindkettőt ingatlanos nélkül. Veszel egy feltöltőkártyás telefont, feladsz ingyen vagy párezer forintért kiemelt hirdetéseket, elhajtod az ingatlanosokat a pecsába. Nekem két hét alatt sikerült eladni.

2016. ápr. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

5-ösnek teljesen igaza van. Kiegészíteném azzal, hogy az ő jutalékuk is a zsebedben megy el és nem megy el egy csomó időd az ingatlanos miatt.

Ha valami nem úgy alakul, ahogy normál vétel-eladásnál szokott lenni, könnyen úgy jársz, hogy ki kell fizetned a jutalékot az ingatlanosnak, de a lakásodat sem adod el.

Pl. itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-elad..

ha nem tud megegyezni a vevővel a feltételekről, akkor is ki kell fizetni az ingatlanos jutalékát!

2016. ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen feltételekről nem tud megegyezni?
2016. ápr. 8. 12:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Az adásvétel részleteiről írt a kérdező. Nem tudom, hogy ezek pontosan mit takarnak. A lényeg ami miatt linkeltem, nem az, hogy mik az ő feltételei, hanem az, hogy az ingatlanosnak akkor is jár a pénz, ha a vevőjelölttel nem tud megegyezni a feltételekről (de a vevőjelölt megajánlotta a szerződésbeli minimálárat). Ha nem köt szerződést ingatlanossal, akkor nincs ilyen gond: ha nem tud megegyezni az adásvétel részleteiről, nem bukik egy csomó pénzt.

Több ingatlanossal volt dolgom, ismerem őket.

2016. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A ClassIngatlant messziről, de messziről KERÜLJE EL mindenki. Úgy átvágtak, mint sz@rt a palánkon!
2016. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!