Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes most panelt venni...

Érdemes most panelt venni befektetés céljából?

Figyelt kérdés

Ha igen melyik kerületekben?

A panel hosszú távon értékálló?

14-15 millió Ft -os keret áll a rendelkezésemre.



2016. febr. 28. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Annak idején nagyon azt mondták, hogy a panelházak élettartama 30-40 év. A régebben épülteknél ez már vagy kétszer lejárt. Nem tudom, hogy mi a jelenlegi műszaki álláspont.
2016. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Úgy nem, ha csak áll ott üresen, mert akkor is viszi a pénzt (közös költség), ha beszögeled az ajtót és nem mész be 10 évig.

Ha kiadod, akkor értékálló, mert bejön a fenntartási költség, a lakás esetleges értékvesztése, plusz a befektetés kamata.

Ez nagyjából nem annyira kerületfüggő, mint inkább területfüggő. Ahol van fizetőképes kereslet az albérletre, ott éri meg.

2016. febr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

én azt vettem észre, hogy a polgári lakással szemben, a panelekre van kereslet albérlői szempontból.


mi a férjem téglalakását nehezebben tudtuk kiadni, mint a panelünket most (utóbbi elosztása sokkal jobb, olcsóbb, a rezsi több, de ezzel valahogy nem számolnak, a konyha külön van, van erkély, stb.)


mindkét lakás újpesten, metróközelben. most vettük nemrég a lakásunkat, ha ennyid van rá, és mondjuk 1 szobásnál nagyobbat akarsz, akkor 1+1/2 szobástól felfelé ennyiért csak iv, xiii rossz része, xv. és egyéb, külsőbb kerületekben van, legalábbis kb. 2 hónapja, mikor mi vettük.

2016. febr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

"a rezsi több, de ezzel valahogy nem számolnak" - de számolnak!

Ha megnézed a kül. fórumokat, hozzászólásokat, facebookos albérleti csoportokat, az bérlők többsége ellenségnek tekinti a bérbeadót. Többségük szerint a bérbeadók jogosulatlan haszonra tesz szert, a bérlők szorult helyzetéből gazdagodnak.

Inkább vannak úgy, hogy legyen több a rezsi, bérleti díj kevesebb, mert azzal sem a tulajdonost "gazdagítják".

1 éve vettem lakást kiadásra, 2 bérlő után elegem lett, eladom, másba fektetem a pénzem, mindkét bérlő miatt sok volt az idegesség, sok kárt okoztak, sok időm elment a hülyeségük miatt.

Korrekt voltam, hiszen 11 évig voltam én is bérlő, tudom, hogy milyen az, ezért úgy is álltam hozzá.

Valszeg jól fogok kiszállni belőle, mert emelkedtek az árak, azzal együtt is, hogy sok kárt okoztak.

Kolléganőm hasonló okok miatt nem adja ki (ő is megjárta, szétkúrták a lakását), felújította, inkább üresen áll, majd tízen év múlva fogja unokája használni.

A kiadásnak elég sok a kockázata, érdemes a kiszamolo.hu blogon megnézni ezzel kapcsolatos cikkeket, kalkulátorokat is találsz.

2016. febr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én most azon filozofálok,hogy Zuglóban vegyek egy 46 nm-es másfél szobásat a Füredi úti lakótelepen (a két szoba egymásból nyílik,illetve a fürdő-WC-ből meg lehet közelíteni a félszobát külön is.

Vagy XV.kerületben Nyírpalota úton egy 52 nm-es 2 különnyíló szobával.

Mindkettő egyedi mérős,panelprogramon átesett.

2016. márc. 1. 04:05
 6/6 anonim ***** válasza:
94%
Zugló egy kíváló ötlet érdemes Pillangó Parknál is körül nézni!
2016. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!