Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásnál kizárólag...

Ingatlan vásárlásnál kizárólag az eszedre hallgatsz?

Figyelt kérdés

Belvárosban lakunk egy teljesen felújított lakásban, viszont rettenetesen zajos, amit egyre nehezebben viselünk, főleg nyáron.

Megfogalmazódott bennünk a költözés gondolata, vagyis eldöntöttük. Amikor pár hónapja a kertvárosban sétáltunk, nagyon megtetszett egy négy lakásos társasház első emeleti lakása, amelyre ki volt rakva, hogy eladó. Beengedett a tulaj, szétnéztünk. A lakás kb. 20 éve nem volt felújítva, eléggé lelakott, de tiszta. A mostani lakásunkhoz képest szinte mindent fel kellene újítani rajta, viszont mivel szuper helyen van egész kicsi kerttel és garázzsal, kb. annyiba kerülne, mint a mostani lakásunk, ha eladnánk. Semmi pénzünk nem maradna felújításra és hát nem vagyunk már mai gyerekek, egy-két évvel az ötvenen túl.


Győzködöm magam észérvekkel, nézegetek más lakásokat is folyamatosan, de mindig ennél kötök ki. Valami hihetetlenül megfog benne, pedig lelakott, de csodás csendes helyen van tele fákkal, virágokkal.

Voltatok már úgy, hogy nagyon megfogott benneteket egy ház, vagy egy lakás? Hallgassak teljesen az eszemre? Mert akkor teljesen elvetném az ötletet. Vagy hagyjam valamelyest a megérzéseimet is hatni?



2016. ápr. 13. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben hallgatnék a megérzésekre is.

Ugyanis egy lakás nem pár hónapra szól, hanem legalább is évekre. Az a lakás jó, ahogy "otthon" érzed amgad, még akkor is, ha nem optimális valami objektíven nézve. Egy "tökéletes" lakás, ahol nem érzed jól magad, sokkal kevésbé lesz jó vásár.


Ez kb ugyanolyan, mint a ruhavétel: hiába a lehetö legdivatosabb meg csodaszép, ha nem érzed magad jól benne, sosem fogod szivesen hordani és ha mégis, akkor is nagyon negatív kisugárzásod lesz benne.


Szóval én a helyedben megvenném. Ha a felújítás nem megy azonnal, akkor lassan végezném el, de olyan helyen élnék, ahogy jól érzem magam.

2016. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

A megérzésedre hallgass, ez annyira egyértelmű.

A felújításból nem kell túl nagy ügyet csinálni, hiszen nem siettek sehova, öröm egyre szebbé varázsolni egy lakást, arról nem is beszélve, hogy így legalább minden olyan lesz majd, ahogy Ti megálmodtátok.

Csak nehogy úgy járj, hogy addig filozofálsz rajta, hogy a végén valaki elviszi az orrod elől - na akkor aztán bánni fogod...

2016. ápr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az eszedre hallgatsz... Ha jó maga a ház, és a környék is tetszik. Akkor le kell szarni, milyen állapotban van maga a lakás, mert az az egy dolog, amit később még tudsz változtatni :)
2016. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már hónapok óta nem kelt el akkor jól lehet alkudni valószínűleg (véleményes viszont, hogy miért nem kelt el, lehet buktató bármi) A lealkudott összegből pedig a főbb felújítási dolgokat meg lehet csinálni, a többi megy majd idővel ahogy lesz rá keret
2016. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno teljesen beleszerettünk egy házba, hatalmas terület is volt tele fákkal (amit végül megvettük ott csak a napernyő alatt van árnyék az egész udvaron) és még egy kis patak is csordogált a telek végébe.Én rettenetesen bele szerettem és a megérzésem is azt mondta ez kell, a mai napig nem tudok tovább lépni azon. Viszont férjem volt aki az eszére hallgatott mert az 51km-re lett volna a munkahelyéről...így vettünk egyet a munkahelyétől 7km-re.Anno márciusba költöztünk és augusztusba jött a parancs,hogy áthelyezik és januártól az új helyen kezd. Immáron 6. éve ingázik 54km-re és ha anno az én választásom lett volna akkor nem 54 hanem csak 12km-et ingázna. Természetesen anno városba dolgozott így város közeli amit vettünk...amit én szerettem volna az megyeszékhely közeli és megyeszékhelyen dolgozik. Mind a 2 ház ugyan olyan árba volt anno és jelen pillanatba sajnos azt kell mondanom öröm lenne ha valaki a sok felújítás után megvenné annyiért mint amennyiért mi vettük. A másik hely viszont eléggé keresett lett az utóbbi időkbe és azt kell írnom sajnos,hogy már egy kisebb üres telek kerül annyiba mint amennyiért anno házzal együtt megvehettük volna.Férjem is rengetegszer elmondta azóta,hogy miért nem erőltettem jobban a másik házat és miért nem hallgatott ő is a megérzésére.
2016. ápr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Olyan jó, hogy ezeket írtátok!
2016. ápr. 13. 11:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az előttem szólókkal, hallgass a megérzésedre. Mi két éve vettünkk házat, rengeteget megnéztünk, de azon a környéken, ahol én szerettem volna, nem volt. Már majdnem megvettünk egyet, ami elég jó ház volt, ár alatt, egyedül a környék nem volt az igazi. Már megalkudtunk, másnap vittük volna a foglalót, amikor az egyik ingatlanos hívott, hogy épp most kérték fel egy ház eladására azon a környéken, ahol mi kerestünk, nézzük meg. Megnéztük még aznap, és szó szerint álmaim háza volt :) Azonnal megtettem az ajánlatomat, és nem bántam meg. Bár csak 20 éves volt, de teljesen lelakták, falig visszabontottuk, teljesen felújítottuk, és nap mint nap arra gondolok, milyen jó, hogy sikerült. A másikkal úgy lettem volna, mint az 5.hozzászóló, mindig azon agyalnék. mégsem ez az igazi...
2016. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz olyan házat találni ami mindenben megfelelne az elvárásainknak. Én hónapok óta nézegetek, de eddig egy tetszett meg, de az is csak kb. 70%-ban. A mostani is jó, de mindennél van jobb, ha tetszik vedd meg. Számold/ számoltasd ki a felújítás árát és ez erős alkut is jelenthet, ha nem teljesen gyagya az eladó.
2016. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Mi most vettünk lakást. Egy téglalakásunk volt, ami picike volt. Gyereket oda nem akartam vinni, ki volt adva, de az 5. kerületi albérletünk árát brutálisan megemelték, így el kell mennünk.


Egy 7. kerületi kisebb (2 szobás) polgári lakás és egy 4. kerületi nagyobb (3,5 szobás) panellakás között döntöttünk. Hitelt nem akartunk felvenni, csak ezekre volt pénzünk, egy árban voltak.


Lehet, szülés utáni depresszióm van, és így rosszabb a helyzet vagy nem tudom, de 3 hónap múlva a külvárosi panelbe költözünk, mert az eszünkre hallgattunk. "Kell a nappali, úgyse leszünk sokat otthon, jó nekünk ez is, nem akarunk hitelt felvenni", bla bla bla.


Már most folyton a dh honlapján lógunk, hogy ha vennénk fel hitelt, mikor lehetne onnan elmenni.:D Pedig még ott se lakunk.


Hallgass a megérzéseidre! Még ha be is csapnak, sokkal jobb a tudat, hogy a szívével dönt az ember...én meg tologatom a Stokkét majd a panelek közt. Légy te az okos, aki a más hibájából tanul...:)

2016. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek.:) Ma megyünk ismét megnézni a lakást és minden szempontból kielemezzük. Ha a szívem ismét azt mondja, itt jó lesz nekünk és le is tudom alkudni, akkor már semmi nem tart vissza.


Utolsónak írom: az a gond, ha az ember olyan lakást választ, ami azután nem jön be, nagyobb pénzveszteség nélkül nem igazán tud mozdulni az 5 évben meghatározott adó- és illeték miatt.

2016. ápr. 14. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!