Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elképzelhető hogy fél éven...

Elképzelhető hogy fél éven belül visszaesnek az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
Megyeszékhelyen lakom, egyfolytában böngészem és azt veszem észre hogy nem pörögnek a lakások, szinte az összes lakás már több hónapja megvan és újrahirdetik.
2016. ápr. 16. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Szintén megyeszékhelyen lakom és én is ezt tapasztalom. Több lakást néztünk mostanában, volt amelyiket már négy éve hirdetnek és többet 1-2 éve. Szerintem nagyon túl vannak árazva, csak az a gond, hogy aki elad, az általában venni is akar lakást és ha olcsón adja a sajátját, akkor nem tud venni magának. Ez egy ördögi spirál.
2016. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

Szintén megyeszékhely: Debrecen.

Naponta vannak új lakások. A régebbieket is felismerem, de azért vannak újak.

Én úgy látom, hogy van pörgés, mert folyamatosan épülnek ebben a városban az új társasházak, új lakóparkok. Nemrég adták át a Párizsi udvart, de már épül a Tócósban, a Mikepércsin új lakópark, stb.

Én nem hiszem, hogy ilyen rövid időn belül csökkenni fognak az árak, hiszen kereslet van bőven.

2016. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én nem az új lakások építésére gondoltam a nempörgést, hanem a használt lakások adásvételére. Én Tatabányán lakom.
2016. ápr. 16. 18:24
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
inkább nőni fognak,a környező országokban mind magasabbak az ingatlan árak.itt mindenki saját ingatlant akar,emiatt jól felviszik az árakat ,akkor majd csak a pénzes gennyesek veszik meg és úgyis albérletbe kényszerül a szegényebb réteg.
2016. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
A használt lakások, házak nagyon drágák. Felújítással, korszerűsítéssel az esetek túlnyomó többségében többe kerül, mint egy új ház építése. Sajnos a tulajdonosok ezt nem látják be, így az áraikat az új / pár éves ingatlanokéhoz lövik be - hibásan.
2016. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem lehet annyira élesen különválasztani a használt és új építésű lakások piacát, ahogy te gondolod. akik újba mennek pl. most a csok miatt, azok a régit eladják. körforgás van.
2016. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"a környező országokban mind magasabbak az ingatlan árak.i"


Irrelevans, Romaniaban pl. mar 2007-ben is sokkal dragabbak voltak az ingatlanok.

2016. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

és ez mitől irreleváns?

igaz, még Romániában is sokkal magasabbak az árak. Európához képest olcsók vagyunk. még így is. nagyon.

ezért mennek felfelé az árak, hisz szabad vándorlás van munkaerő, tanulás, minden tekintetben, az ingatlanárak is felzárkóznak Európához.

nem vagyunk rossz helyen, Európa szívében, semmi nem indokolja, hogy ilyen olcsók legyünk.

persze más kérdés a fizetésünk, annak is fel kellene zárkóznia, de ebbe ne menjünk bele.

sokaknak most nagy sokk, és rosszul esik, hogy ennyire nőnek az árak. de az a helyzet, hogy évekig nem nőttek, és az volt egy természetellenes állapot. 5-10 évig stagnáltak az árak, és azt most egyszerre hozza be a piac.

holott ha minden évben emelkedett volna keveset, akkor most senki sem lenne kiakadva.

a jelenlegi árak reálisak, csak nem volt meg a sok kicsi lépcső, így az emberek nehezen tudják feldolgozni ezt a nagy ugrást.

2016. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" hisz szabad vándorlás van munkaerő, tanulás, minden tekintetben, az ingatlanárak is felzárkóznak Európához. "


Nem fognak felzarkozni, mert nem csak az ingatlanarak miatt koltoznek az emberek. Hiaba vagyunk olcsobbak Praganal, ha a fizuk sokkal rosszabbak es kevesebb a munkalehetoseg.

2016. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

írtam, hogy a fizetés más kérdés. de nem tudhatjuk, mit hoz a jövő.

munkalehetőség van, csak az nem dolgozik, aki nem akar. ha meg valami nem felel meg, elmehetsz máshova dolgozni. ez a szabad munkaerő-áramlás.

csak épp nem erről szólt a kérdés.

a lényeget leírtam, még így is olcsók az ingatlanok, ráadául befektetésnek veszik az emberek, mióta nem merik bankban tartani a pénzüket. az ingatlan értéke nem csökken, mint egy autóé, és nem megy csődbe, mint egy pénzintézet.

2016. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!