Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet, hogy ugyanazon a...

Hogy lehet, hogy ugyanazon a környéken ugyanolyan állapotú és kategóriájú lakások most kb.2-3 millióval többe kerülnek mint 2 évvel ezelőtt? Mi miatt szöktek így fel az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
2015. máj. 15. 23:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%

Egyfelől csődbe ment több brókercég, ami miatt azok az emberek, akik hasonló helyen tartják a pénzüket megijedtek, kivették pénzüket és a biztosabb ingatlanba tették át.


Másrészt a jegybanki alapkamat rendkívül alacsony, ezért jobb befektetés volt az elmúlt 1 évben venni egy lakást és kiadni, mert így is több pénz jött be mint a banki 1-2% kamat.

10 milliós lakást vesznek és kiadják 60.000Ft-ért akkor 720.000Ft évi bevétel, ami 7,2%-os kamatnak felel meg.


Nem tudom mennyi összegig nem kell adózni, de kamat után 16+6% =22% kamatadó is van, míg ha jól tudom lakáskiadásnál 1 millióig nem kell.



Valamint nagyon durván lent voltak az ingatlanárak, ezért jó befektetésnek tűntek alapból.

2015. máj. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%
Ahhoz amit az előző írt még annyit tennék hozzá, hogy az infláció miatt amúgy is mennek fel az árak folyamatosan, továbbá az is lehet, hogy az a település ahol lakást vásárolnál épp felfutóban van. Budapesten például folyamatosan emelkednek az árak, mert boldog-boldogtalan ott akar élni.
2015. máj. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
A lakás árak most emelkednek, de még mindig nem érik el vidéken a válság előtti szintet, Pesten is az idén kezdte.
2015. máj. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

A befektetés célú lakásvásárlás csak a hivatalos ingatlanirodás szöveg.

Az árakat az ingatlanirodák tolták fel. Már a brókerbotrányok előtt nagy harcba indultak az ingatlanosok és fizetett manipuláló hirdető cikkeket jelentettek meg az origón és indexen, portfolion, hvgben. Ezek a cikksorozatok még most is tartanak.

Nem a kereslet verte fel az árakat, hanem az ingatlanirodák híresztelései az emelkedő ingatlanárakról. Ezeket az álhíreszteléseket már azelőtt elkezdték az ingatlanirodák, hogy kirobbantak volna a brókerbotrányok, ez mutatja hogy hazugság. A másik hasonszőrű állítás, hogy az új szocpol fogja még jobban növelni a keresletet. 2 gyereket ki vállal? Aki vagy gazdag és van már nagy háza, vagy nagyon szegény, márcsak a két gyerek eltartása miatt se fog bevállalni egy drága hitelt, mindezt látja bárki, aki körülnéz.

Látható, hogy az egész csak spekuláció és híresztelés. A híresztelések márcsak olyanok, hogy felverik a keresletet. A tőzsdén az ilyet büntetik és nem csak ott. Majd jön a GVH és ad a pofájukra.

Ezzel az ingatlanirodás manipulációval az a nagy baj, hogy a valóság az, hogy kevés a pénzes vevő. Több olyen eladót ismerek, akik nem bírják eladni az ingatlanjukat, mert megemelték ők is az árat és minimum 30% alkuval jön az összes vevő, de már a 50% alku szándék se ritka. Az se igaz, hogy licitálnak a lakásokra, most kettőt is ismerek, akik a legjobb budai környékeken vettek olcsón lakást, ezek árverések voltak és a nyertes is jóval az állítólagos piaci ár alatt jutott hozzá a lakáshoz.

Ez egy nagy lufi, ami most fog kipukkadni.

Amíg Magyarország helyzete nem javul, az emberek nem lesznek pénzesebbek, addig nem fognak megindulni az ingatlanárak igazán felfelé. Márpedig nem gazdagszik a magyar. Ezért is mennek sokan külföldre, egyes pesszimista becslések szerint már a magyarságnak a 10%-a nyugati országokban dolgozik, vagy kijár és nagy részük kint is akar maradni. Mit csinálnak ilyenkor? Eladják a magyar lakásukat, házukat. Rengeteg ilyen külföldre költözés miatt eladó ingatlan van. Budapesten is, nem csak vidéken. Nagyon sok ingatlant dobtak piacra, ez az álhíresztelések másik hatása az árnövekedésen kívül. Emiatt még rosszabb lesz ha kipukkan az ingatlanár lufi. Aki befektetni akar, annak mondjuk Bécsben kell lakást vennie, ott nagyobb hagyománya van a lakásbérlésnek és az ingatlanárak is úgy nőnek mint a gomba, mert ott valódi pénzes réteg van és valódi kereslet.

2015. máj. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Látszik a szorgalmas lepontozásokból, hogy sok ingatlanos jár ide. Tetszik, vagy nem, átlátnak a szitán az emberek és látják, hogy ti ingatlanügynökök manipuláljátok az ingatlan árakat.
2015. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8%
Hülye vagy te mint a sötét föld. Csak és kizárólag Bp-en szöknek az égbe az árak, de nem az ingatlanosok miatt, hanem mert mindenki oda menne. Vidéki városokban meg gyakran bagóért mennek el a lakások.
2015. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A budapesti agglomerációban, főleg a Dunakanyarban másfél éve még lent voltak az árak, ami akkor 16 millió volt (felújításra szoruló 20 éves téglaház, nagy kerttel), az ma már 20 millióba kerül. De még így is megéri sokaknak.
2015. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

6. - Akkor személyeskednék én is szíves engedelmeddel. Most le fogok alacsonyodni a szintedre, csak hogy megértsd. Aki személyeskedni kezd (mint te) az azt jelenti,hogy annyira ostoba és hülye, hogy még érvelni sem tud. Még hozzátenném, hogy tanulatlan paraszt is vagy, mert az internetet nem tudod használni (talán mégsem ingatlanos vagy, vagy csak süketelsz). Mert ha tudnád használni az internetet, akkor tisztában lennél azzal, hogy az árak nem csak Budapesten nőnek és nem csak az infláció mértékével. Újságot nem ártana legalább olvasni, mert tavaly defláció volt (ehhez pedig ajánlom az értelmező szótárat nektek), idén pedig 1.3%-os az infláció január óta (az nem sok). Mielőtt a választ írtam utánanéztem és nem csak Budapesten emelkednek az árak. Nem akar mindenki Budapestre költözni, hanem helyette külföldre. Ingatlanokkal is foglalkozok, de nem vagyok ingatlankereskedő ügynök. Ezért tisztában vagyok az ingatlanpiaci helyzettel. Nyugodtan hülyézhetsz (máshoz nem értesz), de az embereket nem tudjátok átverni, megtéveszteni.

Nem befolyásolják az árakat az ingatlanügynökségek?

[link]

Ezek szerint mégis. Ki hitte volna?! Én többet is tudok, mert dolgoznak ismerőseim ingatlan cégeknél (lehet, hogy éppen az egyik kollégátok, ingatlanosok) és nekem elmondják azt, amit az újságnak nem.

Azt viszont most az újságban olvastam, hogy ti ingatlanosok panaszkodtok, hogy a vevők maguk próbálják eladni az ingatlanaikat. Meg is érdemlitek. Szinte semmit nem csináltok (amit igen, azt az ügyfél is el tudja intézni), csak elteszitek a jutalékot, ami nem is kevés, jut belőle a drága reklámokra és fizetett befolyásoló cikkekre. Linkeljek még be néhányat?

Látjátok ingatlanügynökök, ezért próbálják eladni az emberek maguk az ingatlanjaikat, mert sötét hülyének nézitek őket. Már az ingatlanhirdetések szövegében kezditek a terelést.

Vagy értelmes módon folytatjátok, vagy húzzatok innen (de akkor az országból is).

2015. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Na most még egyszer, hogy te gyökér is felfogd: nem vagyok ingatlanos, sőt van egy sejtésem, hogy egy büdös darab ingatlanos nem fog ide írni. Ez meg lehet, hogy új lesz neked, de most komolyan: MEGLEPŐDSZ AZON, HOGY VALAKI, AKI AKÁRMINEK A KERESKEDELMÉVEL FOGLALKOZIK, DRÁGÁBBAN AKARJA ELADNI?! Komolyan? Ne már! Atya ég! Úr Isten! Basszus, azt hittem ő nem akar pénzt keresni! Mik vannak!
2015. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, ki az a bősz lepontozó, de előtte megnézhetné az statisztikákat, akkor tuti nem pontozna.
2015. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!