Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennék egy vh. + hitel+közmű...

Vennék egy vh. + hitel+közmű tartozásos lakást, mi a menete, hogy ne verjenek át? Kinek kell a vételárat megfizetnem?

Figyelt kérdés
A bank nem törölte a hitelt, a vh.jog be van jegyezve, de időközben kiderült, hogy a bank engedményezte a követelését egy faktoring cégnek.

2016. ápr. 27. 09:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Az engedményezés ellenére a bank a követelés jogosultja marad, a lakás tulaja pedig a kötelezettje - csak immár más részére (faktor) kell teljesítenie.

A jelzálog miért kerülne törlésre? Majd ha meg lesz fizetve a tartozás.

De felesleges ezen ennyit rágódni. Keress meg egy ingatlanos ügyvédet, tedd le neki azt a pár tízezret, amivel jár egy adásvételi, és majd ő csendben elintéz mindent.

2016. ápr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igazad van megkérdezek egy ügyvédet.
2016. ápr. 28. 23:40
 13/19 A kérdező kommentje:
11-es köszönöm a segítséged, és mindenkiét, aki válaszolt. Ezt sajnos csendben már nem lehet intézni, mert a tulajdonos felhívta a faktoring céget, de már nem nekik kell fizetni, mert ők is tovább engedményezték egy magánszemélynek, vicc az egész ezt az ingatlant kihagyom.
2016. ápr. 29. 09:54
 14/19 anonim ***** válasza:

Faktorálás alatt a követelések eladását értjük. Engedményezési szerződéssel a hitelező bank eladja a követelését a faktorálónak, és a követelés új tulajdonosa a faktoráló (engedményes) lesz, annak minden jogával együtt, így pl. a jelzálogjogok is átszállnak rá és onnantól az engedményes felé köteles a kötelezett teljesíteni.


Valószínűleg ezért nem vette le a bank a jelzálogjogot. Majd akkor fogja, ha az adós a faktoráló cégnek megfizeti a tartozást.


Kb. így kell elképzelni:

Józsinak adtam kölcsön, bejegyeztünk jelzálogjogot az ingatlanára. Majd nem fizetett hosszú időn keresztül, ezért én eladtam Pistának a tartozását. Pista adott nekem érte X. Y. összeget (logikus, hogy kevesebbet), és onnantól kezdve vállalta, hogy Ő majd cseszegeti Józsit a visszafizetés miatt. Midőn Pista jelzi, hogy Józsi megfizette neki a tartozást, én elindítom a jelzálogjog törlését, hiszen én szerződtem le közvetlenül Józsival, amiben a jelzálogjog jegyzést kikötöttük, és nem a faktorcég. A faktorcég önkényesen nem jegyeztethet be jogot az ingatlanra, csak ha Józsival erről megegyezik. Ezért száll át a jelzálogjog "automatikusan" a faktorcégre a bank és a közte létrejött megállapodás alapján.

2016. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ez tiszta, de még ott van a végrehajtó is, tudomásom szerint a végrehajtási jog felülírja a jelzálog jogot. Ebben az esetben nekem a végrehajtón keresztül kellene intéznem mindent.
2016. ápr. 29. 11:10
 16/19 anonim ***** válasza:

A végrehajtási jog nem írja felül a jelzálogjogot.


A végrehajtási jog annyit jelent, hogy az ingatlan árverezhető. Egy jelzálogjog esetén ugyanez nem mondható el.

Árverésen keresztüli értékesítés esetén is a jelzálogjog tulajdonosát elégítik ki először, azok közül is azét, aki a végrehajtási jog előtt rájegyzett az ingatlanra. Ha többen vannak, a rájegyzési sorrend szerint megy a kielégítés. Ha nem nyújt minden hitelező tartozására fedezetet az eladási ár, akkor a többiek így jártak. :)


A végrehajtóra csak az a tartozás tartozik, amelyik miatt Ő jogot jegyeztetett be. A többi csak annyiban tartozik rá, hogy az ingatlanra bejegyzett jogok tulajdonosát felhívja, hogy kapcsolódjon be a végrehajtási eljárásra, mivel ő értékesíteni fogja az ingatlant idővel. Joga van arra a másiknak, hogy ne kapcsolódjon be.

2016. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16-os te minek válaszolsz egy olyan kérdésre, amihez holt zokni vagy?
2016. ápr. 29. 23:17
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezt miből gondolod? Fejtsd ki légyszíves - a kedvemért...
2016. ápr. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Te rendezed a tartozást, leigazolod, mennyibe volt, azt levonjátok az árból és a maradékot fizeted ki.
2016. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!