Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lejebb fognak most meni a...

Lejebb fognak most meni a lakasarak hogy hirtelen ennyi uj projekt van ennyi új lakast építének?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 28. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
mi az, hogy ennyi új projekt?! hol?
2016. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bp
2016. ápr. 29. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Az új lakások miatt nem valószínű, hogy lejjebb mennek az árak. A csok-feltételnek megfelelőek biztosan nem. Inkább úgy látom, hogy-főleg a belső kerületekben- egyre csak emelkednek a négyzetméter árak, talán felhúzzák a csokos lakások, meg a nagyobb csomópontok környékén elég sok befektető vásárol.

Szerintem akkor ereszt le majd az újabb ingatlan-lufi, amikor elfogy a befektetők pénze, vagy ha kiterjesztik a csok-ot az átlagkereset alsó hányadával rendelkező "keményen dolgozó kisemberekre" is, nem csak a felső tizezerre.

2016. ápr. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attol ha "kiterjesztik a csokot" legfeljebb megno durvan a kereslet, az meg nem lejjebb szokta hajtani az arakat hanem epp forditva.


Amit nem ertek, hogy Gyorben nezem a lakasarakat, es fuggetlenul a m²-tol, minden tizmillional kezdodik. 25-30m²ert ugyanannyit akarnak elkerni mint 50m²-ert, hihetetlen.

Ki kell varni amig eszre ternek az eladok.

2016. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Attol ha "kiterjesztik a csokot" legfeljebb megno durvan a kereslet, az meg nem lejjebb szokta hajtani az arakat hanem epp forditva."


Igazad van, félreérthetően fogalmaztam. A "kiterjesztéssel" arra gondoltam, hogy amikor az állam valójában a minimális önerővel, saját kivitelezővel történő új lakás épitést fogja támogatni, a valóban rászoruló, átlagbérből(bolti eladó, raktáros, stb.) élő családok részére, akkor látok esélyt arra, hogy a túlárazott ingatlanok visszaárazódnak. Egyelőre azt látom, hogy a nagy önerővel biró, jól kereső családok járnak jól a csokkal.

2016. máj. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: a gond az hogy a "valoban raszorulo, atlagberbol elo" csalad, meg allami tamogatas mellett sem engedheti meg maganak az ingatlanvasarlast manapsag.


Egy ingatlan hitel 20-30 ev kb. Ennyi ido alatt szinte biztos hogy elofordul legalabb par honap munkanelkuliseg egyikuknel. Namost egy olyan csaladnal, akik honaprol honapra elnek es probalnak a viz szinen maradni, ez automatikus es azonnali anyagi csod.

Mig lakasberles eseten ha hirtelen gond van, meg mindig ott van veszlehetosegnek egy egyszobas garzon ahol par honapig, felevig mig rendezodnek a dolgok meghuzza magat a csalad, addig sajat lakas eseten ez nem opcio.

2016. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor pörög a lakáspiac, akkor többen ugornak bele meggondolatlanul, így tovább erősítve. A leállás/visszaesés lassabb lesz mint a felfutás, szerintem. A banki kamatokat is folyamatosan csökkentik, részvény/kötvénybe se nagyon érdemes tenni, állampapír hozama is csökken, így sokan inkább lakásba fektetik, kiadás vagy értéktartásba reménykedve. A mostani vásárlók között sok olyan van akik külföldön dolgoznak, itthon fektetik be lakásba (ugye az elmúlt években sokan mentek ki, mostanra összegyűjtve valamennyi pénzt).
2016. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!