Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok csökkenhetnek a...

Mit gondoltok csökkenhetnek a lakásárak 2-3 éven belül?

Figyelt kérdés
Kicsit ledöbbentem mikor egy panelgarzonért 11 milliót is elkérnek. Szerintem irreális....
2016. márc. 6. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Most talán a Csok hatására is eléggé felmentek az árak de valószínűleg igen lentebb fog menni az ára (remélhetőleg)

Mi is házat szeretnénk venni jövőre.

2016. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a befektetők miatt magas most. Mert a csok tudtommal,csak új építésűre vonatkozik... Én használtat szeretnék. De hülye nem vagyok ,hogy egy 35nmesét 11et adjak... :)
2016. márc. 6. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Használt lakásra is van CSOK, igaz jóval kevesebb az összeg, mint a minden bokorban hallható új lakásos 10+10-es.

De sok eladó csak azt fogja fel a dologból, hogy bejött a CSOK és több pénzük lesz az embereknek lakásra, azzal nem számolnak, hogy használt lakásra nem számottevő.


Pár éven belül megeshet, hogy valamivel csökkennek, de hogy milyen mértékben, az kiszámíthatatlan.

2016. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdemes kivárni legalább nyárig, esélyes, hogy akkorra is elmúlik a CSOK hisztéria, de ha nem is, legalább lehet majd tisztábban látni a helyzetet.
2016. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:

A CSOK nagyon nagy tétel, ha újat veszel, és 3 gyerekre igényled a támogatást. A többi nem számottevő (legalábbis a nagyvárosi ingatlan árakhoz képest, falvakban más a helyzet), és nem jelentősen több, mint az eddigi támogatások.


Új építésű lakásból viszont kevés van, azoknak ment fel nagyon az áruk. Ez is csökkenhet, ha több építkezés beindul, és nagyobb lesz a verseny.


A használtnál csak pszichológia, hogy felmentek az árak, illetve a tavalyi emelkedés folytatódása.


Állítólag a nagy használt lakások pedig kifejezetten nehezebben lettek eladhatók, mert a nagy családoknak jobban megéri újat venni, illetve sok nagyobb család építkezésbe kezd CSOK-kal, és árulja az eddigi (szintén nem kicsi) lakását.

2016. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Jelenleg erősen túlárazottak az ingatlanok, öngerjesztő hisztéria van, fújódik a lufi.
2016. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd kipukkan egyszer az a lufi. Én nem javaslom a lakások családi házak vásárlását jelenleg. Persze ha nem sürgős . Én megvárnám mire lemennek az árak !!!
2016. márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!