Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nem kötik vissza a vizet,...

Nem kötik vissza a vizet, amíg nincs rendezve az előző lakó tartozása? (árverezett ház)

Figyelt kérdés

Na az a helyzet, hogy árverésen vette egy beruházó cég a házat és tovább értékesítette nekünk. Nem iratták át a vizet, mivel senki nem lakott benne hónapokig. az előző lakókat kilakoltatták. Jó kis fél millás víz tartozást hagytak maguk után.

A beruházó cég nem akarja kifizetni inkább pereskednének, de nekünk meg heteken belül költözni kellene. Elvileg mi tehermentes házat kapnánk szerződés szerint.

Ilyenkor mi a helyzet? mit lehet tenni? A vizesek nem kötnek új szerződést még nincs rendezve az adósság. De hát nehogy már máson hajtsák már be más adósságát. Ennyi erővel mindenki csak halmozná és majd valaki kifizeti. Hozzáteszem semmi másik közműnél nem volt ez. Átirattuk és majd behajtják a hátralékot azokon.


2016. máj. 2. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Elvileg nem a háznak van tartozása, hanem az embernek aki nem te vagy. Szerintem keress ügyvédet, mert rajta kívül csak találgatni tud az ember, és az sem elhanyagolandó, hogy az ügyvéddel az ilyan sz@rházi szolgáltatók is másképp beszélnek.

Nekem pl. az volt hogy vettem sárga rendszámos autót, a megyeiek nem akarták visszavenni a rendszámot mert egy másik kisvároshoz tartozok, a kiváros meg nem foglalkozik sárga rendszámmal mert a megyéhez tartozik.


A 3. pingpong játék után a megyhéhez elvittem az ügyvéd rokont, megoldódott 10 perc alatt a probléma.


Egyébként így elsőre azt mondanám ha a ház nem tehermentes akkor az eladó a hunyó, ha viszont tehermentes, akkor a szolgáltatóval kell pereskedni, mivel más adósságát ratad akarná elverni.

2016. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szia. köszi a választ!!! Az eladót verte át a behajtó cég, akitől árverésen vette a házat. Mert elvileg a behajtó cég rendezte volna a számlát az elárverezett összegből.


De most az a lényeg, hogy amig valaki nem pengeti ki a fél millát addig nincs vizünk. Nekünk meg kellene minél előbb!!!

2016. máj. 2. 22:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ha ők a hunyók, úgysem vesznek addig komolyan míg nem az ügyvéd keresi meg őket. Tapasztalat. Lehet utána sem, de hogy ügyvéd nélkül megpróbálnak lerázni az tuti. Én még normál nagy biztosító cégeknél is jártam így. Hivatalos levelet írtatok már?
2016. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A beruházó cég tulajdonosa rendes. Vagyis próbál nagyon korrekt lenni. Le a kalappal. Próbálja ezt ő intézni ügyvéddel meg minden. De nekem ugye az a bajom, hogy ez mennyi időbe fog neki telleni, mert ugye nem akarja kifizetni más helyett ő sem, de csak ki kellene és utána perelni vissza a pénzét mert addig nekünk nincs vizünk. Érted?
2016. máj. 2. 22:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez kül mai történet. Vagyis ma voltunk bent a Bakonykarszt nál és ott közölték, hogy nem kötnek új szerződést velem, amíg nincs rendezve a számla és ugye addig vissza sem kötik.
2016. máj. 2. 22:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Veszprém? Fehérváron ismerek egy jó ügyvédet aki kibogozhatja. Gyakran jár veszprémbe. Egy telefont megér. Ha kell privátban elküldöm.
2016. máj. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak mert nekem az a véleményem, hogy a szolgáltató felé nem tartozol. Valakivel szerződésben állt, aki nem a ház.

Amíg nem indított behajtási eljárást és nem foglalta le senki a házat akkor tehermentes, magyarol oldja meg a problémáját a volt ügyfelével. De ezt csak jogász bogozza ki, lehet akár per nélkül.

2016. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán ez segít neked:

[link]

2016. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

A szolgáltatók így próbálják megakadályozni, hogy az emberek a tartozásukat otthagyják az ingatlan eladásával.

Vagyis a vevőnek kell meggyőződni róla, hogy nincs tartozás mert ha van hiába nem az ő sara nem lesz víz amig nem rendezik. Ha már megtörtént az adásvétel a régi tulaj nem fogja kifizetni, a vevő becumizta.

Én 2012ben vettem házat már akkor is volt ez. Elmentünk az eladóval az összes szolgáltatóhoz és kifizette a tartozásait (mindenhol volt).

Persze ezt jobban reklámozhatnák. Szerintem kevesen tudják.

2016. máj. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!