Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelben élni? Rövid

Panelben élni? Rövid

Figyelt kérdés
Most a napokban fogok venni egy magasföldszinti panellakást. Az épület hőszigetelt, de azért megkérdezem, aki ilyenbe lakik, hogy nyáron ezekben alsóbb szintekben is elviselhetetlen a meleg. Redőnyözött a lakás egyébként. Mondjuk ilyen 28 fokig kibírom, de természetesen ezért nem fogom lemondani, mert még ott a légkondi is.
2016. máj. 4. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
28 fokig, cuki :D
2016. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly 33 fok is volt a szobákban.
2016. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

#1: Miért cuki? Szerintem ropppant strapabíró ember, én 25 Celsius fölött kezdek haldokolni. Nagyon hosszú kánikulában most már van, hogy kibírom a 26-ot is, persze nem érzem magam igazán jól, de még nem szenvedek nagyon.

Déli szobám van nagy ablakokkal, mert szeretem a napot. Már amikor nincs nyár, nyáron ki se nagyon megyek sétálni, mert belepusztulnék.


Szerintem soktényezős a dolog, évtizedekig laktam panelban s nem volt pokol. Bár amikor a gyönyörű naplemente miatt kibéreltem egy déli fekvésű, nagyon nagy ablakos szobát, az ütött. Nem bántam meg, de durva volt. De azért nem 30 fok, ott haltam volna meg, a huszonsok is borzalmas volt s az volt az egyetlen "saját" helyiségem. Szigetelés nem volt, márpedig a szigetelés sokat segít. Itt van ugye az én déli szobám most, igaz, házban lakom, nem panelban s a szobám a tetőtérben van.. Redőny nincs, csak 2 szép nagy ablak, úgy elhelyezve, hogy ha kint süt a nap, akkor bent is süt, szuper, csak nyáron nem. Függöny, fényvédő roló, fényvisszaverő fólia van. 26 fok a maximum, mert jó a szigetelés (s a hőtároló tömeg sem kicsi).


A tájolás, a falvastagság, a szigetelés mértéke, a redőny fajtája is sokat számíthat, van-e fasor a ház előtt, egyáltalán eléri-e a nap...

2016. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Érte. Úgy hallottam, meg olvastam is, hogy a panelnak is jó a hőtartó képessége, tehát, ha bejön hirtelen egy hidegfront a ház nem hűl olyan gyorsan át, persze ha az ablakok is viszonylag jó állapotúak. Vagy pl. csak pár nap múlva melegszik át teljesen.
2016. máj. 4. 16:41
 5/9 A kérdező kommentje:
*Értem
2016. máj. 4. 16:41
 6/9 A kérdező kommentje:
A lakás egyébként sötétebb, az egyik szoba keletre néz, míg a másik északra.
2016. máj. 4. 16:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Látatlanban?

Vagy hideg, vagy meleg.

Nem lehet így megmondani. Az biztos, hogy sokkal jobb, mint szigetelés nélkül.

Én új építésű szigetelt tégla lakásban lakom. Hőhullám esetén időnként komoly gáz az is.

Ha a hőszigetelés jó (általában ebből a szempontból jó) akkor nem rosszabb, mint a más jellegű lakás hőmérséklete, hasonló tájolással

2016. máj. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-on, 31 és az feletti hők. Klíma, csak ez a megoldás. Hőszigetelés, redőny, semmit nem változtatnak érdemben. Főleg, ha még főz is az ember.
2016. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszer éltem panelban, de csak 1 nyarat húztunk ott ki. Szigetelt volt, 2. emeleten laktunk. Szwptember elején vettem hőmérőt, akkor 38 fok volt, de tuti volt melegebb is előtte. Otthonról dolgoztam, egy szál alsógatyában magamat locsoltam.
2016. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!