Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretnénk egy házat vásárolni...

Szeretnénk egy házat vásárolni, de a villanyóráról hiányzik a plomba, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Ráadásul a tulajdonos az utóbbi évekről befizetett ELMÜ csekket sem tud felmutatni.

2016. máj. 24. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemenni az áramszolgáltatóhoz. Ott pontosan tudják.
2016. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg is lehet venni, csak előtte bemenni a szolgáltatóhoz és jegyzőkönyvet felvenni róla.
2016. máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vatafak ***** válasza:
48%
0ás papírok nélkül meg ne vedd (összes közműre értendő) sőt ha jól tudom ilyen nélkül át sem írják a mérőt...
2016. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Be kell jelenteni, de ezt éves leolvasáskor észre szokták venni. Ilyenkor jegyzőkönyvet vesznek fel, és akinek a nevén van az óra, büntetést kap. Akár 80e Ft is lehet az összeg.

Én amúgy az E.on-nál vagyok ügyintéző, de szerintem az Elmű-nél is így van.

Ja és ettől még megveheted a házat!

2016. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megvenni megveheted, átírásnál jelezni kell, hogy nincs plomba, és írják fel. Az órákat amúgy is kijönnek ellenőrizni. A büntit a volt tulaj fizeti, illetve küldik utána.
2016. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ügyvéddel nézzes utána, hogy nincs e valami ráterhelve már a házra -ők tudják mi a teendő, de megvásárolható.
2016. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a birtokba adás (kulcsátadás) előtt le kell olvasni a vizet, villanyt, gázórát az eladóval együtt, aztán bejárni az ügyfélszolgálatokat és átiratni. Utána kijönnek az áramszolgáltatótól és mindent ellenőriznek, lefényképezik a villanyórákat, csak utána kötnek szerződést.
2016. máj. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!