Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kaphatunk használatbavé...

Hogyan kaphatunk használatbavételi engedélyt ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetünket.Vennénk egy félkész házat amit mi szeretnénk befejezni.A probléma az hogy a háznak nincs építkezési naplója,sem az építést végző szakemberrel nem tudjuk felvenni a kapcsolatot.De a használatbavételi engedélyhez szükség lenne az építési naplóra illetve az építést levezető szakember nyilatkozatára is.Ilyenkor akkor mi a teendő?Illetve jól értem hogy mi be sem fejezhetjük a szigetelést,fűtést,vakolást saját kezűleg?

Köszönöm előre is a segítséget!


2016. jún. 4. 10:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Be mész a helyi polg. h.-ba és megkeresed azt a személyt aki illetékes ilyen ügyekben. Majd vázolod neki a helyzetet . Felfogadod hogy intézze az ügyeidet vagy ajánljon valakit aki vállalja. Felelős műszaki vezető kell. Ezek az emberek ismerősek az ilyen ügyek terén. Meg kérdezed kit kell lefizetni hogy ne kötekedjen és kész. Én mikor építkeztem a helyi polg.m.hivatalban dolgozó illetékest fogadtam fel. Mindent intézett a mesterekkel együtt vezette a naplót. Legalább is úgy nagyjából mert meg se lett rendesen írva. Beadta úgy ahogy hogy majd pótolva lesz ami hiányzik, hát gondolhatod mennyire pótoltuk. Aztán kész lett minden nagyjából tervrajz szerint. De megkérdeztem mibe kerül hogy ne jöjjenek ki az építésügyi hatóságtól a lakhatási engedély miatt. Azt mondta adjak egy tízezrest elintézi. Így lett. Úgy hogy nem kell aggódni szerintem neked se.
2016. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!