Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes még várni vagy bontsuk...

Érdemes még várni vagy bontsuk fel inkább az adásvételi szerződést?

Figyelt kérdés
Márciusban adásvételi szerződést kötöttünk első vételárrészlet fizetés 05.30.ez nem történt meg,ez lett volna az önerőjük,a papírokat a vevők még csak most készülnek beadni a bankba a hitelhez.A következő fizetési határ idő 07.31. szerintem ebbe nem fognak bele férni.Érdemes várnunk a banki bírálatra még ki tudja mennyit?Vagy inkább mondjuk meg,hogy ha 07.31-ig nem lesz fizetés akkor megszüntetjük a szerződést?Mi a jó megoldás?
2016. jún. 13. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én innentől bizalmatlan lennék, és újra hirdetném a lakàst. Adtak bàrmilyen magyaràzatot a nem utalàsra? Vagy hogy miért nem adtàk be a hitelkérelmet eddig? Gondolom hamarabbi a szerződés mint a fizetési hatàridő. 2 hét alatt minden papír beszerezhető a hitelhez.


Mondjuk eleve szerződést sem kell bontani, mert a szerződés onnantól kezdve semmis, hogy nem tartottàk magukat a feltételekhez.

2016. jún. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ők is eladtak egy ingatlant,de a fizetési határidőre már náluk volt a pénz.A nem utalásra azt mondták még el kell számolniuk a bank felé.De szerintem azért em akarnak utalni mert még nem biztos,hogy megkapják a hitelt a banktól.De ha még be sem adták akkor még szerintem jó sokáig kell várnom amíg látok valamit tőlük. :-(
2016. jún. 13. 18:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Foglalót adtak legalább?
2016. jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
110000ft-ot... ebből már 60000 ment az ingatlanközvetítőnek,és még jár neki 160000ft.. :-(
2016. jún. 13. 19:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Első körben azt javaslom, egyeztess az AV-t író ügyvéddel.

"Ők is eladtak egy ingatlant,de a fizetési határidőre már náluk volt a pénz.A nem utalásra azt mondták még el kell számolniuk a bank felé."

Ezek a mondatok azt mutatják, hogy a vevőtöknek volt egy előző lakáshitele, amit le kellett zárni. Nagy valószínűséggel bezavart volna a régi hitel az új hiteligénylésbe, ezért az logikus lépés, hogy kivárták, amíg a régi hitelükre megjött a törlési engedély, de ha most beadják a kérelmet, még van esély júli végéig folyósítani.


Melyik bankot választotta a vevőtök?

2016. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Unicredit
2016. jún. 14. 11:18
 7/12 A kérdező kommentje:
CSOK+hitel lesz nekik.
2016. jún. 14. 11:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Az Unicredit elég lassú bank, de szerintem 1-2 hét csúszás még beleférhet.


Az semmi esetre sem jogszerű, hogy nem utalták az önerőt határidőre, ezt mindenképpen beszéljétek meg az ügyvéddel.

2016. jún. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még egy észrevétel. Használt lakás vásárlás esetén a CSOK igénylőknek nem lehet a nevén lakástulajdon, tehát a vevőidnek ki kellett várni, hogy a Földhivatal törölje a régi lakás tulajdonjogát, addig nem tudták beadni az új kérelmet, ráadásul a teljes megmaradt pénzüket bele kell forgatni az új vásárlásba, erre is figyelni kell. Ezek a folyamatok eléggé időigényesek, így érthető, hogy csúsznak a kérelem beadásával a vevőitek, bár tudom, hogy ez eléggé idegőrlő.
2016. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ.Én úgy tudom használtnál lehet 50% tulajdon
2016. jún. 14. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!