Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szabad-e adásvételi szerződés...

Szabad-e adásvételi szerződés nélkül foglalót fizetni? Egyáltalán annak számít-e?

Figyelt kérdés

Életem első lakását venném, még csak most kezdődik az ügyintézés, de sajnos már most remegnek a kezeim és az idegösszeomlás szélén vagyok... Megmondtam az ingatlanosnak, hogy csak Január elején fogok tudni szerződést kötni, egyrészt mert nem érek rá, másrészt majd addigra kiderül, hogy kapok-e családon belül kölcsön, vagy banki hitelt kell-e intéznem.

Mégis az ingatlanos elég erőszakosan rábeszélt, hogy menjek ma be, fizessek foglalót, és akkor leveszik a hírdetést. Sajnos nagyon gyámoltalan tudok lenni ilyen ügyintézésben, és sokszor rábeszélnek dolgokra.

Na most a kérdésem az, hogy ha szerződést nem írok most alá, akkor ez valóban foglalónak számít-e? Gondolom egyszerűen csak írunk egy papírt, odaadom a pénzt és ők leveszik a hírdetést. A legtöbb helyen azt írják, hogy a foglaló 10% körül szokott lenni, ehhez képest az ingatlan értékének csak 2,5%-át kéne most odaadnom.

Fogalmam sincs mit csináljak, nem merem már lemondani a találkozót, és annak ellenére, hogy szeretném a lakást, nagyon bizonytalan vagyok, hogy nekem most ki kell-e ezt fizetnem, főleg hogy az ingatlanos már a telefonban közölte, hogy azt akarja ráírni, hogy nekem Január 4.-én alá kell írnom a szerződést. Ő nagyon sürgeti az ügyet, és mindig azzal jön, hogy sokan nézik meg a lakást, és az eladónak is bármi közbejöhet mert nagyon beteg a férje.

Legszívesebben én is a lehető leghamarabb túllenék rajta, mert nekem is kikell költöznöm 2 hónapon belül, de nagyon bionytalan vagyok.



2015. dec. 22. 10:27
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Keress egy ügyvédet,mert xopni fogsz és vele menj az ingatlanoshoz!
2015. dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hűha! Nagyon úgy néz ki, hogy nem te pattogtatod az ingatlanost, hanem az ingatlanos téged. Holott te vagy az ügyfél. Nagyon alaposan, értelmezve olvasd át, hogy mit, miket akarnak veled álíratni, és ha bármi kételyed lenne, hogy meg akarnak vezetni, mond azt, hogy elviszed a papírokat az ügyvédedhez, és áttanulmányozzátok, és csak miután a TE ügyvéded jóváhagyta, akkor írod csak alá. A sürgetésnek ne engedj, mindent hamar le akarnak zavarni, mert ők már a foglalóból lefogják a jutalékukat, utána már nem foglalkoznak veled érdemben, csak a foglaló legyen meg gyorsan, és ők már nagyon jól jártak.
2015. dec. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ez így van, úgy érzem túl nagy nyomást gyakorol rám és azt érezteti velem, hogy komolytalan vagyok. A telefonban bombáz a kérdéseivel, hogy "akkor nem vagyok biztos a dologban?" meg "lehet, hogy meggondolom magam?", meg hogy milyen sűrgős lenne, mert akkor a tulaj intézné az energetikai vizsgálatot, az ő irodájuk meg nekem a hitellehetőségeket, hogy ne januárban kelljen kapkodni. Persze ő is meg a vevő is a lehető leghamarabb szeretnék eladni, már 2 hónapja hírdetik.
2015. dec. 22. 11:18
 4/18 anonim ***** válasza:
Az ingatlanos a jutalékára hajt, szerintem nem is foglalót akar, hanem szándéknyilatkozatot, hogy meg akarod venni. Nézd meg mit akar aláíratni, ha nem érted 100%-ig, akkor kérdezz meg egy ügyvédet. Küldesd át előre a papírt e-mailben, hogy meg tudd nlzni, ne ott kelljen hirtelen döntened. Nem biztos, hogy át akar vágni, csak sürgeti a jutaléka miatt.
2015. dec. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

# 4 Igazad lehet, szerintem szándéknyilatkozatot akart, de a telefonban nekem úgy mondta, hogy foglalózzam le.


Vettem a bátorságot és végül lemondtam a mai találkozót, csak azért is volt gáz, mert kétszer is megígértem neki.

Gyorsan megpróbáltam lerázni a telefonban, de rögtön nekemesett a kérdéseivel, próbált nyomást gyakorolni, meg éreztetni velem, hogy nem tart elég komolynak.

Kicsit megkönnyebbültem most, holnap külföldre utazom karácsonyozni, nem hiányzott volna a sok fejfájás, így is alig tudok esténként elaludni.


Már az is megfordult a fejemben, hogy inkább kibérlek valamit, annyira utálom a sok hivatalos ügyintézést, meg nem vagyok rá a legalkalmasabb.

2015. dec. 22. 12:28
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Az ingatlanos egy vételi ajánlatot akar aláiratni, amivel próbálják kiszűrni a turistákat, akik csak pénz nélkül nézelődnek és valójában nem fognak ingatlant venni. Gondolom a tulajdonos sem fogja puszira neked tartogatni a lakást, ha valaki leteszi a bánatpénzt és írásban vállalja, hogy pár napon belül leszerződik akkor neki fogja eladni. Erre semelyik eladó nem kíváncsi, hogy majd fizetsz ha a haver / anyu / apu ad kölcsön, ha jó áron ven az ingatlan akkor heteken belül jön olyan vevő aki nem csak szórakozik, hanem tényleg tud vásárolni.
2015. dec. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha komolyan gondolod a vételt, valamilyen formában úgyis meglesz rá a pénz, és ennyiért meg is felel, akkor nyugodtan még akár foglalót is adhattál volna, persze normálisan lepapírozva. Nem is értem, miért gond ez neked. A foglalót pont azért szokás adni, hogy jelezzék, komolyan gondolják a vételt, és az eladónak nem kell tovább más vevőkkel tárgyalni.

Ha eladják az orrod elől, akkor ideges leszel.

2015. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

ha komoly ingatlanos cégről van szó, tehát valami nevesebb iroda, akkor jól mondják az elöttem szólók, vételi ajánlatot akar aláiratni, melyet ha elfogad-aláír az eladó, akkor ez a pénz foglalónak minősül.

Nem is adja oda az eladónak, az ő jutalékukat vonják belőle, ha létrejön az adás-vételi.

2015. dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Foglalót semmire sem szabad adni,legfeljebb előleget .
2015. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Előleghez akkor kell ragaszkodni a vevőnek, ha másik lakást is néz közben, mert akkor ha a másik mellett dönt, abban az esetben csak simán visszakapja az előleget.

De ha az eladó tudja eladni drágábban másnak, akkor ő is csak visszaadja, az előlegező vevő meg pofára esett.


Ám ha a vevő komolyan gondolja, nem forgatja a fejében a visszalépést, akkor foglalót adjon, mert ezt az eladónak duplán kellene visszafizetni, és ebbe már nem mennek bele olyan könnyen, mert ennyivel drágábban úgysem tudják eladni a lakást.

2015. dec. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!