Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik házközponti egyedi...

Akik házközponti egyedi mérésű fűtéssel rendelkező lakásban élnek, tudtok véleményt adni? Költözés előtt állunk, és eddig saját cirkó kazánunk volt. Pro és kontra vélemények?

Figyelt kérdés
Köszönöm

#házközponti_fűtés
2016. júl. 17. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
cirkófűtésből házközpontiba mentünk. cirkót én jobban szerettem: nem volt annyira meleg, jobban tudtam szabályozni, én döntöttem el, hogy augusztus 12-én akarok-e fűteni, stb.
2016. júl. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A házközpontinál nem neked kell törődnöd a kazán működtetésével, karbantartásával (előny), de nem is akkor kapcsolod be a fűtést, amikor fázol(hátrány)... Laktam mindkettőben.
2016. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a házközponti lehet a legkényelmesebb, legkörnyezetbarátabb és legjobb. Egyedi mérési rendszerrel, termosztátos radiátorszeleppel, esetleg a gázkazán mellé napkollektorral jó lehet, plusz nem tudom mennyire megoldható, valamennyire biztosan, de alap lenne, hogy a minden oldalról körülfogott, esetleg déli fekvésű, ezen felül talán még a ház többi részénél jobban szigetelt lakások kevesebb melegvizet kapjanak a radiátorokba, vagy kevésbé melegebbet, vagy ahogy megoldható... Gondolom a mennyiség adott, a kevésbé meleg lenne megoldható....


A házközponti fűtés lehet nagyon ergya is, jelentheti azt is, hogy egész télen ujjatlanban és laza nadrágban flangálsz otthon, este pedig egy átlagos pizsama és egy normál paplan is sok már... Ma hazaérve szellőztettem, és nem az elhasznált levegő miatt. Még csak október eleje van.... Konkrétan vissza se hűlt a lakás nyár óta!!!


Az egyedi mérő mindenképp jó.

2016. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Modern önkormányzati "házsor"-ban lakunk, (3 lépcsőház) itt is ház-központi fűtés van, egyedi mérővel. Gázkazán fűti a házakat, minden lakásban külön mérő, és hőfokszabályozó. A lakás mérője után fizetünk. Van szabályozó a fűtőtesteken is, és a falon egy termosztát kapcsoló, amivel állítható hogy hány fokot akarsz elérni, utána kikapcsol. Egyáltalán nem drága, pl én havi 8900 Ft-ot fizetek, 67 m2 lakásra 7 hónapig (2xfélhó és 6 egész: a félhó az a fűtésidény kezdetén októberben, és a végén április-május) ha túlfizetés keletkezik, visszafizetik az éves elszámolásnál. Szerintem 60-ezer forint körüli összeg nem sok éves fűtésért (fa, szén vagy gázkonvektor fűtést ennyiből nem lehetne megúszni.) Mami71
2021. okt. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!