Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tudok csinálni, ha kisebbk...

Mit tudok csinálni, ha kisebbként szerepel az ingatlanom a tulajdonlapon, mint amekkora valójában?

Figyelt kérdés
A tulajdonlapon 46 négyzetméter szerepel, az előző tulaj 50-ként adta el nekem, és lemértem, valóban akkora (csak a belső, hasznos területtel számoltam, falak vastagsága meg küszöb nélkül természetesen). Azt mesélte, hogy valami előző század-beli trükközés eredményeként kerülhetett fel a tulajdonlapra kisebbként, mert 50 négyzetmétertől valami plusz adóval járt volna, vagy ilyesmi. De ha ne adj Isten el akarnám adni egy nap, célszerű volna a tulajdonlapon vagy a földhivatalban módosíttatni, nem? Csak nem fog a leendő vevő mérőszalaggal rohangálni, ahogy tettem azt én. :D

2016. júl. 29. 04:52
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
X évre visszamenőleg ki is akarod fizetni az összes plusz adót, szemétszállítási díjat, közös ktget... mindent, ami területalapú?
2016. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges emiatt aggódni, sok ilyen lakás van régi körfolyosós házakban, ami tulajdoni lapon nem akkora, mint a valóságban. Ha majd el akarod adni akkor jelezd a hirdetésben és személyesen is az érdeklődőknek, hogy mi a helyzet: 50 nm-es (tulajdoni lapon 46 nm) a lakás. Ha nem hiszi el akkor mérje le!
2016. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm utolsó! :)
2016. júl. 29. 18:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Első pedig bocsi, véletlenül pontoztalak le, mellékattintottam. De nem hiszem, hogy ezek a dolgok nem évültek volna el azóta.
2016. júl. 29. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sem gáz ez, mi is olyat vettünk, ami tulajdoni lapon 54 nm, de beépítették az erkélyt, így 59 lett. Természetesen lemértem mindent. Egy komoly vevő úgyis leméri, még akkor is, ha ugyanolyan, mint a tulajdoni lapon.
2016. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!