Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mi számottevőbb,...

Szerintetek mi számottevőbb, fontosabb: a vásárolandó lakás állapota VAGY a földrajzi elhelyezkedése (tehát hogy hol található)?

Figyelt kérdés

Költözés, lakásvásárlás előtt állunk.

De nagyon ugy néz ki hogy a két fontos szempont egyidejű fennállása esetünkben nem igazán fog összejönni. Vagyis hogy jó helyen is legyen a lakás, és jó állapotú is legyen.

Abbol kifolyólag, h igen szűk keret, szerény összeg áll rendelkezésünkre a lakásvételre, egy szűk 10 M ft.


Bp a szívünk vágya, a terveink szerint ott szeretnénk találni egy otthont, 3 személyre. Lehetőleg 1 + 2 félszobát, ideális esetben. Vagy 2 szobásat másodsorban. Téglaépítésű vagy panel társasházban.

Viszont eddig, a böngészéseink során a kül ingatlanportálokon ez a két feltétel nemigazán akart egyidejűleg egymás mellé szegődni.


Budapesten mindenképp sok időt töltenénk: iskola, munkahely, gyülekezet, stb.


Jelenleg Budapest egyik agglomerációs környékén, Tököl városában láttunk, találtunk elképzelésinknek megfelelő, rendezett, szép lakást, ami az árban is megfelel. Egy lakótelepen, egy 1+2 félszobás szép lakást, jó állapotban.


VISZONT a bejárás onnan Pestre.... nos, tehát ez igénybevenne utanként egy 1,5 órát. Ami reggel és este pl. nem túl igéretesen hangzik. Ez szól ellene.


Nos tehát, a kérdés áll, mi szerintetek fontosabb a mérlegelésnél esetünkben pl:

legyen Budapest mindenáron, úgy hogy valószínűleg egy nagyon vacak lakást tudnánk ott venni

VAGY vállaljuk be a távolsággal Tökölt, végül is nem messze van Pesttől?


2016. júl. 30. 12:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk -nekunk!- kizarolag a lokacio szamitott. Sokkal nagyobb es jobb lakast vehet az ember Erden, mint Ujlipotvarosban Budapesten ez teny. Kerdes, mi eri meg az aldozatot. Nekunk tul nagy aldozat a bejaras anyagilag es idoben is. Es nem is akarunk kertvarosi eletet, szeretjuk a fovarost. Te dontesz, irj listat.


Azt tudd, hogy 10 milliobol Budapesten kulkeruletben egy egyszobasat, max 1,5 szobasat tudtok venni metrokozelben. 20-bol jobb, bentebbi lakotelepen egy 1,5-2 szobas panelt.

2016. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
20 M hiába vetsz fel, csak 10 millióból tudunk nézelődni, nem vagyunk hitelképesek, szóval fix ez az összeg a lakásvételre
2016. júl. 30. 12:53
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Óbudai, békásmegyei vagy újpalotai panel, mindkét helyről be lehet jutni aránylag gyorsan. De a Belvárosban minden lakás és albérlet ára irreálisan magas! Egy 26 m2-es volt mosókonyháért elkérnek 10-14 milliót! Inkább az utazás, mint ez.
2016. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Ne becsüld alá, hogy mennyit kell közlekedni. Rengeteg nyűggel jár, ha sokat kell utazni otthontól a munkahelyig. Inkább próbálj szerintem a közelség irányába elmenni, aztán esetleg kis kompromisszumokat tenni az élhető környezet kedvéért. (Én az életem jelentős részében 2 órákat utaztam minden nap, oda és vissza, szóval van személyes tapasztalatom.)
2016. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
utolsó, a közelség irányába elmenve tudsz konkrét javaslatokat mondani esetleg? :)
2016. júl. 30. 13:02
 6/20 anonim ***** válasza:
2016. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Évtizedekig utaztam naponta két órát (oda-vissza) és kibírtam, busz, HÉV, metró. Sajnos Budapesten minden lakás és ház ára is irreálisan magas. De ez már 2013-ban is így volt, sőt az agglomeráció belső részén is. Így jöttünk ki 18 km-re és olcsón, jót vehettünk.
2016. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, #6-ot nem én írtam, ne tévesszen meg a százalék. Egyébként annyira nem ismerem a mai ingatlanpiacot, hogy pontosabbat tudjak mondani, én már régebben költöztem be Budapestre - csak szempontként vetettem fel a dolgot.
2016. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt pl. érdemes megnézni, gyönyörű helyen és jó közlekedéssel, boltok, uszoda, közvetlen buszjárat Újpestre, 3-as metróhoz, HÉV kapcsolat stb.

[link]

2016. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig kell alkudni, kérdés, mire hajlandó az eladó.

[link]

[link]

2016. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!