Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rossz választás a présház?

Rossz választás a présház?

Figyelt kérdés
Albérletbe semmiképpen nem szeretnék menni, nem érezném ott jól magam, viszont 5 millióért láttam szép présházat. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az a ház szőlőhegyen van, s mondták nekem, hogy ott a szél is nagyobb jóval, hamar kihűl a ház, még ha szigetelem is, meg a kisebb ház gyorsabban reagál a kinti hőmérsékletre. Szerintetek?
2016. aug. 15. 22:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
56%
Akkor inkább vegyél egy garzont.
2016. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Hát amit a kisebb házról írtak az igaz. Arányosan, nagyobb a felület a térfogathoz képest, többet kell fűteni. A szél is jobban fúj a magasban.

Nem értem amúgy mi a baj az albérlettel, az is ugyanolyan lakás...

2016. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ami az albérlet ellen szól, hogy nem az enyém, nem csinálhatok azt az ingatlanon, amit szeretnék, mindenhez engedélyt kéne kérnem a tulajtól. Egyébként Székesfehérvár környéki présházról van szó, 5 millió forint, ennyim van pont félretéve, s nagyon szép állapotú, persze nincs bevezetve a gáz, de úgyis fával fűtenék. A ház 2 szobás, 50 nm-es.
2016. aug. 15. 22:51
 4/13 A kérdező kommentje:
+ A tiszta levegő. Csak a szél zavarna.
2016. aug. 15. 22:53
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
A présház eredeti funkciója az, hogy helyszinéül szolgáljon a szőlőből borrá válás folyamatának. Vastag falakat szoktak épiteni, hgy nyáron hűvös legyen, télen pedig ne fagyjon be. Szoktak benne légáteresztő padlást illetve szellőzőlyukakat tenni, hogy járhassa a levegő, ne penészedjen. A lényeg: ezt nem emberi lakhatásra épitették, hanem borral teli hordók tárolására. Tehát igen alaposan nézd meg: mikor épült, milyen anyagból, laktak-e benne valaha emberek? Nyári alkalmankénti ottalvásra jó egy présház, télen megesz benne a fene. Van egy örökölt présházam. Imádom, de lakni nem jó.
2016. aug. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból az ingatlan.com-on rákerestem az 5M körüli nyaralókra Fejérben, egész pofásak vannak. Miért nem azok között keresgélsz?
2016. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Téglából épült 50-60 m2-es üdülőházakat nézzél meg, azakból válasszál magadnak. Ha van kéménye, fűthető is.
2016. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha jól állapotúnak néz ki én is beköltöznék olyanba, ma már szigeteléssel sok mindent meglehet oldani.
2016. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hat akkor lehet, hogy nem is prés ház lenne a megoldás, csak ezek a kisebb nyaralók prés házra emlékeztetnek. Egyébként, amit én néztem cserépkályhás fűtésű, a falak itt is vastagok, borospince van, egyébként egy teljesen felszerelt ház.
2016. aug. 16. 21:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a présház gyakran csak annyit jelent, hogy olyan nyaraló, ami szőlőterületen van, és van hozzá pince.

Háza válogatja. Az adott épületet kell megvizsgálni / megvizsgáltatni hozzáértővel.

2016. aug. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!