Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A Balatonon hol érdemes házat...

Vanilia agnes kérdése:

A Balatonon hol érdemes házat keresni, ha az ember nyugalomra és a tó közelségére vágyik?

Figyelt kérdés
Hosszabb távú tervünk, hogy valamikor mindent felszámolva áttelepülnénk a Balaton mellé. Nyugodt helyen keresnénk házat, ami azért nincs túl távol a tótól. Tudtok segíteni tippekkel? Milyen településeken érdemes körülnézni?

2016. aug. 28. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Én az északi parton keresgélnék, Tihanytól nyugatra. Nekem régen nyugalom szmpontjából szepezd és szepezdfürdő jött be. A balaonfelvidéki falvak is jók, de ugye ott már nincs olyan közel a part már.


Tihany bizonyos részei is nyugodtak, de az földi halandónak megfizethetetlen.

2016. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan drága Tihany annyi mint Pest. Én szárszót javaslom
2016. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a keleti partvidéket javaslom (Balatonvilágos-Balatonalmádi), persze a saját preferenciám alapján. Pesti vagyok, és a tó nyugatabbra eső részei érdektelenek, jórészt felfedezetlenek maradtak a számunkra, mert már a felsorolt települések is lenyűgöztek minket.
2016. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Világossal egy bajom van. Szép hely, de siófok környékén nagyon meg kell válogani a helyet, mert fejér megyének azon a felén vannak olyan bűnözők akik elhordják a nyaralót, ha kiszúrják hogy üres.

Amúgy még aliga felől szépo a balaton, mert naplementekor olyan végtelennek tűnik, ahogy az ember hosszában néz be.

2016. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az már Somogy megye és még nincsen tipikus déli parti hangulata, olyan mintha az északi part folytatása lenne keletről. A közbiztonság nem tudom mennyire jó a nyarat leszámítva, most kicsit elbizonytalanodtam. Ha Siófok nincs is túl messze Világostól, de szerencsére túl közel sem.
2016. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát pontosan nem tudom, de azt hiszem kicsi jut fejérnek is a balatonból.

Viszont nem csak siófokon vannak az említettek, hanem enying környékéről jönnek.

Engem ennek a közelsége kicsit megijesztene.


Egyébként mi mindig siófokra járunk gyerekként, és egyszer ronda volt ott az idő, elindultunk haza és aligánál kisütött a nap. Ott maradtunk strandolni. Akkor jöttünk rá hogy milyen szép az a vége is.

2016. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig Fejér megye nem részesül a Balatonból, csak a nyugati végén Zala. Veszprém és Somogy keleten "összezár", bár Fejér megye határa is elég közel van a parthoz.
2016. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg. Akkor az zavart meg hogy Füle felé mentem mindig, és az már Fejér.
2016. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!