Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy csinálják azt mikor azt...

Hogy csinálják azt mikor azt mondjak hogy sajnos megvette az elző érdeklődő a lakást? Gondolom nem ott foglalózta hogy ügyvédnél fogják. Vagy pénzzel kéne menni nehogy megint lemaradjak?

Figyelt kérdés
2016. szept. 17. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szia, mi is túl vagyunk egy ilyen óriási ingatlan hajhászáson, nagyon fárasztó volt. A jó és jó árban lévő lakásokat nagyon hamar elkapkodják, szóval tapasztalat, hogy amit régóta hirdetnek, azt valamiért nem tudják eladni (szomszédok, ár, nem őszinték a lakással kapcsolatban), szóval ha találsz egy nagyon jót, akkor azonnal menni kell és foglalóval. Legyen erre egy előre megírt papírod is akár, és szerintem elsőre bőven elég 500 ezer foglaló. Viszont nagyon fontos, hogy közös képviselővel előtte beszélni kell, eszetlenül nem lehet belevágni ingatlanvásárlásba, tartozás ne legyen a lakáson, akár már a foglalós papírba is ki lehet kötni, hogy az ingatlan per, teher és igénymentes (tehát nincs oda bejelentkezve valami nagypapa, akinek haszonélvezete van), a környéken, a szomszédok terén is körül kell nézni nagyon. Sokat meg lehet tudni egy társasház legutolsó közgyűlési jegyzőkönyvéből is. Abból kiderül, hogy mik a főbb problémák.
2016. szept. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon sokan azért is költöznek ám el, mert óriási felújítás előtt áll a ház (pl. panelprogram), ami kb. 10 évre plussz 10 ezres közös költséget ró a lakókra. Erre is rá kell kérdezni. Na meg vannak balhés háztömbök, ahol sok lakónak van elmaradása, azt is nektek kell megfizetni, amíg nem tudják behajtani. Szóval körültekintőnek kell lenni. Talán van már lehetőség online lekérni tulajdoni lapot is. Amikor mi vettük a lakást, akkor az ügyvéd azt is kikötötte, hogy pl. ha időre nem költöznek ki, akkor napi kötbért kell fizetniük. Mert sajnos ilyen is van ám, hogy te már költöznél, nincs hol laknod, de amit megvettél, onnan meg nem akarnak kiköltözni, vagy nem találtak még lakást. És inkább fizetik a napi kötbért, mint hogy albérletbe menjenek. Nem egyszerű-
2016. szept. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mar a 3. Lakas ahol az van hogy felhívnak a megbeszélt időpont előtt fél-1 órával mikor már uton vagyok hogy sajnos elkelt. Rákérdezek mikor miért nem szólt előbb azt mondja most kelt el. A legelsőnél meg az volt, hogy már a kapuban voltam lejött a nő a vevővel hogy az előző megvette. Köpni nyelni nem tudtam. Én azt hittem ügyvéd előtt történik a foglalózás.
2016. szept. 18. 09:49
 4/8 xswerdy ***** válasza:
85%

Foglalót nem lehet szerződéskötés előtt adni. A szerződésben lehet úgy nyilatkozni, hogy a korábban átadott összeg foglaló, az onnantól tényleg az, addig nem.


Tehát ha helyben adsz foglalót, akkor az még nem fog duplán visszajárni, ha az eladó visszalépne, mert kapna jobb ajánlatot. De erkölcsileg/pszichológiailag lehet szerepe, hogy ha már pénzt is kaptam, akkor nem mutogatom több embernek, és nem adom másnak, ha ráigérnének sem. Meg persze lehet, hogy az eladó tévedésben van, és azt hiszi, hogy ez már igazi foglaló, amit esetleg duplán kell visszafizetnie.

2016. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha ingatlanossal keresel, ott a foglaló (ez 1%) átadása az iroda ügyvédjének egyben azt is jelenti, hogy ettől kezdve zárt az ingatlan, nem hirdetik, nem visznek oda vevőket.

Ezt a foglalót készpénzben, boritékban teszi letétbe az ügyvéd. Szerződéskötésnél beleszámít a vételárba.

2016. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elmondhato hogy ma a 4. Lakassal jártam így. Rákérdezem hogy akkor ez most hogy van. Mondta az úriember hogy helyben foglalózták igen
2016. szept. 18. 20:17
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap este én is pénzzel mentem és lefoglalóztam álmaim lakását.
2016. szept. 20. 08:24
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Csak ez a megoldás. Nekem úgy működött, hogy megírtuk az előzetes papírt az eladóval, aztán az ingatlanossal átmentünk a másik településre a bankba, onnan vissza az ingatlanos irodába és letettem. Megvolt és ma is megvan álmaim kis háza. Nem lehetett sokat variálni, mert rengeteg volt az érdeklődő.
2016. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!