Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen hitellehetőségek...

Milyen hitellehetőségek vannak, ha lakást szeretnénk vásárolni?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk lakást venni. Ezt valószínűleg csak kölcsönnel tudjuk megoldani. Még sosem vettünk fel kölcsönt, ezért nem tudjuk, mik mostanság a legjobb megoldások. Bármiféle megoldás érdekel minket, amivel kedvezményesen juthatunk hitelhez. Olyan kb 8 milliót vennénk fel, de ez még nem biztos.

Ezek érdekelnének minket:

1. Ha lakástakarék számlát nyitunk, hol érdemes, melyik a legjobb konstrukció? Ha nyitunk, fel tudjuk venni hamarabb (akár pár hónap múlva)? Kinek milyen tapasztalata van erről?

2. Van olyan lakásvásárlási hitel, ami megéri?

3. Mi a véleményetek a csok-ról? Megéri azt is kérni (az biztos, hogy max 2 gyereket vállalnék be, tehát a 10+10 szerintem nálunk nem elérhető)?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 26. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elso lepesetek nem a hitel, hanem az onero biztositasa legyen. 20-25% onero alatt szoba se allnak veletek semelyik banknal, tehat ehhez kepest nezzetek az ingatlanokat.


Ha ez megvan, lehet gondolkozni hitelen, meg CSOK-on (ez utobbi mondjuk irgalmatlanul nagy buktanak tunik, ha esetleg nem jon ossze a gyerek vagy mas miatt hirtelen nem lesztek jogosultak).

2016. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1) A fundamentánál fel lehet venni a hitelt a megtakarítási időszak elején is,

2) Igen, van.

3) A csok jó, főleg akkor, ha van/biztosan lesz gyermeketek. Új lakás esetén 2,6M támogatást kaphattok két gyermekre. Maga az ügyintézés kb. 100ezret el fog vinni.

2016. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Van olyan lakásvásárlási hitel, ami megéri? NINCS!!!

A csokot megéri,de saját véleményem szerint akkor ha annyi gyerekre kéri az ember amennyi már van,mert az a biztos.

Önerőről nem írtál mert biza az is kell bőven...talán a lakástakarék az ami jó önerőnek is,de nem ismerem.

2016. szept. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

3-aska, mi az, hogy nem éri meg a lakáshitel? :D Ez teljesen egyénfüggő.


Mi pl. 5 misit vettünk fel, 20 évre, 5 éves kamatperiódussal. Havi 35ezer volt a törlesztő. Előtte 40-et fizettem az albérletért. 5 év után egyben végtörlesztettem, mindenféle járulékos költség nélkül. Megérte? Meg.

2016. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A jelenlegi lakást akarjuk eladni. Akkor gondolom abból lesz az önerő. Akkor ezek szerint amíg az nincs eladva, hitel ügyben szóba sem állnak velünk?

Lakástakaréknál mekkora összegű hitelt lehet felvenni?

A csok is akár érdekelne. De csak max 2 gyerekig. Mondjuk párommal nem vagyunk házasok, nem tudom, most hogy van. Házasoknak kell-e lenni vagy nem.

2016. szept. 26. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:

De szóba állnak veletek hitel ügybe, mert érdeklődni mindig lehet :)megtudhatjátok,hogy mennyire vagytok hitelképesek,de azt készpénznek még ne vegyétek... és persze a többihez mint úgy mindenhez kell a lényeg is ami a ház amit megvennétek.

Csok-nál biza házasnak kell lenni vállalt gyerek esetébe.

2016. szept. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megelőlegező Csokban ne gondolkozz, amíg nincs legalább 1 gyereked. Jó tanács.


Én is mindig 2-t akartam. Most van egy 3,5 éves fiunk, tökéletesen elvagyunk így, nem akarunk többet, ő is "egyke típus", nem akar tesót. Ha most nekem kötelező lenne szülnöm, beleőszülnék...

Amíg nem tudod, mivel jár egy baba, hogy bírod lelkileg, hogy működtök, mint család, addig ne vállalj be pénzért többet.


Ha van önerőtök, nem kell lakástakarékban gondolkodnotok.

Menjetek be 1-2 bankba, mondjátok el, mennyi pénzetek lenne, milyen értékű ingatlant vennétek, erre mennyi hitelt kérnétek, mennyi leigazolt jövedelemmel rendelkeztek, és majd ott megmondják, mire számíthattok.

Mi is így tettük anno, 3 bankot hasonlítottunk össze, a legkedvezőbb feltételeket kínálónál vettük fel a hitelt.

2016. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!