Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tudunk valamit tenni ebben az...

Tudunk valamit tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat. Most,hogy hideg van be szerettünk volna fűteni. Van vegyestüzelésű kazán+gáz. Most úgy tűnik egyik sem jó! Fiatalok vagyunk két gyerekkel, plusz harmadikat várjuk, a spórolt pénzünk elment a házra... A volt tulaj azt mondta mindkét fűtési lehetőséget tudjuk használni, működnek!

Mit csináljunk?


Ígyis kiküldtek egy olysn gázszámlát,ami kb lehetetlen. 07.01-09.20-ig, majd`9000 MJ fogyasztás, pedig csak a főzésre hazsználjuk a gázt, heti 3-4x. El vagyunk keseredve! :(


2016. szept. 26. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Annyira hidegek nincsenek, ezért a vegyes tüzelésűben mindenféle apró, cseprő fűthető anyaggal fellehet melegíteni a lakást! Gondolok itt háztáji hulladékokra, deszka, papírok, karton...
2016. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Most úgy tűnik egyik sem jó!"


Mit tapasztaltok? Mi a baj?

Szerelő látta?


A gázszámla lehet átalány is. A gázszolgáltatóval beszéltetek telefonon vagy ügyfélszolgálaton keresztül?

2016. szept. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es! Tűzifánk van, de nem tudjuk begyújtani a vegyest, orrán száján füstöl.


#2: Még friss az egész, tegnap tudtuk meg. A gázkazán nem gyullad be,hiába pislákol az őrláng. A kéményből kiesett kb 100.db veréb tetem,+csontváz... Szerelő még nem látta, azért írtam, hogy friss a sztori. Csak félünk, hogy ez is horribilis összegekbe fog kerülni! A gázszolgáltatót ma hívom, higy mi lehet. De visszamenőleg arról volt szó, nem jön áltarány díj, hanem az addigi fogyasztás(07.01-09.20-ig). De az kizárt, hogy annyit fogyasztottunk (28.000 ft a fogyasztás+2000 az alapdíj) csak a heti 3-4x-i főzésre.

2016. szept. 27. 06:49
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

a kémény miatt kéményseprőt kell hívni, mert ki tudja,hogy mikor járt ott.... a gáznál is szerelőt kell hívni mielőtt begyújtotok vele mert ki tudja mikor látta szerelő és azért az nem játék. Mivel nem olyan rég költöztetek és az előzményeket nem tudjátok,így ennek alapnak kellett volna lenni.

A gázóra állást minden hónapba szépen leadtátok vagy leolvasták? ha már azt írod nem átalányt fizettek?

2016. szept. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az előző is írta, a kéményt kotortassátok ki mielőtt begyújtanátok.

Láthatólag se a gázkazánt, se a vegyes tüzelésűt nem tudjátok kezelni.

Az őrlángot ti gyújtottátok be, vagy eleve égett? Fűtésre van kapcsolva? Elég magasra van állítva a termosztát hőfoka, hogy beindítsa a fűtést?

Az előző kérdésednél írtad, hogy nem laktak a házban évek óta.

Fenntartó fűtés ment benne? Vagy évekig nem volt használva a fűtés?

A gázhoz hívjatok szerelőt, addig ne próbálkozzatok vele, mert nem tudjátok kezelni és csak nagyobb bajt csináltok.


A vegyes tüzelésűnél a lepergőormot és szemetet kiszedtétek a kéményből a kazán füstcsöve alatt?

Van olyan kazán, ahol a füstcső kimenetét is el lehet zárni. Ha ez olyan, azt kinyitottátok?

Jól próbáltatok begyújtani? Nem hagytátok nyitva a tüzelőtér ajtaját?

Ha papírt égettek a kazánban, akkor begyullad rendesen? Viszi ki a füstöt a huzat?


Mielőtt elkezditek használni a fűtést:

Fel van töltve a rendszer rendesen?


A gázszámlához meg a másik kérdésednél írtam választ.

2016. szept. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Sajnos a leírtak nem azokat tükrözte amit a későbbiekkel együtt leírtak! Sajnos így a válaszom = a nullával!

Igen csak megerősíteni tudom, gázszerelőt, és kémény seprőt kell hívni!

2016. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az adásvételkor nyilván rögzítettétek a gázóra állást, vagy legalább feljegyeztétek, ugye? Ez alap lett volna. Gázóra átiratáskor biztos h fel kell jegyezni az óraállást, szóval azt nézzétek meg és hasonlítsátok össze a mostani óraállással.

Ha nem ellenőriztétek le anno a gázóra állást akkor ez legyen tanulópénz számotokra...

Kéményseprőt mindenképp hívjatok meg más szakembert is aki megnézi a vegyestüzelésűt illetve h nincs-e gázszivárgás.

2016. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Felhívtam a tigázt, ők böktek rá csak úgy (mert elvileg ez náluk szabály?!)hogy ilyenkor egy általuk megadott (esetünkben 250m2) fogyasztást kell fizetni. Nem értem hogyan, mikor a férjemék a régi tulajjal együtt mentek átíratni, bejelentve az óraállásokat...


A rendszer feltöltése, a vegyes kazán begyújtása tegnap szakemberrel történt. A gázt is ő próbálta beüzemelni.


Kéményseprőt hívunk.

2016. szept. 27. 10:28
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
"lvileg ez náluk szabály?" Hát sajna nem!!! Engem már azzal fenyegettek, hogy leszerelik az órát! Pedig Én álltalányt fizetek!
2016. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha szakember töltötte fel a rendszert és próbálta meg beindítani a fűtést, akkor neki tudnia kellene, hogy mi a gond és mit tehettek.

De a szakember ebben az esetben is csak az egyik féle kazán szakértője lehet.

Más szakember kell a vegyes tüzelésű kazánhoz és más a gázhoz. (nekünk is van mindkét fajta)

Milyen képesítésű/szakterületű szakember volt nálatok?

2016. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!