Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladtuk a lakásunkat, a vevő...

Eladtuk a lakásunkat, a vevő most felújítja, és azzal jön, hogy nem megfelelő az elektromos hálózat, és fizessem én ki (az adásvétel után) a rendbetételét. Mi amíg miénk volt a lakás nem nyúltunk a hálózathoz. Lehet itt nekem bármi kötelezettségem?

Figyelt kérdés
Mi 15 évig laktunk ott (15 éve vettük), az elektromos hálózattal semmi baj nem volt, minden működött, ezért nem is foglalkoztunk vele soha. Most azt mondja az úriember, hogy ahogy a vezetékezés meg van csinálva az életveszélyes, és semmilyen szabványnak nem felel meg. A ház maga 100 éves, és fogalmam sincs mikor csinálták benne a hálózatot, de biztos jó régen.

2016. okt. 13. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Nézd meg mit ír a rejtett hibákról az adásvételi szerződés.
2016. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a kivitelezèsi időben èrvènyes szabványnak kell megfelelnie. Ennek pedig sok ève megfelelt. Felùjìtás nem törtènt, ìgy neked ezzel semmi gondod. A szabványt nem ismeri, nincs joga felülvizsgálni vagy bármi más miatt pènzt követelni. A megtekintès állapotában vette meg. Ne fizess semmit. Ez alapján a vevő felùjìtását az eladò fizetnè??
2016. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Alain Delon ***** válasza:
100%
Gondolom, tele akarja rakni mindenféle nagy teljesítményfelvételű eszközzel, és annak a - mondjuk 70-es években kiépített - kábelezés gyenge. Ez már legyen az ő baja.
2016. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a vevő mit gondolt egy 100 éves házban milyen lehet? Miért nem kérdezte meg és a szerint alkudott volna. Szerintem ne foglalkozz vele. Én is vettem ennél régebbi házat nekem az természetes volt hogy a vezetéket kicseréljük miért zaklattam volna az előző tulajt hisz tudtam mit veszek. Ne foglalkozz vele.
2016. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#2-es jól írja: a vevő megtekintett állapotban vette meg,nem is elvárható, hogy a 100 éve épült házban a mai szabványoknak megfelelő legyen az elektr. hálózat. Nincsen semmiféle kötelezettséged.
2016. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy újépitésű házban talál problémákat, akkor követelhetné. De egy 100 éves, nyilvánvalóan felújitandó állapotú lakás megvétele után semmit se követelhet, ha netántán birósági pert inditana "rejtett hiba" miatt, akkor sincs szikrányi esélye sem . Ügyeskedő vevő, akar egy kis ajándékpénzt, vannak ilyen vevők, akik bepróbálkoznak...
2016. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mitől félned. Ne foglalkozz vele.
2016. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Kérdés benne van-e a szerződésben, hogy a vevő megtekintett állapotban vette meg. Én megnéztem, az enyémben nincs, viszont az igen, hogy az eladó a rejtett hibákért felelősséget válal.


Ezt olvasd még el:

[link]

2016. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy szakértő, így nem tudhatod, hogy milyen a hálózat állaga. Ez nem rejtett hiba, ha a vevőt érdekelte volna, hívott volna egy szakértőt. Nem mondtad, hogy felújított, mert ebben az esetben már problémás lett volna.
2016. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a vevőt valóban érdekelte volna az elektromos hálózat állapota, akkor a vétel előtt egy szerelővel megnézethette volna.

Az elektromos hálózat állapota nem rejtett hiba, nem volt eltitkolva, bármikor megnézhette/megnézethette volna az adásvétel előtt.

Mivel ez külön nem érdekelte, ezt nem vizsgáltatta meg, és a házat megtekintett állapotban találta megvásárlásra alkalmasnak, és meg is vásárolta.

Most a felújítás során szembesült vele, hogy az elektromos rendszert milyen költséges felújítani, és bepróbálkozott vele, hogy hátha vagy olyan balek, és kifizeted.

(Az előző kommentekben több jó indok is volt, hogy ez miért nem a te sarad.)

2016. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!