Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Két lakásból szeretnék egyet...

Két lakásból szeretnék egyet csinálni, lehetséges?

Figyelt kérdés
Persze, hogy az, de az lenne a kérdésem, hogy ha egybe nyitom őket. két fürdő, wc,... lesz konyhából viszont elég lesz egy, az egyiket megszüntetem. Hovatalosan le lehet szereltetni a villanyórűt és a gáz órát? valamint 1 helyrajzi szám alá venni a 2 lakásból lett 1-et? Megoldható az épításügyi osztlynál gondolom. Valaki végzett már hasonlót?

2016. dec. 6. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

Amiket felsoroltál azok közül mindent lehet, mint ahogy te magad is írod.


Egyvalamit nem csinálhatsz statikai tervek és engedély nélkül: a falbontást. 2 lakás összenyitását terveztetni kell, mert tűzzáró falazatot bontasz meg!

2016. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A "persze, hogy az" erős túlzás, nem biztos, hogy kapsz rá engedélyt.
2016. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk az egy helyrajzi szám alá venni annyira nem egyszerű és nem olcsó!

Társasházi alapító okiratot kell módosítani!

2016. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg építésszel, nagyon nem mindegy, hogy áll a két lakás egymáshoz képest. Gyakran szinte lehetetlen jó lakást kihozni. Nem biztos hogy építési engedély kell rá, ezt az építész megmondja a helyszín ismeretében. Elég sok papírmunka, ahogy írták.
2016. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A villanyórával ill. a lakáson belüli elektromos hálózattal lesz a nagyobb gond, mert azt egyesíteni kell valamelyik irányból, de az eredeti vezetékelési elosztást falvésés nélkül nem lehet átalakítani.
2016. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet, de ha arra gondolsz, hogy majd később valamikor szeretnéd értékesíteni, akkor két kisebb lakás összesen többet ér, mint egy nagy. Én emiatt nem rakatnám egybe. Jó, fizikailag az egyik konyhát megszüntetném, stb., de két villanyszámla, vízszámla, stb. az nagyjából lényegtelen.
2016. dec. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 xswerdy ***** válasza:
Több iylet láttam már, de hivatalosan nem egyesítették a lakásokat. Megmaradt a két villanyóra, az egyik konyhából szoba lett, de az sem hivatalosan. Olyat is láttam, akik aztán hirdették eladásra egyben is, meg külön is.
2016. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A lényeg az lenne ebben az egészben röviden, hogy van magyarországon pár ' felhókarcoló' a ha beírjátok a google-be így akkor kijön a koos.hu oldalon egy bemutató cikk ezekből. 1 kivételével mind vidéken van, és inkább kelet magyarországon, ahol nem annyira elszáltak az árak. vagyis 8 milla körül már vannak lakások. az lenne a tervem, hogy vennék két egymás melleti lakást valamelyik ilyen épület legmagasabb szintjén egybenyitnám őket és lenne egy penthouse-om. Na nézzük a tényeket. szolnok, salgótarján, gyöngyös és debrecen. ( ezek közül max a debreceni lehet húzós, mert a második legnagyobb város, de szegény régió szal itt sem lehetnek olyan vészesek az árak) a többi is mind nógrád megye meg hasonlók, amik egyhén szólva sem sopron, györ környékiek, hogy budapest zuglót, belvárost, budát ne is említsem. Viszont egy 100+ nm es panorámás penthouse szerintem nagyon király lehet. Van egy pesti belvárosi lakásom, amit 90-110 között tudnék kiadni. van egy 250K nettós infós állásom és kb 4 milla megtakarításom. ha max 12 millió per lakás tudnék találni, akkor szerintem megérné belevágni a projektba, bár ha 8 milla per lakásért találnék akkor már simán arra simán van hitel fedezetem. mit gondoltok?
2016. dec. 8. 20:01
 9/14 xswerdy ***** válasza:

és amúgy mindegy, hogy hol laknál? Ezek elég különböző adottságú városok. Szolnokról akár vonattal is bejárhatsz napi szinten, ha mondjuk jó helyen vana pesti munkahelyed. Debrecenben pedig szép számmal vannak informatikai cégek.


Szóval ahogy fent is írtam, a hivatalos összenyitással ne törődj (maradjon két albetét, két villanyóra, stb.), műszakilag viszont alaposan vizsgáld meg a dolgot, hogy hogyan kivitelezhető.


És elég nehéz egyszerre két eladót találni egymás mellett. Akiket én ismerek, és iylesmit csináltak, azok mind laktak egyben, és aztán egyszer csak eladó lett a szomszéd lakás.


És hogy ez pont a legfelső emeleten legyen... Amúgy a legfelső emelet általában olcsóbb minden lakótelepi épületben. Ennek több oka is van. Ha nem megfelelő a födém szigetelés, akkor télen hideg, nyáron meleg. És pl. a pesti magas házban a lift nem megy fel az utolsó szintre.

2016. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es hozzaszolo. Mikorra ezt a projektet tervezem mar nem leszek fizikalisan munkahyhez kitve, hanem otthonrol is dolgozhatok. Nekem gyongyos a legszinpatikusabb mert ismerem. Varost rendezett szep... a ket lakast meg ugy tervezem majd megvenni hogy mikor meg van s pr zem ( ez lehet a pesti eladasab vagy sporolasbol es egy kis hitelbol de a hitel max 20% ot tehet ki.) akkor elmegyek a hazba felmegyek a legfelso emeletre ( elotte persze korbetudakolom a haz allapotat szobeszedek mindig vannak meg a kozoskepviselot igy is ugy is felkeresnem mint a multban mikor a csaladdal lakast is vettunk hogy mennyi az elmaradok aranya a kozosdijjal... stb ) ha ok a haz elmegyek becsongetek a lakasba kihivom a tulajt elmindom beki hgy megszeretnem venni a lakasat es a szomszed lakast is mind2 ert adok pl 250k/ nm t ha erdekli oniket keressenek meg de ha csak mindketten eladjak a lakasukat mett egy laka nem kell. Az arat meg ki lehet szamolni hogy mennyirrt mennek a kornyeken. Ennyi
2016. dec. 9. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!