Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire hallatszik át a zaj...

Mennyire hallatszik át a zaj a szomszéd lakásból? Kisgyerekkel költöznék lakásba. Melyik jobb, ha alattam vagy föltöttem laknak. Hol a legkezdvezőbb, melyik szinten, lakást venni?

Figyelt kérdés
Új építésűt szeretnék vásárolni és van egy kicsi gyerekem. Mennyire hallatszik át a zaj (oda vissza értem)vagy eléggé szigeteltek a falak?
2016. nov. 23. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha új építésűt veszel, kérdezz rá, milyenek. Mostani előírás szerint a lakáselválasztó falaknak megfelelő hangszigetelésűeknek kell lennie. Pl.: 20 cm tégla+ 2 cm hangszigetelés+20 cm tégla. Mi ilyeneket tervezünk lakóépületekbe.

Kérdés, hogy az adott kivitelező mit épített...

2016. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Hosszú évek társasházi lakásban lakás alapján azt mondhatom, hogy a legfelső szint a legjobb. Kisgyerekeink vannak, az alattunk lakó majd megőrül tőlünk, nekünk viszont elég nyugis a lakás.
2016. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Gratulálok, kedves ketteske. :) A ti nyugalmatok fontos, de mindenki más legyen toleráns, mert te pár csimotát a világra szrtál ;)
2016. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól meg van csinálva, akkor nem szabad zavaróan áthallatszania. Illetve helyesbítek: a mindennapos dolgoknak nem szabadnak áthallatszania. Ha mégis, akkor fönttről jön jobban a hang. Ha ti vagytok zajosak, akkor földszintre menj. Ha pedig ti vagytok zaj érzékenyek, akkor a legfelsőre.
2016. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát én magam is azt hittem, hogy fölülről hallatszik igazán a zaj, ezért mi magunk is a legfölső szinten vettünk lakást, mert mi csendesek vagyunk, nincs kisgyerek, gondoltam, milyen jól elleszünk a magunk csendességében, felettem nem ugrál, nem zajong senki.

No ehhez képest, nem tudom, csak nekem sikerült egy ilyen szerencsétlen 25-30 éves panelt kifognom, de elképesztően felhallatszik az alsó szomszéd élete. Jó, az is igaz, hogy a nő idegbeteg, és állandóan üvölt, és tényleg szóról szóra hallom a kiabálását, de minden döbögést, állandó bútortologatást, és a nagylányok artikulálatlan viháncolását. :(

Remélem, az új építésű lakások már tényleg nem ilyenek, de a régi panelban a legfölső szint sem csendes.( persze nyilván attól függ, milyen az alsó szomszédod!)

2016. nov. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ujépitésű lakásokban ugyanugy áthallatszik minden, mint a régi panelokban, sőt, mivel általában garázsszint is van, az autók zaja ehhez pluszban hozzájön, garázskapu, stb. Ahol kisgyerekek vannak, és ugrálnak, vagy ahol dübörög a techno, azt az egész lépcsőház hallja. Egyértelműen attól függ minden, hogy milyen a szomszéd. Lehet gyereket is ugy nevelni, hogy ne dübörögjön, lehet zenét is fülhallgatóval hallgatni, de sajnos az a jellemző, hogy mindenki csak a saját érdekeit nézi. Tudok olyanról, aki hisztérikus rohammal követelte a szomszéd gyerek elhallgattatását, de 70-es fokozaton hallgatja a tévét, mert az anyja nagyothall. A fölső szint talán a legkedvezőbb, ha van lift.
2016. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
Mi egy 1985-ben épült (tégla) társasházban lakunk, minden irányból áthallatszanak hangok, sokszor a normális beszéd is, a felettünk lévő trappolása, horkolás, zuhanyozás, ilyenek. A nagyobb zajokat azokból a lakásokból is halljuk, amikkel csak a lakás éle "szomszédos", vagyis az eggyel felettünk lévő lakás szomszédai. A házat ráadásul egy kibombázott helyre építették, vagyis a másik ház tűzfalához illeszkedik, s a tervezők úgy gondolták, hogy elég lesz ott egy vékony fal is, így még a szomszédos öreg házban lévő zajok is átjönnek! Panelben nincs ekkora áthallás. Egyébként figyelni kell arra, hogy vannak-e több emeleten átfutó szellőzők, ilyen-olyan csövek stb., mert ezek mentén fokozottan terjed a zaj, pl. panelekben jól megfigyelhető, hogy vécében, konyhában lévő ilyen, a ház teljes magasságában futó elemektől bizonyos helyiségekben minden tökéletesen hallatszik, ha ott ép más is zajt kelt.
2016. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legjobban arra érdemes figyelni, hogy a "strang", vagyis ahol a vizvezeték,stb. futnak az emeletek között hogyan helyezkedik el a hálószobához képest. A mosógép, mosogatógép, wclehuzás, stb. zaja ugyanis elég erős. A lift is zajforrás, hogyha a lakásoddal szomszédos... Ellenben ha száritóhelyiség van a faladdal szomszédosan, az csöndes.
2016. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. emeleten (legfelül) lakom 2000-ben átadott házban, vízszintesen baromira terjed a hang: a normál élet nem, de ha veszekedés, gyereksírás van, azt tuti az egész emelet hallgatja. Nem vészes egyébként, még nem hallottam olyat, hogy 4.-ről bárki feljött volna szólni a felső szomszédjának, hogy most már elég lesz. A lift a bejárati ajtónkkal szemben van, semmit se hallunk, de lehet, hogy ez szerencse dolga.


Amire nagyon figyelj: semmiképp se engedd, hogy vasrácsot tegyenek akár úgy, hogy a lakásod falához csatlakozzon oldalról, akár úgy, hogy más lakásánál tapad a falhoz, de közel van a te lakásodhoz. Annál borzalmasabb, mint mikor azt naponta becsapják, nincs -- és hiába ígéri mindenki, hogy csendes lesz, nem lesz. Akár véletlenül is kicsúszik az ember kezéből az ajtó, és még ha vigyáz is az ember, hangja van. Amikor hajnalban/este jön/megy az összes ember, aki az ajtó mögött lakik, azt te hallgatni fogod.

2016. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#5:


Ha az alsó szomszéd a zajos, azt könnyen megoldhatod szőnyeggel stb.

A felső zajos szomszéd a problémásabb, mert a mennyezet szigetelése drágább, és nem is annyira hatékony.

2018. júl. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!