Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalon (27F) kimennétek...

Fiatalon (27F) kimennétek lakni a város szélén lévő szőlőhegyre?

Figyelt kérdés

Szeretnék elköltözni itthonrol és építeni egy saját házat kb 60nm-ert. A városban nagyon drágák a telkek. Arra gondoltam hogy a város szélén a szőlődombokon kéne venne telket mert ott okcsón vannak és jó nagyok. 3-4M/1500-2500nm. 3%os a beépíthetőség és csak villany van. A házra így maradna bőven pénzem.

A kérdés az lenne hogy fistalon érdemes-e kiköltözni? Nem-fogom megunni hogy ott nyugalom van? Meg ugye javarészt onnan csak kocsival rudok közlekedni mondjuj így is csak azzal járok mindenhova. Amúgy a kilátás szép a levegő tiszta ott. Csak ugye nincsenek közművek a villanyon kívül. Viszont olcsó a telek és így maradna pénzem egy szuper 60-80nm ház felépítésére. Ti fiatalok kimennétek oda lakni egyedül? Perpill nincs barátnőm de amint lesz odavinném őt is kérdés az is hogy a mai csajoknak szimpi lenne-e?


2017. jan. 6. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is 27 vagyok, én boldogan kimennék, csak nálam az egyik nagy ellenérv, hogy nem tudok vezetni. Gondolom nálad ez nem probléma, mert mindenki meg szokott döbbenni, hogy ennyi idősen nincs jogsim. Nyilván autó nélkül nem lenne túl bölcs döntés ilyen helyre költözni.


A probléma ami eszembe jut, hogy az ilyen helyre épült házakat úgy tudom, csak zártkerti ingatlanként lehet bejegyezni, aminek vannak hátrányai. Nem tudom pontosan, hogy mikkel jár ez, de szerintem kezdd azzal, hogy ennek utánanézel, ha még nem tetted.


Ami még eszembe jut, hogy mennyire biztonságos a környék? Mert az ilyen "semmi közepén lévő" házakat sajnos igen gyakran célba veszik a betörők.

2017. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy írtad is az autót, sikerült átsiklanom felette, akkor csak a maradék két bekezdés érvényes :D
2017. jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szia! Igen zártkerti. Lakóingatlanként nem lehet bejegyezni sajnos. A közbiztonság nem tudom milyen de sokan kiköltöztek. Kb 50 ház van kint amiben laknak ez úgy 1km-en elszórva. Sokan kint élnek gazdagok is.
2017. jan. 6. 10:24
 4/13 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Tervnek jól hangzik, csak azt mondjuk nem te döntöd el, hogy lakóövezeten kívül építhetsz-e lakóépületet.
2017. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem F vagy L vagy?
2017. jan. 6. 10:25
 6/13 A kérdező kommentje:
3%ig igen
2017. jan. 6. 10:39
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Na olyat ne vegyél, amit hivatalosan nem lehet beépiteni, egyszer majdnem vettem egy ilyen házat, szerencsére meggondoltam magam, 2 év múlva láttam a híradóban, hogy az egész környéken kötelesek lebontani a házakat, a sok hülye mind felhúzta a saját házát, még szerencse, hogy rendesen átnéztem a papírokat és nem vettem meg, egyébként budapesti cím volt.
2017. jan. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi hogy szóltál:) Megnézem részletesen hogy mit lehet ott ahol szeretnék
2017. jan. 6. 12:29
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Helyi önkormányzatnál érdeklődjél, lehet-e ott engedélyt kapni építkezéshez? Lehet-e ott lakhatási engedélyt kapni? Ráadásul biztosan kell majd a házba beépített biztonsági rendszer, mert a megélhetésiek, akik betöréssel foglalkoznak, szeretik ezeket a házakat kifosztani, vagy/és felgyújtani.
2017. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Akkor már inkább egy falu a környéken, ahol van víz, csatorna, gáz is és lehet lakcímed is, meg ha egyszer gyereked lesz, tud iskolába járni meg barátkozni is.
2017. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!