Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek falun vagy városon...

Szerintetek falun vagy városon jobb lakni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 19:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Számomra a falu egyáltalán nem jön be.A város meg attól függ mekkora.Tősgyökeres Bp.-i vagyok,most az agglomerációban élek egy családi házban,a Budapest táblától kb. 5km-re.Nem mennék messzebb.Szívem szerint beljebb költöznék kicsit(Pestre),egy csendes utcába,ugyancsak családi házba,de azt nem tudjuk megfizetni.
2014. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%

Én itt Németországban faluban élek, előtte kisvárosban éltünk, otthon Magyarországon megyeszékhelyen nőttem fel, majd évekig a fővárosban éltem, szóval volt minden.


Összességében...számomra a legjobb megoldás egy kis-vagy nagyváros külkerületében található, családi házas övezet lenne, de végleg falun telepedtünk le.


Alapvetően a csendes, vidéki élet vonz a legjobban, itt van a családi ház, kert, gyönyörű természet körülöttünk, nyugodt és gondozott minden (mondjuk ez Magyarországon azért a legtöbb faluról sajnos nem mondható el), tiszták az utcák, az emberek iszonyat kedvesek és barátságosak - annyira, hogy itt pl. nyugodt szívvel leadhatja a postás a csomagod az utcában szinte bárkinek, ha el is felejti a cetlit, átjönnek, hogy csomagod érkezett... és hasonlók. Nincs lopás, bűnözés egyáltalán. Teljesen ideális...


Azt leszámítva, hogy hiányzik egy kicsit a pezsgés. Sétálgatni a belvárosban, leugrani egy kávézóba vagy fagyizóba, összefutni ismerősökkel, moziba menni úgy, hogy nem kell hozzá 20 percet vezetni, vagy úgy elmenni szórakozni, hogy nyugodtan ihatunk mindketten, mert gyalog/busszal is hazaérünk... ezek a dolgok hiányoznak. Az előbbit még bepótolom az egy órás ebédszünetben a munkatársakkal, de az utóbbi problémásabb. Plusz az, hogy faluról egy jobb koncert vagy más szórakozóhely is nehezebben elérhető, távolabbi, így nem is olyan gyakran megy az ember sajnos. Értem ezalatt a színházat, kiállításokat. Nem is értesülünk róla feltétlen. A városban elsétálsz a főutcán, és az orrod elé van tolva plakáton, kiíráson, hogy mi törtnéik ugye.


Na szóval mindent összevetve szerintem mindkettő együtt a legjobb, csak nehezen megvalósítható :) Bocsi a kisregényért!

2014. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
91%

Magyarországon inkább városban, mivel az infrastruktúra illetve a munkalehetőség nagyságrendekkel jobb, mint egy faluban.


Külföldön, fejlettebb országokban már érdemesebb foglalkozni a kérdéssel, érdemes elgondolkodni rajta, hogy mi a fontos számodra és mi az, amit elhanyagolnál?

2014. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, milyen környezetben. Én a parasztházakat, nagy kerttel, veteményessel, állattartási lehetőséggel szeretem olyan helyen, ahol nem túl nagy a forgalom, esténként csend van, csak a tücsökciripelést lehet hallani.

A panelházaktól, a tömegtől meg kiráz a hideg, hányingerem van a zsúfolt nagyvárosoktól, nekem büntetés lenne ilyen helyen élni. Tehát nekem inkább a falusi élet való, vagy egy kisebb városban, ahol hasonlóak a körülmények.

Munkalehetőségek szempontjából viszont inkább a nagyobb városok kedvezőek.

2014. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
100%
Egyértelműen falu. :) Legalábbis számomra.
2014. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Nekem inkább város.Ugye ez mindenkinek más.De most falun élek,és itt is jó!
2014. júl. 31. 21:00
 7/32 anonim válasza:
100%
falu, ki se bírnám a városban a zajokat..
2014. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
3- as azért jó pár kissebb környékbeli városban még most vezetik a szennyízcsatornát . A mi kis falunkban már 10-12 éve megcsinálták. És képzeld víz villany gáz telefon internet kábetévé is van már jó ideje. Birom mikor a városiak főleg Budapestiek azt képzelik a faluról hogy civilizációtól elzárt fél vad emberek lakják.
2014. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%

#8


Nem hisszük, hogy félcivilizált vademberek vagytok.

De én tudom, milyen falun élni, és tudom, milyen

- egy db tv/internetszolgáltatóból válogatni

- olyan helyen élni, ahol a kocsmán kívül minden bezárt legkésőbb este 6-7-kor

- minden nagyobb dologkért kilométereket-tízkilométereket utazni a városba (benzin drága, tömegközlekedés is, nem beszélve az időről), úgy mint ügyintézés, ruhavásárlás, színház, mozi, bulik, könyvesbolt. Akinek nincs akkora luxusa, hogy autót tartson fenn, az alkalmazkodhat az óránként-másfélóránként járó buszokhoz, és jobban jár, ha semmit nem akar csinálni este fél 11 után a városban, mert elmegy az utolsó busz is.


Ezt rühellem a faluban, a leküzdhetetlen elszigeteltséget, a lehetőségek nyomasztó végességét (korlátozottságát).


Városban (pláne Budapesten) is lehet olyan helyen lakni, ahol nincs zaj, és még a kertben is lehet kapirgálni. Csepel, RákosXY, Soroksár, sorolhatnám.

2014. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
95%
Igazából nem zavar hogy egy bolt este 7 kor bezár úgy se éjszaka akarok vásárolni. Egyébként semmi szükség nincs arra hogy el járjunk bárhova vásárolni mert mindent lehet kapni. 4-6 hetente elugrunk csavarogni vásárolni a legközelebbi városba , tescóba. De ez se lenne szükséges. Van egy kolegám azt mondta azért szeret Pesten lakni mert éjfélkor is tud sört venni az éjjel nappaliban. Hát ez elég sovány indok. De ha valaki jobb szereti a várost az ő dolga.
2014. aug. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!