Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi van ha az ingatlanost...

Mi van ha az ingatlanost megkerülve akarom megvenni a tulajtól a lakást úgy, hogy 4 hónappal ezelőtt aláírtam h vele néztem meg de a tulaj most már mással hirdeti?

Figyelt kérdés

Én szeptemberben írtam alá egy ilyet hogy megnéztem a lakást egy ingatlanoson keresztül, aztán a tulaj úgy döntött mégsem adja el a lakást.

Most meg maga a tulaj kezdte hirdetni a lakást, meg egy másik közvetítővel is, nem azzal a céggel amelyikkel én néztem meg.

Ilyenkor mi történik ha a tulajtól próbálnám megvenni az ingatlanos nélkül? Nyilván anyagilag úgy jobban járnánk mindketten.



2017. jan. 11. 10:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdésem az hogy általában mennyi időre vonatkozik a megtekintési nyilatkozat?
2017. jan. 11. 11:03
 2/19 xswerdy ***** válasza:
100%
A kérdés, hogy Te mit írtál alá. Kaptál példányt belőle? De nem hiszem, hogy 4 hónapnál rövidebb lenne a határidő, ha van egyáltalán a szerződésben.
2017. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában egy évre. De az ingatlanirodák ettől eltérhetnek. Akikkel eddig találkoztam, mind egy évet adtak meg.
2017. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, az ingatlanossal nem te állsz szerződésben, nem te fizeted.


Nyugodtan keresd meg közvetlenül az eladót. Majd ő lebokszolja a hiénájával.

2017. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen megbízási szerződése volt az eladónak, kizárólagos? Azt 6 hónapra szokás aláírni.
2017. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Még mindig ne érdekeljen az ő szerződése :)
2017. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha már nem árulja azzal az ingatlanossal/ingatlancéggel, akkor megveheted szerintem az új ingatlanos megkerülésével. De hívd fel a tulajdonost, és kérdezd meg.
2017. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ez pont hogy nem így van.

Az ingatlanossal én ugye azt írtam alá h tőlük kaptam a címet, velük tekintettem meg a lakást, így nem kerülöm meg őket. Csak az a baj h nem kaptam példányt abból a papírból és nem is emlékszem mi volt rajta.

De elvileg úgy van hogy ha az ingatlanost megkerülve veszed meg a lakást, akkor a vevőnek kell kifizetnie azt a jutalékot, ami járt volna az ingatlanosnak, ha nem cselezed ki. Szóval elég nagyot lehet bukni vele. Sőt az Otthon Centrumnál asszem úgy van h minimum 500 ezer Forintot, csak nem tudom ez elévül-e, ha mondjuk már fél év eltelt vagy ilyesmi. Az ingatlanosok tulajdoni lap alapján le tudják ellenőrizni h ki vette meg a lakást.

A neten találtam eg otthon centrumos sablont, de azon semmilyen időtartamot nem említ, ezek szerint ha mondjuk 5 év múlva veszem meg akkor is csak ingatlanoson keresztül lehetne?

Igazából egy, aki ezt meg tudná mondani az csak az ingatlanos az meg nyilván nem fogja azt mondani h igen már elévült vedd meg nélkülem...

2017. jan. 12. 08:22
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Otthon Centrum? Azoktól óvakodj, egy ismerős családot is jól átvertek, vevőket nem vittek, ellenben csaliként használták az ő kis házukat, más, környékbelieket adtak el vele. És nagy botrány volt, amikor felbontották velük a szerződést.
2017. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Az OC-vel az én ismerősöm is befürdött. Nem vittek vevőket, ő eladta saját maga , és mégis fizetnie kellett jutalékot, mert kizárólagos szerződése volt. Az OC-t még az ellenségemnek sem ajánlanám.
2017. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!