Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen kötelességeim vannak,...

Milyen kötelességeim vannak, ha a régi tulajdonos nem íratta át a lakcímét?

Figyelt kérdés

Augusztus végén kaptam meg a kulcsokat, a vételár is ki lett fizetve akkor. A volt tulajdonos és családtagjai levelei még mindig az én címemre érkeznek (panel, egy ismerőse a tömbben lakik és az ő postaládájára ugyan kiírta a nevét, de a leveleken még mindig az én emelet/ajtó számom szerepel, ami a postaládán is rajta van, és még mindig hozzám dobják be a leveleit napi szinten). Már több, mint 5 hónapja dobálgatom át a leveleit az ő ládájába heti több alkalommal. Ez azért zavar, mert a postaládán nem túl jó a zár, sokat kell babrálni vele, hogy kinyissam és ezért idegesítő, hogy csak az ő levelei miatt nézegessem.

Tegnap ráírtam az egyik borítékra, hogy legyen szíves a héten bejelenteni a címváltozást, mert jövőhéttől nem fogom továbbítani a leveleit.


Ebben az esetben, ha nem jelentette be a lakcímváltozást (pedig kötelessége lett volna) mik az én kötelességeim? Kell-e egyáltalán továbbítanom? Mert ha mindig átdobálgatom neki akkor sosem fogja átjelenteni. Már beszéltem vele telefonon, de nem lehet normálisan beszélni vele.


2017. jan. 18. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Az ember általában nem jelentgeti a megváltozott címét minden helyre, ahol valaha volt bármilyen kapcsolata. Amúgy is, nagyon sokáig tart, míg minden cég, egyéb észreveszi, hogy más a cím. Írd ki a ládádra, hogy X.Y.-nak mi az új címe.
2017. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Okmányirodában megmondják, hogy hozzád van-e még bejelentve a lakcíme. Ha igen kérd meg, hogy jelentkezzen ki.

Ha nem teszi meg akkor az okmányirodában tudod kezdeményezni a lakcíme fiktiválását, elmondják hogy mi a menete ennek.

Persze ezután is jöhet még levele hozzád. Én pár hónapig kezelem segítőkészen az ilyet, utána levelei a kukába kerülnek de ha nem lehet vele normálisan beszélni akkor onnantól kuka.

2017. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a problémám!6 hónapja vettem meg a lakást,de még mindig kapom a leveleit az előző tulajnak.Nagyon idegesítő.
2017. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Időpont ma 11:13

Bemész a postára és közlöd, hogy X.Y. nem lakik már az adott címen. Ilyenkor ráírják a levélre, hogy elköltözött, vagy címzett nem található.

Ha állandó postásod van, neki is szólhatsz.

Mindez kevesebb időbe telik, mint hónapok óta idegeskedned.

2017. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az önkormányzatnál kijelentkezik, még az összes bankpapír, szolgáltatói számla, bolti reklámlevél, stb., stb. ide fog jönni.
2017. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy az önkormányzatnál kijelentkezik, még az összes bankpapír, szolgáltatói számla, bolti reklámlevél, stb., stb. ide fog jönni."


De csak addig a pár hétig, míg a postással mindet vissza nem viteted, hogy a címzett elköltözött. Az a két-három hét a hat hónap szívás után már semmiség.


Én is hiába kérleltem hónapokig, aztán eluntam a dolgot és azt, hogy egy nagyobb borítékban utána küldözgessem. Minden egyes levelét visszavittem a postára, hogy a címzett elköltözött jelzéssel küldjék vissza a feladónak.

Mikor tudomást szerzett erről, érdekes módon 3 nap alatt minden szolgáltatót, bankot és hivatalt végig tudott járni a címváltozás bejelentéssel.


Azt kérdezed mi a te kötelességed? Mond meg az igazat, hogy a címzett elköltözött, ezen a címen nem található. És minden levelét küldesd vissza a feladónak elköltözött jelzéssel.

2017. jan. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki átjelentkezik egy új címre, de nem jelzi egy rakás szolgáltató felé a változást, a régi címére fogják küldeni a leveleit, Díj ellenében kérhető a postán a küldemények átirányítása az új címre. Ezt érdemes megkérni néhány hónapra, amíg nem sikerül minden szolgáltatóval egyeztetni az új címet. Jelezd a régi tulajnak, hogy irányíttassa át a leveleit az új címére, mert Te a továbbiakban nem vagy hajlandó az ő postájával foglalkozni.
2017. jan. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!