Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes lakás eladás előtt...

Érdemes lakás eladás előtt kicseréltetni a régi ablakokat újra?

Figyelt kérdés

2017. jan. 31. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni annyival drágábban eladni, mint amennyibe az ablakcsere kerül.
2017. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem, annyival nem kaptok többet érte. Inkább nagytakarítás, tisztasági festés, az jobban megéri.
2017. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Tapasztalataim szerint megéri ablakot cserélni, és igenis értéknövelő, ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor. De, minimum 78-as tokméret, dupla légkamrásat. Ennek megfelelő a hővezetési tènyrzője. Ebben az esetben érdemes kicserélni. A vevő is pozítívan fobja nézni, nekem már erre nincs gondom, és még az ablak kinősége is megfelelő.


A festés nem minden esetben jó ötlet, mert azt feltételezheti a vevő, hogy elakartak tüntetni valamit pl.:penészedést, ázásnyomot.. stb.


Üdvözlettel

2017. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Festeni minek? Úgyis átfestik a saját ízlésüknek.


Amikor mi néztünk lakást, az egyik tulaj azzal dicsekedett, hogy most csempézték újra a fürdőszobát és milyen szép lett. Mikor közöltem vele, hogy első dolgom lesz szétverni az egészet, mert okádék narancssárga, csak sápítozott.

2017. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2017. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Energetikai szempontból lehet vonzereje, de akkor már ne csak 2 kamrást, mert nem emel rajta a szigorított szabályok miatt. Csakis min. 3 kamrás. Anyagilag viszont nem biztos hogy pozitív lesz, ez a lakás többi tényezőjétől függ.


Egy jól kivitelezett fehér festés (minden lyukat, furatot kiegyenlítve) egyébként számomra vonzó, hisz azt a legkönnyebb színezni. Bár ha az elektomos hálózat is áthúzásra vár, felesleges az is.

2017. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kifestetni biztos nem fogok, egyrészt mert most albérlők laknak a lakásban, másrészt mert a villamos vezetékek is cserére szorulnak, úgy meg nincs értelme festetni. A vevők meg szerintem belekalkulálják lakás vásárláskor, hogy festeni mindenképp kell. Ráadásul költségben is elég sok, akkor már inkább az ablakcsere, az többet dob értékben és látványban is.

Na még meglátom mit csinálok, először lehet megpróbálom ablakcsere nélkül eladni, csak az a baj h az egész házban csak ebben a lakásban vannak még régi ablakok és úgy láttam már nem is nagyon hirdetnek olyat ahol nincs kicserélve és a vevőknek vonzóbb egy felújított lakás. Meglátjuk.

2017. febr. 1. 09:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem leszűkíted a vevőkörödet ezzel. Ugyanazért a pénzért, amennyit most ráköltesz ő is ki tudja cseréltetni az ablakokat. De mi van, ha ő jobb minőségűt szeretne, ami jobban szigetel? Mi van, ha ő saját maga jóval olcsóbban meg tudná csinálni? Mi van, ha ő fa nyílászárókat szeretne, te pedig műanyagot tetetsz be? Mi van, ha most nem akar rá áldozni, mert elég nagy teher neki amúgy is egy lakásvásárlás, pláne úgy, hogy valószínűleg hitelt is fog felvenni hozzá?


Eszerint a cikk szerint általában a felújításra fordított összeg kb 50%-a érvényesíthető a vételárban:


[link]

2017. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy olyan lakásban, ahol a villanyvezetékeket cserélni kell, semmit sem érdemes felujitani eladás előtt. Bele kell irni a hirdetésbe, hogy felujitandó, sokan kifejezetten olyan lakást keresnek, amit full-ra felujithatnak a saját elképzeléseik szerint. És akkor olyan ablakot rakat be az uj tulaj, amilyet akar. Az ablakcsere amugyis elég drága dolog. Nem fogod tudni értékesiteni az árban.
2017. febr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem érdemes, MO.-n mindenki olcsón szeretne vásárolni, az nem gond ha egy kicsit szar az ablak. Engedd el az ablakcsere árát, előbb találsz vevőt.
2017. febr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!