Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladó az ingatlan vagy nem eladó?

Eladó az ingatlan vagy nem eladó?

Figyelt kérdés
Nem rég hiúsult meg egy ingatlanvásárlásunk. Történetünk a következő: csak egy régi terverajz alapján döntöttünk egy ingatlan megtzekintése, ami fel volt téve több ingatlankeresőre. Felhívtam az egyébként nagyon rokonszenves ingatlanost, aki elmondta hol található a ház, és kb mi lenne a végső ára. Elmondta azt is, hogy nagyjából 6 millió ft-os tartozás van a házra terhelve, rettenetesen le van lakva, víz gáz, villanyfelújítás mindenképpen szükséges. Valószínűleg ők keresték meg az ingatlanost még tavasszal, hogy adja el a házat. Hétévégén tartottuk volna az ingatlan megnézést, azonban ez mint füstbe ment. Az ingatlanos szerint az egyik gyerek talán külfödön él, elkezdett nyafogni, hogy a ház nem eladható állapotban van, ki kellene tavasszal festeni stb. Ez persze minket nem érdekelt, mivel ilyet keresünk. Mondta az ingatlanos, rendben, akkor felhívja az anyját, aki egyébként a házban lakik, és megkéri, hogy megnézhessük a házat. Az meg annyit mondott az ingatlanosnak, hogy a ház megér vagy 30 milliót, így annyit mondott nekünk a hölgy, hogy felejtsük el, ő nem vergődik velük, le is veszi a hírdetést. Nem teljesen értjük a szitut, hogy mi történt, hisz ők akarták eladni, de szerintetek mégis mi jött közbe? Valószínű meg akarnak szabadulni ettől a tetemes adósságtól, érdemes vele várni, míg lenyugszanak a kedélyek és megkeressük őket? A ház egyébként NEM ér 30 milliót azon a környéken ennyi pénzért kvázi újépítésű nagy házat lehet kapni, amibe csak költözni kell. Ha jól emlékszem 17 millióért volt hírdetve. Volt valakinek hasonló esete? Mit érdemes ilyenkor csinálni, mert mi mindeképpen meg szeretnénk nézni személyesen.

2017. jan. 6. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyi bizonyos,hogy nem az ingatlanos a hibás a dologban.Egyszerűen az eladó állandóan variál,nyilván ezt unta meg.Ha annyira megakarod venni az ingatlant,akkor keresd meg a tulajdonost és beszélj vele,próbálj vele megegyezni.
2017. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az ingatlanos egy végtelenül normális ember. Én Vele kapcsolatban abszolút pozitívan csalódtam az ingatlanosokban.
2017. jan. 6. 15:17
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az eladók egyszerűen idióták. Az egyik rokonom árul házat évek óta üresen áll. Így tönkre is megy mert itt ott beázik. A logikus az lenne ha túladnának rajta míg ér valamit. Jött is vevő aztán a rokonom nem normális egy idegbeteg azért nem adta el mert nem ismeri a vevőket. Mint mondta ki tudja milyen emberek? Na most komolyan nem mindegy ki veszi meg ha fizet rendesen? A rokonom sajnos bolond . Ennyi. Lehet neked is efélékhez van szerencséd.
2017. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát köszi, sajnos én is gondoltam erre. Azt nem értem, ha komoly tartozás van a házon, miért nem jobb megszabadulni tőle. A másik az, hogy valszeg nem az ingatlanos mondta a 17 milliót, hanem ők mondták, hogy hírdesse meg valamennyiért, hogy aztán kapjanak 15-16-ot érte. Nem tudom honnan jött ez a 30 milliós beképzelés....
2017. jan. 6. 16:45
 5/17 anonim ***** válasza:
Majdnem pont így jártunk. Nagyon akartuk a lakást, elég rossz állapotban volt, de úgyis szétkaptuk volna rendesen. Találkoztunk, megnéztük, megegyeztünk az árban, ügyvéd elkészítette a szerződést, és mikor hívtuk, hogy mikor írhatjuk alá, közölte, hogy bemondta a tv!, hogy menbek fel a lakásárak és rájött, hogy többet ér, meg mégsem akar elkölt9zni, mert úgysem talál ilyen jót. Totál kiakadtunk, ingatlanos is azt mondta leveszi róla a kezét. Aztóta is ott lakik, sikerült véletlenül megcsípnünk egy lakást a szomszéd házban, és rálátunk az ablakára...
2017. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 xswerdy ***** válasza:

Rengeted ingatlan van, amit elkezdenek hirdetni, aztán meggondolják magukat. A múltkor én is készültem megnézni egyet, amin szintén hitel volt. Mire mentem volna megnézni, már emeltek az áron, mondván olyan nagy az érdeklődés. Aztán hívott az ingatlanos, hogy nem is eladó. Valójában nem feltétlenül akarták eladni, de azt gondolták, ez az egyetlen útja az adósságuk rendezésének, de most kitaláltak valami mást.


Szóval ne filózz rajta. Ha nem eladó, akkor keress olyat, ami meg igen.

2017. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Nem írtatok túl biztatót. Szerintetek egy próbát megér, hogy meglátogassam az öreglányt?
2017. jan. 7. 14:56
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is ingatlanügynök voltam, így hozzászólok. Az életben bizony gyakran előfordulnak ilyen "balesetek", hogy a meghírdetett ingatlan mégsem eladó, és megy a vakera, hogy, ha már van 1 érdeklődő akkor próbáljunk több pénzt kicsikarni belőle. Hidd el, hogy nem Te vagy az egyetlen aki így jár. Szerintem, ha annyira érdekel az ingatlan, akkor menj el a nénihez és érdeklődj nála, de azt felejtsd el, hogy Te valaha is beszéltél ingatlanossal már ezzel az ingatlannal kapcsolatban. Azt meg pláne el kell felejteni, hogy szerinte ez az ingatlan 30 milliót ér, de meghírdetett ár alá ne menj 10%-nál többel. Valószínű ez a 17 milliós ár az ingatlanossal volt egyeztetve, főleg, hogy írtad: ők keresték még az ingatlanost, hogy adja el a házat. A tapasztalatim azt mutatják, hogy, ha a ház nem tehermentes, az előbb-utóbb eladásra lesz bocsájtva, és ez már meg is történt egyszer. Ők a közel jövőben is fognak ezen gondolkozni, hisz nem véletlen próbálták ingatlanossal eladatni, hisz nekik sem jó, hogy több milliós tartozás van rajta, ami lehet csak növekszik a jövőben. Itt lehet érzelmi szálak kötik őket az ingatlanhoz, vagy rájöttek, hogy az ingatlanos közel 1 milliót bezsebel.

Nekem az a véleményem, hogy "mentőövetek" lehet, hogy a házon hitel van. Ez puhatold ki, mintha Te mit sem tudnál róla, és, ha mondja mennyi a tartozás, mondjuk 6 millió, mondd, hogy Te azt kifizeted és még adsz 10 milliót. Másik példa: több kereső ügyfelem tette azt, hogy egy nejlonzacskóba elhozott több milliót letette az asztalra, hogy ez a foglaló, de volt aki képes volt elhozni az irányár 80%-t, hogy tessék itt van 8 millió, ennyit adok érte és kész. Megdöbbentő, de bejött több esetben!

Szóval próbálkozz, valószínű újra eladó lesz a ház.

2017. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó jókat ír.

Megpróbálhatsz beszélni a tulajjal, de vannak bolond tulajok, akik felteszik a hirdetést, aztán amikor jön egy vevő megijednek, kitalálják hogy mégse eladó az ingatlan, vagy drágábban eladó csak. Szerintem ebben az esetben még hónapokig húzódhat mire eldöntik hogy eladják-e vagy sem. Főleg ha ilyeneket mondanak h 30 millióét ér az nem túl jó előjel, ez inkább azt jelzi hogy nem akarják eladni, és azért mond irreálisan magas árat mert tudja, hogy annyiért úgysem veszi meg senki, tehát igazából nem is akarja eladni.

2017. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Leírom egyébként mi hogy jártunk: felújított garzont néztünk ki, amit több ingatlanközvetítő iroda is hirdetett, az eladóval szóban meg is egyeztünk az árban, ám a vételi szándéknyilatkozat aláírását halogatta, majd kitalálta, hogy kér két hét gondolkodási időt, hogy mi legyen. Itt már nem nagyon tetszett nekünk a dolog, de mivel nem volt nekünk sürgős és nem volt más megfelelő lakás sem amit megvettünk volna, vártunk.

A két hét letelte után a tulaj családi okokra hivatkozva úgy döntött, hogy még 1,5 hónap gondolkodási időt kér, mindezt úgy hogy még nem írtunk alá semmit!

Mi ezt is kivártuk, mert csak befektetésnek kerestünk lakást, szóval tényleg nem volt sürgős, persze itt már gondoltuk hogy nem lesz belőle semmi.

Az 1,5 hónap letelte után nem reagált semmit a tulaj, végül azt mondta a családban nem tudtak megegyezni hogy eladják-e. Így letettünk a lakásról.

Újabb 1 hónap múlva hív az ingatlanos h hívta a tulaj hogy most már tényleg eladó a lakás, minket keresett meg először, mert már megegyeztünk az árban, mi tettünk először ajánlatot stb. Megbeszéltük másnap estére hogy aláírjuk a vételi szándéknyilatkozatot. AZ időpont előtt másfél órával (!) hív az ingatlanos, hogy a tulaj küldött neki egy emailt egy listával a bútorok árairól (mert azt beszéltük meg hogy esetleg megvennénk pár bútort ha jó áron van). Ebből az emailből kiderült, hogy a konyhabútor már nincs bent az árban, pedig végig arról volt szó hogy benne van. A konyhabútort felszámította 700 ezer Ft-ra, plusz minden egyéb olyat is, ami tök alap egy lakás berendezésében pl. bojler stb, ráadásul irreálisan magas árakkal pl. mikro 80 ezer meg ilyenek.

Szóval a találka előtt egy órával magyarul 1 milliót emelt az áron, mindezt azok után, hogy hónapokat vártunk rá.

Így persze nem vettük meg a lakást, azóta a tulaj 1,5 millióval drágábban hirdeti, nem tudjuk eladta-e.

Szóval sajnos eléggé meg lehet szívni egy lakásvásárlással is. Pénzt persze nem buktunk rajta, de elég sokat idegeskedtem miatta.

2017. jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!