Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az energetikai tanusítvány...

Az energetikai tanusítvány tulajdonképpen miért kell használt lakás vásárlásakor?

Figyelt kérdés
én lennék a vevő, tudom, hogy ez az eladó dolga, de azt nem tudom, hogy miért van rá szükség? Befolyásolhat valamit?
2017. febr. 6. 13:00
1 2
 1/16 kovpet ***** válasza:
92%

Azért kell, mert ez a jogszabály.

Értelme mondjuk szerintem sincs sok.

2017. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Azért kell mert ez is egy plusz bevétel....

Max a döntésedet befolyásolhatja,de ha van szemed akkor túl nagy újdonsággal nem szolgál számodra.

2017. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Azért van értelme, mert tudod, mit kapsz a pénzedért.

És hogy ne lehessen ugyan olyan áron adni a hulladék szigetelésű lakát, mint a valóban energia takarékos lakást.

És hiába mondja az előző tulajdonos (mint ahogy ezt már jó sokan beszopták), hogy kicsi a rezsi, itt vannak a számlák... majd az új tulajdonos 19fokra fűt télen és kijönnek a 100 000 forintos számlák és csak les, hogy ez miként lehet.


Továbbá, ha van egy energia tanúsítvány, lehet vele korszerűsítésre pályázni és nagyon sok adókedvezményt kapni.


De ja, amúgy teljesen felesleges.....

2017. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
#2-nek van igaza. Számos ilyen jogszabályt alkottak azért, hogy minél több legyen az adóbevétel, sok kicsi sokra megy alapon. Ugyanilyen a kötelező szemétszállítási díj (akkor is, ha nem keletkezik elszállítandó szemét, pl. időszakosan használt ingatlannál), de pl. a kéményseprési/kéményellenőrzési díj (ami végül is mintha elhalt volna) és egyebek.
2017. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Például azért, mert C kategória alatt nem lehet nyaralót családi házzá minősíteni, s ez befolyásolja a hitelfelvételt.
2017. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Csupán lehúzás! 100 ezret fizette, a rohadt életbe, csak azért, hogy eladhassam a lakást! brrr
2017. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
6: Az energitanusítvány egy huszas, nem száz.
2017. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

Azon senki sem akad ki, hogy amikor bemegy a műszaki boltba mosógépet, hűtőt venni, akkor a gépen van energiacímke, amin egy nyolc éves gyerek is eligazodik. Sőt fel lenne mindenki háborodva, ha holnap megszűnnének ezek a címkék. Bár biztos hogy kb. fél óra bogarászás után egy műszaki beállítottságú ember nagyjából megmondaná mennyit fogyaszt a gép, de azért lássuk be nem ez az életszerű. Egy háznál még bonyolultabb a helyzet, mivel a falazat-hőszigetelés-energetika-stb kombináció nagyjából a végtelen variálhatóságot adhatja. Ráadásul egy avatott szakember majdnem röntgen szemekkel rendelkezik, olyan látszólag lényegtelen, de energetikai szempontból mégis lényeges részleteket is észrevesz, amit egy laikus sosem.

Én tudok olyan külsőleg szinte teljesen egyforma két házat, ahol a rezsi havi eltérése több mint 100 ezer Ft. Azért ha valaki egy korrekt előzetes leírást kap egy szakembertől, és ez megkönnyíti a választását, az a pár tízezer Ft egy sokmilliós ügyletnél, senkit sem szabad hogy földhöz vágjon.

2017. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#3 as leírta tökéletesen, mondjuk annyi, hogy egy bizonyos árkategória alatt szerintem a többieknek van igazuk, pl olyan 5millió alatt tényleg csak egy +lehúzás... aki ennyiért vesz házat, az általában tisztában van vele, hogy kompromisszumhegyeket vásárol...
2017. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

2-esnek van igaza. Ugyanolyan lehúzás, mint pl. vállalkozóknál a kötelező kamarai nyilvántartási hozzájárulás - akkor is, ha nem vagy kamarai tag.

Egy lobbi kiharcolta, hogy legyen ilyen jogszabály, nyilván azért, mert nekik ez bevétel.


Nem vagyok építész, de ha elmondják, miből vannak a falak, a födém- és padlószerkezet, valamint melyik helyiséget hogyan fűtik, ezen kívül megnézem az ablakokat, ajtókat és körbejárom a házat, akkor tudom, jelenlegi házunkhoz képest mennyi lenne a fűtésköltség. Ezért fizessek több tízezer forintot?

2017. febr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!