Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az energetikai tanusítvány...

Az energetikai tanusítvány tulajdonképpen miért kell használt lakás vásárlásakor?

Figyelt kérdés
én lennék a vevő, tudom, hogy ez az eladó dolga, de azt nem tudom, hogy miért van rá szükség? Befolyásolhat valamit?
2017. febr. 6. 13:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

10ez rohadtul nem ilyen egyszerű... de ringasd magadat ebbe a hitbe nyugodtan...

Csak nehogy egyszer pofáraess a fene nagy szakértelmeddel...

2017. febr. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%

#2 szimplán lehülyézett mindenkit, aki nem szakembere a szigeteléseknek és a házépítésnek.

Szerintem ő egy hős!

2017. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%

10-es vagyok.

Ha lenne értelme ennek a tanúsítványnak, akkor nem lenne kötelező.

Akkor szépen az történne, hogy a nagyobb, igényesebb, új építésű házakhoz (kvázi plusz szolgáltatásként) csinálna az eladó/építtető ilyet, egy adott mértékig elterjedne ez, de nyilván olcsó házakhoz, lakásokhoz sose csinálnának.

Azzal, hogy kötelezővé tették, indirekt módon beismerték, hogy igény nincs rá és nem is várható, hogy valaha is lenne. Ennek oka pedig csak az lehet, amit írtam: hogy fölösleges, mert némi élettapasztalattal meg tudja saccolni az ember.

2017. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Régen is volt rá igény, de az érdeklődő fizetett érte és utána a következő érdeklődő, majd a következő. Igazán jó kis magyar rendszer volt :)
2017. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Energetikai tanúsítóként mondhatom ez egy olyan téma amihez valamiért minden ember úgy érzi, hogy ért mindenfajta utánajárás nélkül és sajnos még jó tanácsokkal is ellátják az illetőt. Ilyenek például azok a kőművesek akik bár fogalmuk nincs mennyi a fal hőátbocsátása mennyi lesz 5-10-15 cm szigeteléssel a legnagyobb magabiztossággal mondják, hogy erre a falra 5 cm elég lesz. Ezért van gyakorlatilag az összes fűtési rendszer túlméretezve, mert az emberek addig nem jutottak el, hogy a ház hőszigetelése összefügg a fűtési rendszer teljesítményével a fűtésszerelők pedig még mindig a légköbméterX70 képlettel varázsolnak.

Nem egyszer kapok olyan telefont a vevőtől, hogy ez a ház tényleg ennyire rossz? Hát neki azt mondták jól szigetel. Nah ezekért a telefonokért van értelme, mindig vissza kérdezek mi alapján mondják a "jól" szigetelt dolgot? Tudják a határoló szerkezetek lambda értékét? Tudják ezt milyen képletbe kell helyettesíteni, hogy W/m2K hőátbocsátás legyen belőle? Esetleg van egy másfél milliós hőkamerájuk amivel ezt kimérték? Ha nem akkor jó esetben a hasukra ütve tippeltek egyet rossz esetben hazudtak :) Egyszer el fog terjedni és mindenkit érdekelni fog, mert egy olyan generáció jön akit ezek a dolgok már érdekelnek. Pl én 5 éve csinálom az első évben még fél óráig nézegettem egy hőszivattyút csak azt láttam abban az évben, előtte csak az egyetemen láttam. Újabban már két hetente látok egyet pedig nem kötelező. Ez már a változás.

2017. febr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet ezen vitázni, hogy lehúzás, vagy nem! A tényen nem változtat, hogy kell!! Egyébként pár10ezer ft max. És az eladó költsége, ezen kívül 10 évig érvényes. és valóban tudod belőle, hogy milyen az energiagazdálkodási mutatója, jobb cégek például akár tanácsolhatnak csillászáró cserét, mert 1 tél alatt megtérül az ára...
2017. febr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!