Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan közvetítő által is...

Ingatlan közvetítő által is hirdetve van a ház, amelyet meg szeretnék vásárolni, de én nem általa találtam rá. Meg lehet őket kerülni?

Figyelt kérdés
egyáltalán nem szeretnék nekik fizetni, meg velük egyezkedni akármiről is. a házat is nélkülük találtam, és az eladóval sem általuk beszéltem.
2017. febr. 8. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerződés függő... ha kizárólagos van akkor mind1 merre kerülgetsz mert az eladónak fizetnie kell az ingatlanosnak
2017. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és ha nem kizárólagos?
2017. febr. 8. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem neked kell fizetned az ingatlanost, hanem az eladónak, - ahogy az 1-es is írta - kizárólagos szerződés esetén.

Az más tészta, hogy gyakorlatilag te fizeted az ingatlanost, mert a közreműködése nélkül olcsóbban kapnád meg a házat.

De ha az ingatlan és az ára neked megfelel, akkor ezen ne törd a fejed!

2017. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Neked VEVŐKÉNT semmilyen esetben nincs fizetési kötelezettséged az ingatlanos felé.
2017. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De igen, pont úgy, ahogy a kettes mondta. Jó pár száz ezerrel olcsóbban adná az eladó, mint ahogy az ingatlanos szeretné.
2017. febr. 8. 13:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésfüggő. Én is így vettem a házamat, az eladónak nyilván megérte kizárni az ingatlanosokat, pedig ők is hirdették. Te nem fizetsz az ingatlanosnak, mindig az eladó fizet. Ő pedig mérlegelheti, hogy melyik esetben jár jobban.
2017. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Alkudj keményen! ... és reménykedj, hogy ne kizárólagos legyen a szerződés!

Egyetlen vételár sincs kőbe vésve, attól is függ az engedékenység, hogy milyen régóta árulják, vagy mennyire van szükségesük az eredeti összegre ... stb.

A tulajdonost puhítsd, az ingatlanos a jutaléka miatt ragaszkodni fog a magasabb összeghez.

Egyezkedjen a tulaj az ingatlanossal, ez nem a te problémád!

Kerek-perec közöld, hogy ennyid és ennyid van erre a célra, vagy adják annyiért, vagy szevasz!

Fogják adni!

2017. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy kérdezd meg az eladót, hogy milyen szerződést írt alá az ingatlanirodával. (neki is van példánya) Csak akkor tudtok egyezkedni ha nem kizárólagos!!
2017. febr. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó neki ha kikerüli és ki is fogja. :(



Off

7es szerinted egy fél éve ir.áron 59.9èrt hírdetett kecót, magán úton, ingatlanost megkerülve 50ért oda adnának? Kivi vagyok a véleményedre, nem kekeckedés! :) ;)

2017. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jajaj. A kiketülés us vidam smiley! :) :) :)
2017. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!