Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy eladásra meghirdetett...

Vortrekker kérdése:

Ha egy eladásra meghirdetett lakást le akarok foglalózni, akkor normális hogy a lakás árának 5%-át az ingatlan irodának le kell adni előre?

Figyelt kérdés

Akkor is ha meg nem is biztos, hogy az üzlet megkottetik.

Kozbeszolhat a bank es a behajto ceg is.

Szerződést is irnank, es amennyiben rajtam kívülálló ok miatt meghiúsul az üzlet, visszakapom a penzt. Csak azert kellene elore lerakni ezt a penzt hogy a szándékunk komolyságát ezzel bizonyitsuk.



2017. febr. 9. 22:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mindig. És nem nem az irodànak fizet, csak azzal a pénzzel mutatja meg, hogy nem csak szórakozi. Kb 4 lakàst próbàltunk megvenni az 5. Jött össze. Minden alkalommal volt szàndéknyilatkozat pénzzel és egy alkalommal sem kelt làba. Visszakerült mikor az eladó elutasította az ajànlatot. Az utolsó alkalommal amit sikerült megvenni pedig vételàrrész lett belőle. Nem nem maradt nàluk mert a jutalékukat ügyvéd és előttünk fizette ki az eladó.
2017. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
10.39-es, a LETÉT - mint a neve is mutatja - az ügyvédi irodában lesz elhelyezve mindaddig, amíg az Eladó el nem utasítja a Vételi Ajánlatot, vagy létrejön az Adásvételi. Előbbi esetben az ajánlatot tevő visszakapja a pénzét az ingatlan irodától, utóbbi esetben pedig Viszik magukkal az Adásvételit író ügyvédhez és átadják az eladónak, ez is a foglaló része lesz.
2017. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A 9-nek szólt, egyszerre írtunk 10:39-kor. A lényeg ugyanaz, semmi hàtulütője nincs és egy àltalànos eljàràs, hogy pénzt kell letenni ajànlattételkor. Azért pedig elnézést hogy rosszul emlékeztem hovà forog a pénz adàsvételkor. Mindenképp a vételàr részét képezi ha létrejön az adàsvételi szerződés ha pedig nincs szerződés visszakapja a pénzt.
2017. febr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlan irodában dolgozom (nem vagyok ingatlanos), épp ezért látom, mekkora probléma, amikor nincs letét, mert minden következmény nélkül össze-vissza viriál Vevő, eladó, ha nincs következménye. Nagyon hasznosnak látom a letétet, mert azonnal kiderül, ki gondolja komolyan, ki az, aki csak szórakozik. Nem egyszer tapasztaltam már, hogy letét nélkül az eladó menet közben simán kiszállt, mert menet közben jött egy jobb ajánlat, de a vevőket se veszik enélkül komolyan.
2017. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 xswerdy ***** válasza:
74%
Én soha nem adnék az ingatlanosnak ilyen letétet, de elég tipikus, hogy felvetik. Egyrészt nem vagyok vele semmilyen jogviszonyban. Másrészt az ajánlatban nem térek még ki minden részletre, ami majd a szerződésbe belekerül. Jópár kört futunk még, mire kialakul a végső konsrukció. És ha a végén nem tudunk megegyezni (és nem az ár miatt) akkor elvitatkozhatunk, hogy kinek a hibájából hiusult meg az ügylet.
2017. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 xswerdy ***** válasza:

12-nek: ez nem ügyvédi letét, hanem az ingatlanirodában elhelyezett letét. Nem tudom, erről milyen szerződés szokott születni, de nagyon pontosan érdemes beleírni, hogy mikor nem jár vissza, és mikor igen.


Szerintem jobb az egészet kerülni. Megmondod az ingatlanosnak, hogy nem adsz letétet, és átadod az írásos ajánlatodat. Mondhatja, hogy akkor nem továbbítja, de miért tenné? Ha nem foglalkozik az ajánlatoddal, akkor biztos nem lesz üzlet, ha foglalkozik, akkor lehet.

2017. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%
13.30-as, itt Budapesten a jobb ingatlanokért még most is előfordul a licit. Egy vevőnek csak úgy van esélye lestoppolni egy ilyen ingatlant, ha ad letétet. Természetesen ez nem egy kötelező elem, mint ahogy a foglaló sem. A letétnek, ugyanúgy, mint a foglalónak megvan a létjogosultsága az ingatlan szakmában. Van előnye és hátránya is.
2017. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%
16-os, bocsi, elírtam, ingatlan irodát akartam írni:)
2017. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 xswerdy ***** válasza:
100%
Amúgy a letéttel hogy van lestoppolva az ingatlan? Akkor az ingatlanos vállalja, hogy amíg az eladó nem válaszol, addig mástól nem vesz át ajánlatot? De más ingatlanos átvehet, nem?
2017. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, úgy látszik a "foglaló" kifejezést rosszul választottam meg, és a "letét" a megfelelő.

Most már látom, hogy egy bevett eljárásról van szó.

2017. febr. 10. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!