Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok! Ti hogyan tudtatok...

Fiatalok! Ti hogyan tudtatok saját otthont alapítani?

Figyelt kérdés
Miként sikerült elköltözni otthonról? Örököltél, hitelt vettél fel, építkeztél? Vagy esetleg albérletben élsz még most is? Ha még a szüleiddel laksz, mik a kilátásaid?

2017. febr. 10. 19:32
1 2
 11/13 anonim válasza:
17 éves vagyok. Anyummal élek, a párom fél éve költözött le hozzánk. Jelenleg nincs munkája, majd reméljük márciustól el tud menni közfoglalkoztatottra, szóval durván 50.ezret fog keresni.. Egyébként van majdnem 400ezer hitele. Anyum mostmár nagyjából mondhatjuk, hogy elköltözött a barátjához, szóval ketten vagyunk a párommal. Én még persze sulizok, semmi ösztöndíjjal, meg ilyenekkel.. A ház rám van íratva.. Mi úgy tervezzük párommal, hogy maradunk pár évig itt, aztán felköltözünk (én nagybátyámhoz gondoltam, mert sokkal egyszerűbb ha nem a semmibe megyünk),egy nagyobb városba pénzgyűjtés céljából, aztán vissza valami faluba, ahol aztán családalapítás, állatozás, kertezés, egyszóval falusi élet.:)
2017. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lesz, nekem az LTP (Fundamenta cég is ezt forgalmazza, ez a Magyar Államkincstár konstrukciója) nem szimpatikus, de jelenleg Magyarországon nincs más takarékoskodási forma (az állampapír van még, igaz az szabad felhasználású, de az inflációt is alig fedezi a kamata).


Legutóbb az Otrp idegesített fel (5-6 nekifutásra sem sikerült nekik elintézni egy ügyet), szerencsém, hogy még érettségi után egy másik bankhoz mentem, ahol ingyenes számlám lehet a mai napig és korrekt az ügyintézés.


Vidéken, ahol élek semmi munkahely, az ipar még mindig nagyon gyetva. Azt látom, hogy mindenki megy Budapestre, sokan pedig külföldre.


A lányok folyamatosan azt nézik, hogy az aktuális udvarlóik közül, melyik áll legjobban a munkaerőpiacon.

Budapesten figyelik azokat a pasikat is, akiknek biztos szállása van.

Ha az egyik szál "beindul", abba "beleugranak". Egyszerre több helyen tartják tűzbe a vasat...


Nagyon kevesen alapítanak családot tisztán érzelmi alapon és ez pár évtized múlva a magyarországi társadalom végleges "megsemmisüléséhez" vezet majd.

Tisztelet a kivételnek, de ez szerintem szomorú.


ui.: Lehet előbb utóbb én is külföldön "találom" magam, pedig hazafias érzelmű, jobboldali ember vagyok.

2017. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én 31 éves koromig kettesben éltem a nagyapámmal az ő házába. A fizetésem 2/3-át eltettem, a maradék harmadot rezsire meg kajára leadtam a pappernek. Nagyon nagyon ritkán költöttem bármire is, 5-6 évente vettem magamnak egy új számítógépet, egyszer vettem egy bringát, egy gitárt, azon kívül most nem emlékszem nagyobb tételekre. Még a ruhákat is a papámtól örököltem :) Büszkén hordtam, és az a vicc, hogy mostanra kb újra divatba jöttek az ő cuccai. Fiatal 20-on évesen még furcsa szemmel néztek rám, de azok egyszerűen olyan jó minőségű ruhák, hogy ha bírja az anyaga, akkor minek vegyek újat? Csak a divat miatt? Na, nem... Tehát spóroltam, spóroltam vakulásig, aztán 12 évnyi munkával összejött annyi pénz, hogy megvegyem az egyik házat az utcából. Segítség, és bármiféle hitel nélkül. Nem megyek messzire, amíg a papó él.
2019. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!