Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha lakáshitelt igénylek,...

Ha lakáshitelt igénylek, akkor van arra mód, hogy maradjon egy kis pénz felújításra?

Figyelt kérdés

tehát mondjuk, hogy maradjon a vételáron felül 200 ezer forint. igényelhetek több hitelt annyival, vagy mindenképpen csak a vételárba lehet kalkulálni? (persze itt most az önerőn kívül értem.)

Ha mondjuk 5M a ház, akkor max 3 200 000 lehet az igényelt hitel, vagy lehet 3 400 000 is?

És ha lehet, akkor a vételáron felüli összeget ugye nekem utalják, nem az eladónak?


2017. febr. 16. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Banktol kerdezd, mindegyik nagyobb bank honlapjan van olyan lehetoseg, hogy regisztralsz es visszahivnak ingyen es valaszolnak minden kerdesedre.
2017. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

200 ezerből egy festés nem jön ki...

A bankoknál érdeklődj, szerintem van rá lehetőség. De ha felújítás kell, az milliós nagyságrend, bármilyen jelentéktelen felújítást is szeretnél.

2017. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Ez így nem működik. A teljes forgalmi érték max. 80%-át kaphatod meg hitelként, és az eladónak utalják mindet.


Maximum azt teheted, hogy nem teszed be minden pénzed az önerőbe, s ha így is hitelképes vagy, akkor marad pénzed.

2017. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy erre nincs lehetőség. Köszönöm a tippet.
2017. febr. 16. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 40%-át akartuk hitelbe, a jövedelmünk és a ház is elbírt volna többet , fel is ajánlották,hogy több hitelt is kaphatunk. De nekünk eszünkbe se jutott még több hitelt felvenni.
2017. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha felújításra is szükséged van pénzre, akkor azt kell kideríteni, maximum mennyi hitelt bír el az ingatlan és mennyit a jövedelmed? Erre való az előzetes értékbecslés és a részletes hitelképesség vizsgálat. Ha pl az ingatlan elbír 4M Ft hitelt (max ennyi lehet, ha 5M Ft a forgalmi érték), akkor vegyél fel 4M Ft hitelt és a fél milliót tedd el felújításra, ami az önerőből megmarad. Ha eleve csak 3,5M Ft jelzálogot enged a bank, akkor nincs esélyed felújításra is pénzt tartalékolni és jelzálog alapon sem tudsz felújítási hitelt igényelni.
2017. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!