Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet, hogy valaki be van...

Lehet, hogy valaki be van jelentve a saját tulajdonú lakásomba, hogy nem is tudok róla?

Figyelt kérdés
Havi rendszerességel érkezik különböző végrehajtó irodáktól eljárás indulásáról, aztán végzésről, később a postaládánkban találtunk egy értesítést, hogy itt járt egy végrehajtó. A személy akit keresnek nem szerepelt a tulajdoni lapon,és az előző tulajdonos se tudott ilyen nevü emberről, bár ki volt adva a lakás.... Nos írtam levelet a végrehajtónak , hogy itt nem lakik ilyen nevű személy, ők: nem adhatnak ki információt csak bizonyos formanyomtatványok kitöltése után tekinthetek be az ügybe. Amihez semmi közöm, továbbá mivel a hivatalos levél nem ment vissza hozzájuk ezért a címet érvényesnek veszik, könyörgöm a póstás bedobta a ládámba, nyáron miközbe nyaraltunk, tudtommal az ilyen leveleket alá kéne írni, hogy átvettem!!! Vagy nem? Most akkor hetek múlva még nekem kellet volna visszaküldenem a levelet, hogy címzett ismeretlen? Mit lehet ilyenkor tenni, fogalmam sincs ki az a személy akit keresnek, milyen ügyben van végrehajtás ellene, most nekem kellene elkezdeni bizonyítani bármit is? Mit csináljunk?

2017. febr. 23. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Menj el az Önkormányzathoz és ott intézd el.
2017. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Persze, lehet hogy 3-4 tulajjal ezelőtt lett bejelentve, az is lehet hogy több személy is be van hozzád jelentve bármi lehetséges. Félni valód nincs, téged számon nem kérhet senki, de az Okmányirodában, bármelyik kormányablaknál, vagy ha van ügyfélkapud, akkor online ott is meg tudod oldani a dolgot, és csak az lesz bejelentve, akit te ott nem töröltetsz.
2017. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elmegyek már csak kíváncsiságból is most akkor hányan vannak ide bejelentve??? Megteszem a szükséges lépéseket!
2017. febr. 23. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Nagy valószínűséggel az a helyzet, hogy az illető ebbe a lakásba volt valamikor bejelentve, tehát ez a lakás volt az állandó lakcíme. Felvehetett valamilyen hitelt és mivel sem a bank, sem a végrehajtó nem köteles kinyomozni, mi most az állandó lakcíme, oda küldik a leveleket, amit a hiteligénylő utolsára megadott. Gyakorlatilag a levél kézbesítettnek tekintendő, ha az adósnak oda küldenek levelet, ami az akkori állandó lakcíme volt, mert a kölcsönszerződése szerint neki kellett volna bejeenteni, ha a címe megváltozott. Persze nyilvánvalóan esze ágában sincs megadni az új címét, mert azt hiszi, ezzel "jól elbújt". Előbb-utóbb, a bírósági végrehajtó felkutatja az állandó lakcímét és ott fognak kopogtatni.

Engem régebben a Provident zaklatott, mert egy szívességből nálam lakó ember megadta nekik az én címemet levelezési címnek. Igen nehezen tudtam a Providenttől megszabadulni, mert nem akarták felfogni, hogy a keresett személy sosem volt hozzám állandóra bejelentve és már nem is lakik nálam. Akkor szálltak le rólam, amikor jeleztem, hogy ez az ember már meghalt, keressék az örökösét.

2017. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A volt Okmányirodákban (amik most ugye Kormányablakok) lehet fiktiváltatni a bejelentkezett figurákat, de sajnos pár ezer forintba kerül Legalábbis 4 éve még azt hiszem 3000 forintba fájt.
2017. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!